Jump to content

Какви безжични рутери ползвате при вас


Networker

Recommended Posts

RB951G-2HND-5-Port-Gigabit

Бихте ли споделили какво мислите за този рутър за домашно ползване?

 

Какви са му възможностити , и дали си заслужават парите, че този рутър даден ми от близоо забива.

 

Определено няма да сгрешиш с този модел. Имам такъв и съм супер доволен. Бях изневерил за малко с един 4300 tplink но го разкарах и отново съм с 951G 2HND. Възможностите му са много и надали ще ти трябват всички. Силно впечатление прави WiFi ,поне при мен ,ползвам го в панелен апартамент 100кв на най затънтеното място е ,но долу пред блока имам обхват ... За настройките иска четене макар ,че аз чета вече доста време и ако не е Жоро няма да се оправя. Sent from my iPhone using Tapatalk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Като от всеки един рутер със 150 мегабита и поддръжка на 40мхз лента.

Разбирасе и според облъчването на канала от съседите.

Да корегирам колегата , че HAP е с 2 чейна и трябва да се очаква да се връзва на 300 мегабита скорост при 40MHz лента ... не знам, но така и не сработва при мен тези 40MHz с лаптопа хем съм му ги задал и се връзва на 2T2R 20MHz /144mb/s/ .Иначе за парите си е перфе 16MB Flash / 32MB RAM .

P.S. това че се захранва през микро юсб е голям плюс в определени случаи!

Редактирано от JohnTRIVOLTA
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Специално пък 4300  е много добро от към хардъеър /цена.Няма разлика от това което е в кутията на 951G 2HND,еднакъв процесор ( AR9344 ) еднакъв суйч ( AR8327N) ,другото му е в повече в сравнение с микротика :)

 

Use since

OpenBSD 3.x

FreeBSD 4.x

Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x

Аз съм фен на OpenWRT.

 

Горчивината от лошото качество остава дълго след като е преминало удоволствието от ниската цена.

_____________________________

___|____|____|____|____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|_ Удряй _|____|____|__

_|____|___ главата ___|____|____

___|____|_ си тук!! |____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|____|____|____|____|__

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ,колега може да са еднакви , но при мен WiFi беше доста по-слаб при 4300 отколкото при микротика. При 4300 + е ,че мултиван-а му се настройва с 3 клика на мишката , за което го ползвах най-вече, но пък му е малко флаша. Другото е ,че firewall според мен не му работи добре , пренасочването на портове пада доста често. Но всеки си има предпочитания.

Редактирано от hitman
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно ...

Да ,слагаш го и чак се дразниш ,че няма какво да ровичкаш. Няма какво да се замисляш взимаш един и забравяш за всякакви грижи. Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Харесай 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам 751 е 2х2, а как е от към скорости през WiFi? За лан-а съм ги тесвал но никога не съм имал модел с вграден WiFi модул.

Покритието му добре ли е ? При мен проблема е, че апартамента е 70квадрата и рутера трябва да е в единия край. Но в другия край през всичките стени положението стана трагично в последните години. Явно ефира е много зашумен.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Някой от вас ползва ли МТ за домашен рутер, че взех много да се замислям.

Аз ползвам в нас от 3г.  RB433 с Ubi SR2 /ISP1/ една AR5416 от WRT300Nv2 /ISP2/ и Senao NMP8602plus за HomeAP на 5GHz,взех си и HAP Lite , който се пуска за гости когато имам и нямат радио на 5GHz. Както се сещаш нямам официално ISP, но 10-15Mb/s ми е достатъчно, а и резервен вариант ми е мобилният нет на телефона който е средно около 6Mb/s неограничен по обем трафик!

router winbox_conf

Редактирано от JohnTRIVOLTA
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

951Ui-2HnD добро покритие на апартамент 160 квадрата въпреки че лично го ограничих на 10дб и сложих в другия край powerline с wifi

и пак се вижда на 2 чертички вярно 150 мегабита ама за какво ти е повече безжично

има си безплатен DDNS има TFTP което чудесно се комбинира със dhcp сървъра 

има си IPv6 всякакви смислени и безмислени протоколи

USB дори да си заредиш телефона ;) че и нет от него може да получиш

цената на нов hAP е под 50 лева

имаш неограничен брой WAN портове

 

  • Харесай 1
Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

951 си е толкова нищо че е на 2 чеина с 40мхз

Редактирано от 111111
Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не че ми е толкова наложително, но все пак рутера струва 160лв и е 1х1.  Най вероятно ще го взема но трябвя да се замислят малко.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Той и други рутери струват и по 200 и по 300 лв но не могат да стъпят на малкия пръст на микротик. Бях взел висок клас уж на тплинк с АС 5Ghz ала бала ,но и аз не знам как го изтърпях 6м да му се моля да работи. Ще разбереш какво е микротик-а  когато започнеш да го ползваш.

Редактирано от hitman
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.