Jump to content

Проблем с RB951Ui-2Hnd


JohnTRIVOLTA

Recommended Posts

  • Администратор

Здравейте колеги,

имам споменатият от мен борд в заглавието от известно време придобит втора ръка.

Борда си работеше до скоро без проблем , изключаем някакви странни рестарти на произволен интервал от по няколко часа работа, Проблема е че от няколко дена рутера не работи или по точно , ако е изгасен от захранването пример 1 ден и после се пусне работи нормално около 1 час след което изпищява един път и гасне , няма WLAN сигнал и достъп по лан, ледовете на портовете не светят, като само пауър леда остава да свети . Отварях го за да погледна да не е понадул кондензаторите, но видимо проблем няма. Въпроса ми е имал ли е някой подобен проблем и евентуално установил ли е на какво се дължи и дали е отстраним ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 years later...

Минало е известно време от последния отговор по темата, но... В крайна сметка откри ли се лек за тази "болест" или!? От вчера същия борд ми прави същия проблем. Няма подути кондензатори, пробван е с различни адаптери - 9, 12, 24 но без резултат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Над 80% съм сигурен, че става дума за калпави електролити - имат свойството, освен да се подуват и да изсъхват без видими признаци. От както ползвам Hitano Gold нямам такива ядове. Малко по-скъпи са, но си заслужават всяка стотинка 🙂

  • Харесай 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Забравил съм да пиша, но проблема се решава с NetInstall , просто си иска формат на флаша заради наличието на бед блокс .... знае се отдавна за кофтито партиди флаш кото са се ползвали на моделите от нея серии - RB9XX, Groove и т.н.

  • Харесай 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.