Jump to content
  • 0

съвети за firewall - моля дайте


mikrostart

Въпрос

Здравейте,

искам да "заздравя бетона" :)

по-долу са мойте правила, които са съвсем основни.

Прегледах доста примери, включително и тези в сайта на МТ, но ми се иска някой да ми помогне (при достатъчно желание и време) да донадградя собсвеното ми творение. Рутерът се използва за домашни цели, има включен SSH само, всичко друго е стандартен интернет трафик, скайп, фейс, торрент, и т.н. Зад рутера има само компютри и телефони/таблети. За други идеи ще съм благодарен, добра ми се струва идеята за правила специално срещу дадени вируси, но е голям шансът да объркам нещо. Ако има готов пример, подобен на моя, моля посочете го. Благодаря предварително!

add action=log chain=input comment="Log invalid connections" connection-state=invalid disabled=yes log-prefix=INVALID
add action=drop chain=input comment="Drop invalid connections - input" connection-state=invalid
add chain=input comment="Accept established connections" connection-state=established
add chain=input comment="Accept related connections" connection-state=related
add chain=input comment="Allow access from local network" src-address=192.168.1.0/24
add action=drop chain=input comment="Drop everything else"
add action=drop chain=forward comment="Drop invalid connections - forward" connection-state=invalid
add chain=forward comment="Accept established connections" connection-state=established
add chain=forward comment="Accept related connections" connection-state=related
add chain=forward comment="Allow traffic from local network" src-address=192.168.1.0/24
add action=drop chain=forward comment="Drop everything else"
/ip firewall nat
add action=masquerade chain=srcnat src-address=192.168.1.0/24

 

index2.gif.24302c413c0651109e3a0ab15a8f7

index.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 отговори на този въпрос

Recommended Posts

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.