Jump to content

Recommended Posts

Без видима причина всички клиентски устрйства се разкачиха от всички интерфейси в микротика !! които са 3 на брой и 3 виртуални ап'та.  Да са изгорели и трите радиа ?!! малко вероятно. Сканирам чуват само другите интерфейси с добро ниво но мнооогооооо мудно сканиране. По едно време се закачва само един клинет с добро ниво в смисъл с нормалното с което си беше преди да се развали но няма реакция само Tx някакви битове и Rx =0. Мноого странно. Пробвах с ребоот и забраняване на интерфейсите няма ефект също и смяна на версията...която е 5.26 в момента с последия бутлоадер.

Edited by msboy
  • Administrator

Да не е на някой блок АР-то и всички да са с еднакво SSID

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа

ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Да не е на някой блок АР-то и всички да са с еднакво SSID

Да SSID са еднакви ..но досега си работеха без проблем. Върху едно училище е АП то

• Administrator

Някой те снифи с виртуално АР пуснал мегавати мощ да се закачат при него.

Харесай поста ^^^

Спасение има ли срещу това и дали КРС и прокуратурата примерно ще ме защити ако е направено целенасочено.

• Administrator

Скрито SSID не че е голяма мъка да се види 

при микротик АР и Клиент има друго решение 
задава се NV2 с парола а мрежата се оставя отворена

а закачи се или пък я виж ако е зададена като nv2 мрежа като не е в 802,11 стандарта

Харесай поста ^^^

Борда е сменен, интерфейстие също честотите също....мак адресите и SSID също ефект = 0 ... Утре остава да сменим и фидерите и антените ...странно много странно и на трите интерфейса не се закачат клиенти

• Administrator

пусни сканиране на един от интерфейсите 

пусни сканиране като клиент и виж какво излиза 

Харесай поста ^^^

Днес свалихме борда и го тествахме далеч от мястото където беше сложен от години. Оказа се че Мтелските антени прявят зашумяване и то огромно. Досега нямаше такъв проблем но няма наблизо други антени нашите бяха на 4 метра до техните и си работех от години до преди два дена. Не знам може да са пуснали нови услуги ли нови честоти но е факт отдалечихме на 15 метра от първоначалното местоплоложение нашите антени и всичко се оправи. Станахме луди изведнъж три интерфейса да се скапат... Да е обеца за всеки !!

• Administrator

LTE пускат както булшитком и макс телеком

post-52-0-44476700-1425245381_thumb.jpg

Харесай поста ^^^

Спасение няма минаваме на 5 Ghz. Много гадно зашумява и се скапва всичко. Тествахме на 5 работи си без проблем.

• Administrator
Велин

Добърр деееен добр добр деееен :) ако си на тяхна територия ще правят каквото си искат, ако не си остави си едно .. ват два радио  там да си анализираш честотно ... :)

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

И те и ние сме на покрива на едно училище. Както те си плащат наем така и ние. Въпроса е вече да намеря уред с който честотно да се анализира този проблем и да се сезират съответните органи. Търсих за частни организации да извършват такива услуги т.е да се анализира честотния спектър и да се уточни. Не разбирам защо ще ме заглушават чак до такава степен и дали е в допустимите норми това.  Други антени няма в периметър от 1,5 километра нито на 2,4 нито на 5.  

Велине какво точно визираш с това ват два радио......чух че те си крия честотите и ние нито с 2,4 нито с 5 можем да ги засечем трябва ни специализирана техника. Не знам и да ли в БГ се продава някъде.

• Administrator
Харесай поста ^^^

И те и ние сме на покрива на едно училище. Както те си плащат наем така и ние.

Малко извън темата ,но не е ли забранено на училища и болници ? Не че имам много антени но макар и няколко базови станций досега монтирам само на частни имоти ,избягвам училищатa изцяло.Даже някъде бях чел, но не мога да си спомня,къде?

Иначе Мтелските радиа на 5гхз си ги виждам .

ЕТО нещо относно това.

Edited by space

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Similar Content

• bgtelekom
      By bgtelekom
      Здравейте,
      Имам един доста конкретен въпрос и по - точно какъв е метода за разрешаване на въпросният проблем. Все още съм начинаещ и не разбирам напълно функционалността на микротик тунелите и pptp връзката.
      Случаят е следният: Имаме един рутер в София(централният рутер) с публично IP (примерно 90.90.90.90), а вторият е в Казанлък с интернет от доставчик, който отказва да даде статично IP на рутера и той е по DHCP. В цялата мрежа са вързани голям брой рутери от различни градове с различни доставчици. На този втори рутер има вързан DVR с камери. Задачата е да свържем този рутер в Казанлък с този в София, за да могат да се гледат камерите от София. 
      Вероятно ще трябва да стане с DDNS понеже не мога да задам статично IP. 
      Бих бил много благодарен, ако разбера стъпките как трябва да се случи това! Благодаря предварително!

С уважение,
      Борис Недялков.
    • msboy
      By msboy
      В петък ми се случи нещо което не бях го виждал никога. Проблема се прояви към 13 часа след обяд след като потребителите започнаха да ми звънят че компютрите им работят изключително бавно, мудно и че нямат интернет. Казах си това е единичен случай и сигурно има вирус или нещо подобно но след като ми се обади 5 пореден потребител си казах че става нещо.  Първата ми работа беше да вляза в Микротика RB750 ( мрежата е от около 50 компютъра) с Winbox но не успях. После пуснах пинг към микротика и видят че има много загуби и времената бяха около 120ms. Опитах с Putty -telnet влязох с 300 зора и забелязах че Микротика работи на 100% визирам CPU-то. Проверих кое заема толкова много ресурси и установих че е firewall-а. Изключих всички правила от firewalla но проблема продължаи. Видях че има някакъв странен трафик upload (в порядъка на 2 мегабита) от всички компютри в мрежата към микротика . Всички компютри в мрежата работеха на 98%  натоварване на процесора. Изваждам кабела за нета от произволен компютър в мрежата и натоварването пада на нормалното. Сканирах за вируси с Norton Antvirus но той показа че няма вируси. С команда torch  в микротика забелязах че има странни IP та във вътрешната мрежа подобни на 169.111.232.233. В ip-dhcp-alerts в микротика добавих валидния сървър и се установи че в мрежата има друг dhcp който раздава ip-та. Виждах мак адреса на сървъра но не знаех къде е в мрежата !!???. След половин час размисли се сетих че в мрежата на едно място бях поставил TP-LINK 740N за безжичен интернет на една зала. Отидох да проверя въпросния ТП-ЛИНК и видях от долната му страна че мак адреса съответства на мак адреса който ми показваше в микротика като конфликт. Включих тп-линка към лаптоп и видях че всички настройки са си наред  но нещо го беше провокирало да раздава на WAN порта си ip-та (което не е нормално) и по някакъв начин да провокира всички !! компютри в мрежата да генерират трафик към микротика и всичко да се бави  да забива и да няма и интернет.  Изкарвам кабела от WAN порта всичко се оправя вкарвам всичко се срива УНИКАЛНО ПРОСТО. След 30 минути тестове установих как мога да го провокирам въпросния тп-линк да го прави това нещо но няма да го споделя тук поради съображения против злонамерени хора. Мисля си ами ако мрежата е по голяма да кажем от порядъка на 200 компютъра  в един квартал примерно как ще може да се диагностира и да се намери въпросния потребител който примерно да го е направил нарочно ??. Реших да го споделя за да се знае. И от кога им пиша на тези от Микротик да направят отделен таб на пппое връзките да има регистър на мак адресите от които е влизал въпросния потребител (подобно на ip -hotspot- cookies). 
    • msboy
      By msboy
      Първата снимка е от преди 3 години и изобразява в какво състояние беше линка. А на втората се вижда в какво състояние е сега. Видимо няма повреда по фидери и облъчватели. И от двете страни конфигурацията е следната 90 см. пасат антени, облъчватели с двойна поляризация, фидер по 1 метър дълъг, Микротик RB711G-5HnD сложен в алуминиева кутия. Разстоянието е 18 км.  Пробвах със смяна на честотата но няма промяна. И имам чувството че след всеки месец нивата се увеличават и стигам до извода че всички компоненти трябва да се подменят ли ?

• master
      By master
      Здравейте, спешно ми се наложи да махна суич след Rb поради повреда но нямах наличен в себе си и импровизирах тъй като беше въпрос на минути. Чрез мастер порт функцията ползвам един от свободните портове на Rb.
      Четох после из нета и се зачудих дали е по-добре от бриджа.
      До колкото разбрах - Да.
      Вие какво мислите?
    • Semoff
      By Semoff
      Продавам малко чаркалаци които са свалени от употреба:

1) ZCom (AG-623Ь) - http://english.zcom....el/AG-623C.aspx 30 лв.
      2) Tonze (PC-686X) - http://www.navextrem...html?Itemid=568 50 лв.
      3) Tonze (PC-684X) - Не намерих нормален линк в нет за това 30 лв.
      4) 4 бр. Linksys PAP2T-U - В перфектно състояние, външно и вътрешно 50 лв. бройката (ако се вземат пакет, досавката е за моя сетка)
      6) Скенер BENQ 5550 - Цена 25 лв. (Перфектно си работи, нямам CD с драйвери, сменям го понеже си взех HP скенер)
      7) 2x1G (DDR 400 ECC REG DIM) - такава - 140 лв. за двете общо

Намират се във Варна.
      Контакти или на ЛС или на 0878/859768

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.