Jump to content

ЕС забранява обикновените електрически крушки


¤ DJ69 ¤ (ツ) ¤

Recommended Posts

Хах то добре ама поне да паднат цените на LED аналозите, а не за 3ватов 12волта Led - 30Лв.Е има и по-евтини(5лв) ама от тях си патих вече със невероятно "Дългия" живот - 3месеца.

Ето и статията : http://news.ibox.bg/material/id_1652152375/fpage_4/#clist

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Собственик

Аз имам LED лампи и съм доволен.

12 лв - бели, за окачен таван. Харчат много малко и светят горе долу добре.

В хола съм ки комбинирал с 1-2 енергоспестяващи (за подобряване на спектъра) . В банята са само LED.

Иначе верно са много скъпи - осветление на баня - над 150 лв. На хола сигурно ще дойде над 400. За живота им ще видим - светят почти нон-стоп и засега няма жертви.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Би ли споделил марка/модел.Аз като цяло съм навсякъде с лунички на 12В.С няколко изключения - енергоспестяващи Osram.Но много се замислям за Led.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Собственик

Ами куче марка от местния магазин за осветителни тела.

Мисля, че са даже български. изхвърлил съм опаковките, но на лампата пише :

LB light

GU 10/21W

лунички за 220В - вътре се виждат 1-2 кондензатора и съпротивление, имат 21 светодиода (от тия в стандартния корпус).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз в кородора съм с 5 12В стандартни лунички свързани към копчелъка но съм направил 7 лед който са пак в тоя корпус на 220В директно и са вързани към фотоклетка да може като минаваш само през кородора да има малко светлина(която като бяха здрави беше супер).Но почнаха да изгасят по някой друг диод после пак светва и така..Ходих при Братан(Mario components) във Варна, Има едни с по един голям квадратетн диод който има няколко кристала.Много красива изработка, найстина ми грабна окото, че не е правено в китайски кражок.Но като ми каза 30лева а аз имам 7 и то става доста :( А да не говорим, че сега като се навих да ги купя той вече не ги доставя поради нулевия интерес.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

PRC или "People's Republic of China"

имат бая лампи лампички и лампичета с LED технолгия

http://www.dotlight.de/

...и все пак светлинната гама не е здравословна

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

едни още по китайски продават в http://tpetrov.com по около 6лв бяха , форма и цокъл за лунички , работно напрежение 220в, направени са с 20 светодиода бели(имаше и др цветове) схемата за захранване беше проста с два кондензатора и греци 1-2 резистора , което не е особенно добре от гледна точка на претоварване на светодиодите по ток и така им намаля емисията.

Между другото пък енергоспестяващите крушки имат и друго лице здраве.бг

Ултравиолетовото излъчване на енергоспестяващите лампи може да предизвика кожни раздразнения, ако източникът на светлина е разположен твърде близо, предупреждават експерти, цитирани от РИА “Новости”.

а кажете ми на кой да вярваш?

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дори и да вредят...То е ако са много близко до тялото.А според мен като са в тяло с допълнително стъкло..Това излъчване намаля..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

е то си пише, но все пак трябва да се копуват само сертифицирани лампи :) , не се знае коя в кой спектър излъчва :)

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С риск да им направя реклама от както съм с Osram нямам грижи.Преди имах 2 General Electric и за 7-8 месеца спряха :( Но проблема не беше в инвертора щото той ся ми храни 2 "пури" на работа :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Дори и да вредят...То е ако са много близко до тялото.А според мен като са в тяло с допълнително стъкло..Това излъчване намаля..

като се обели лака на мебелите ще си говориме  ;);D

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Някой срещал ли е по-евтини свтодиодни лампи на цокъл Е14 от тези:

http://www.tme.eu/bg/katalog/lampi-led_100506/?id_producer=87#id_category%3D100506%26id_producer%3D87%26

и лунички тук:

http://www.tpetrov.com/search.php?s=220v%2Fw12

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.