Jump to content

Какви безжични рутери ползвате при вас


Networker

Recommended Posts

Някой пробвал ли е ZTE то как се държи? Попаднах на това ревю http://pcworld.bg/23364_zte_e5501__ruter_za_vseki_dzhob

Аз лично имам положителни спомени от марката като изключим проблемните им кондезатори по него време с едни модеми но то на всякъде слагат такива.

ТP-Link а започна много да ми лази по нервите особено ако се наложи да вляза в него от към външната страна. Иска ми парола въвеждам я и ми дава следното от скриин шота. Ако за включа локално със същия браузер и хост нямам проблеми.

http://prikachi.com/images.php?images/948/8174948v.png

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам само на мен ли така ми се струва ама едно време 740 ките имаха по-голямо покритие.

​Това е точно така на много от моите клиенти и смених 740-ките с ZTE е5501 и са много доволни при цена от 23.60лв. без ДДС за 300мб рутер.

Skype: Intel98

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така са - старите 740-ки. Както много други правят, TP-Link зарибиха пазара и после ги развалиха (поевтиня изработката :)).

Същия ZTE го харесах преди няколко дена, като разглеждах за алтернатива. Добри неща пишат за него - вероятно ще е наследника на TP-Link.

Зиксела също изглежда интересн.

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дали имат опция за да може твърдо да се сетнат на колко мегабита да се закачат клиентите тъй кат тп линка го няма. Както и регулиране на изходната мощност на WiFi.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взех днес един ZyXEL 418v2 и ще го видим как е защото 740 вече много започнаха да правят проблеми. Първо с достъпа до тях макар, че това е песен пред покритието им и проблемите с WiFi то. Рутери на по 1-2 месеца изведнъж им намаля обхвата и започнаха през една стая да се губят или ако го има е под един мегабит, а до тях 20 колкото и е максимума за б/г. Верно са значително по-евтини но клиента като страда няма смисъл.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първи впечетления  - супер сравнение с 740 просто самолет. Има неща които липсват като:

-статистика на wifi клиентите 

-невъзможно да се промени усер нейма 

-някаква несъвместимост с андроид у-ва и интел клиент. Работят но скоротите не успях да ги изцедя над 16-17мб. При клиент реалтек б/г си направи 20 на колкото беше и брадвата. Иначе по лан 60 държи.

-не позволява пинг до wаn по-голям от 25000

Надявам се да е софтуерно и да се оправи в последствие.

 

Редактирано от master

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Имам ТП-линк 741 и 1043 и така събират прах в кутиите ... пробвах ги и с оригинални фърмуери и с дд-врт , сменях кондензатори , слагах радиатори , дори и вентилатор , слагах и други адаптори и все тая след една година работа започваха да забиват . Сега съм с Д-линк ДИР-615 Н2 и от два дена ми къса нервите - една вечер мрежата на доставчика беше сгънала найлона и от тогава дори и без товар рутъра си забива (снощи го рестартирах и тази сутрин го намерих умрял) . И на него съм сменил кондензатори , радиатор , флашнат е с дд-врт (то май благодарение на дд-врт -то работи втора година) , но вече ми се иска да забравя къде е щепсела и май ще се ориентирам към ей ТОВА ... дали е правилен избора ?

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Това недомислие DD-WRT нестава, OpenWRT се слага,

RB2011UiAS-2HnD-IN е добро решение.инак 941-цата hAP е супер за 45 пари

  • Харесай 1
Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно ...

RB951G-2HND-5-Port-Gigabit

Бихте ли споделили какво мислите за този рутър за домашно ползване?

 

Какви са му възможностити , и дали си заслужават парите, че този рутър даден ми от близоо забива.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

И най обикновен hAP би свършил работа

  • Харесай 1
Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виждам , че си наясно с тези рутъри.

Трудно ли се настройват?

И какви скорости на даунлоад мога да очаквам по wireless?

Благодаря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Като от всеки един рутер със 150 мегабита и поддръжка на 40мхз лента.

Разбирасе и според облъчването на канала от съседите.

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При нас ползваме най-вече TL-740N,но откакто ги направиха с 5 волтовите трафчета ми прави сериозно впечетление,че като цяло се развалят много повече от преди,едва ли заради намаляването на волтажа се случва,но ги правят много зле!И за момента минахме на тези с 2-те антени TL-841N, доста по-добре се държат и като обхват и като стабилност!Но ме интересува тези ZTE дали са добър избор!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.