Jump to content

X10 системи за икономия на ток? или измама?


NetworkPro

Recommended Posts

Според мен такова животно нема!

Цялата работа е измама да ти вземат парите и да те заблудят, че е икономия.

Може да се икономиса според един енергитик ако се намери начин да се конвертира тока ма не помня точно от какво на какво (предположение: от активно в някво друго или от реактивно в някво друго или от активно в реактивно да беше.... просто не помня) не ми се смейте на предположението защтото отдавна ми го е казвал човека.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

9579128704349553011247388810UVmLd11LCLHF56wf6iZJ_m.JPG

http://x10ltd.com/images/IES-BOX%20_info.pdf

По тази логика дали всеки UPS не прави същото, само че по-ефективно?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като това на снимката работи но за старите електромери и то с малко КПД.Има вътре РЛЦ вериги който дефазират там ама бала и електромера се шашка..Но съм виждал такъв да върти на обратно и от това, че кабелите на ел. инсталацията са мн усукани и имат голям капацитет  ;D след като ги оправихме си работеше нормално.Но новите електромери са малко по-друга бира и не подават на тия бозички както и засичат товари под 1W(за разлика от старите който понякога с 60W лампа не мръдваха).И новите могат да се лекуват с подобни устройства като това в линка но доста по-сложни за изпълнение и не се събират в кутиика от адаптер :)

п.п. а това което е написано долу на БГ.. 'уреда....." Значи това е по-новата измишлиотина от РЛЦ то но при не я като тествахме с бойлер найстина моментния разход падна!Но бойлера загряваше доста по-бавно което после става пак същото :) Значи там идеята е, че товара минава през един мосфет на който му се повата импулси от генератор и на практика печката / бойлера ( той само за такива товари е оптимален и не се препоръчва да се слага на PC та и такива  Хапаратури)..нагревателя им работи импулсно т.е. не с 50Hz ами примерно с 5000 и т.н. Да както е казал енергетика.. активната в реактивна се превръща по тоя начин.. То всъщност реактива енергия черпят PC тата и като цяло импулсните захранвания а активна  печки,боилери,котлони,обикновени лампи и т.н. А електромера  реактивната е я отчита нормално :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зае*и. Дай да хакнем електромера. Как се прави? Може и в скайп :) ако не ти се поства.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

To на подписа ми по-долу пише... :) Винаги има но не е там въпроса... Първо е Незаконно, 2 ро има мн глоби, и трето ако дойдат да се заяйдат с мен примерно за такова нещо не че има за какво де ама ще трябва да ги гърмя че ми писна да ми пускат "Първо качествен ток" който е просто с невероятна стабилност :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Собственик

Айде, още едни , които ще превръщат реактивната енергия в активна :)

Има куп начини да се излъжат старите електромери и почти няма за новите.

Това, че електромера въртял на обратно заради усукани кабели е новия виц :) . той върти наобратно само в един единствен случай - когато тока през него е дефазиран на повече от 180 90 градуса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре какво е твоето обяснение за въртенето на обратно преди подмяна на цялата инсталация?И след това като спря да го прави?За дефазирането си прав спор няма :).А от старите "будилници" почти няма вече :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Собственик

причината е била само една - разменени места на токовия проводник :)  на входа на електромера.

Капацитивен товар не може да дефазира повече от 90 градуса .

Всъщност не при 180 , а над 90 градуса дефазиране електромера би тръгнал бавно наобратно .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Собственик

При изправен електромер, това само с капацитет(или индуктиност) не можеш да постигнеш .

Имало е още някаква шашма. Да не говорим, че капацитета на проводниците е супер незначителен.

Въртенето наобратно при липса или малка консумация може да се постигне и чрез протичането на обратен ток - например от трансформатор и достъп до фазата преди електромера. Абе хитринки, колкото искаш :)

Другия начин е последователно включен импеданс (L или C) на напреженовата намотка (съчетано с реактивен товар)

Но не е било със сигурност от проводниците.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да знам че капацитета е минимален.За шашма се съмнявам тя беше една баба дето нз как се вдига авт. предпазител..Просто това ми беше наблюдението.Синът и ни извика и каза искам да се смени цялата ел.. от-до.И преди това ми направи впечетление това после го нямаше но каквото и да е то със тия старите си е на кирия :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

:) затова на комповете захранванията има и чат пат наспис Activ PFC демек Power Factor Control и е точно за да изравни двата вида енергия. Ако питате някой който подържа примерно на някой завод трафопоста ще ви обясни, че и там ги задължават да компенсират употребата и на двата вида енергия, за да запазят косинуса. Ето един цитат на един колега:

Това е резултат на работата на изправителите в режим на отсечка, което значи, че са отпушени само през част от времето на полупериода на мрежовата синусоида. В случая около половината на 10мсек, значи 5 мсек. Наличието на изглаждаш филтър под формата на електролитен кондензатор кара диодите в Гретц схемата да се отпушват само когато мрежовото напрежение надвиши това върху филтровия кондензатор. Това причинява увеличаване на токовите импулси и натоварването на захранващата мрежа. Затова в по-качествените и скъпи компютърни захранвания има вградена активна схема за корекция фактора на мощността, която представлява повишаващ импулсен стабилизатор, свързан между Гретца и филтровия кондензатор. Резултатът е протичане на захранващия ток през 98% от времето на мрежовия синус и съответно фактор на мощността 0.98.

Аз си мисля, че с това устройство ще подобрите работата на електромера :)

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Пълен ташак си е изделието ,сега случайно видях тази тема.Имам го от 2г. не съм забелязал съществуването му купих го заради мой приятел който беше повярвал а и промоцита беше за 2 бр.Относно икономита на ток такова понятие няма има кражба под какъвто и воал да е.Методи бол няма невъзможни неща дори и с най новите електронни електромери.Няма да отговарям на питания по методики и реални методи 'за икономия'.Прилагам и снимки на изделието с цел да не си давате парите за глупости пък всеким сам си решава.

Здравейте,

Информираме ви, че в мoмента тече прoмоция и мoже да

зaкупите

IES-BOX-уредът за икoномия на тoк, в промо пакет включващ 2 брoя

от

прoдукта с 20лв oтстъпка от прoдажната ценa.

IES-BOX е кoмпактен уред,

койтo oптимизира работата на електрическатa

мрежа и по този нaчин постига

значителна икономия на електроенергия.

Той е базиран на нова технология за

икономия на електричество и

намалява до 30% разходите за ток на едно

жилище.

IES-BOX е подходящ както за домакинства, така и за

предприятия.

Отговаря на всички изисквания за безопасност и има 2 години

гаранция.

За повече информация http://x10ltd.com/promo.html

С уважение,

Вeсела

Мaркова

/Офис Мeниджър/

Х 10 ООД – гр.Пловдив

ул. Капитан Райчо №50 -

Маркeт център ет.3 /над пицария „Кaстело”/

тeл. 032/633696 , 0878440910 ,

0888585677 ,

0895225077

------------------------------------------------------------

Съгласнo

Законa за Електроннатa Търговия ви информираме, че това може да е нeпoискано

търговско съобщение. Ако не желаете да получавате информация от Х

10 ООД –

гр.Пловдив, моля отговорете на това писмо с: REMОVE.

3564382420342139331287398219vmlPWHvHD8ZceC3Wi5pU.JPG

15420432591497950591287398225hZCqn8iGeAABBqC4cefX.JPG

128932269816126213761287398238rqBmmAd2nWbdrjbLcuAX.JPG

8460450576598159631287398245715C0mEUsxxLff3AgabY.JPG

19672974554269033401287398568RdxsDWTlIVnFk1O8OO6l.JPG

"Само две неща са безкрайни - вселената и човешката глупост, като за първото не съм сигурен." Алберт Айнщайн

"...една мрежа е толкова добра колкото нейните създатели..." безспорен факт !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.