Jump to content

Критична дупка в Linux CVE-2015-0235

Mihail Peltekov

Recommended Posts

Mihail Peltekov

Здравейте,

Ако още не сте разбрали е открита дупка в glibc. Повече подробности тук и тук. CentOS вече пуснаха ъпдейти. Съветвам ви колкото се може по-бързо да направите ъпдейти на сървърите си. Особено тези, които ползват EXIM.

• Like 2
  • Administrator

Ubuntu също пуснаха

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа

ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Similar Content

• anonymousgirl
      By anonymousgirl
      Здравейте.
      Реших да си инсталирам linux, но след инсталацията разбрах, че съм си изтрила моята ОС, което даже не знам как е станало... като се има напредвид, че имам нужните параметри за да ми потръгне linux и инсталацията си вървеше чудесно, нямаше никакви проблеми, а и имам представа как се инсталира тази ОС. Някой има ли идея от какво може да се е получило така, защото аз нямам никаква представа?
    • Delatek
      By Delatek
      В Delatek търсим Linux админи, които да поддържат в изправност нашите критични приложения и услуги, както и развойните и продуктови среди, в които работим.

Ето и директен линк към обявата -https://delatek.workable.com/jobs/70291
    • Linux
      By Linux
      Docker е с отворен код, революционен проект софтуер, който позволява на разработчиците на приложения и системни администратори лесно и бързо да опаковате, разпространение и използване на приложения като лек контейнер, навсякъде. В тази статия ще ви покажа как да инсталирате Docker на Debian
      Първата стъпка е да инсталираме docker.io което става по следния начин
      apt-get install -y docker.io Следващата стъпка е да стартираме Docker и да го направим да се стартира при рестарт или стартиране на вашата машина
      systemctl start docker systemctl enable docker Сега в няколко стъпки ще ви покажа как да ползвате Docker. Първото което трябва да направим е да си изберем контейнер с каква операционна система искаме да създадем в нашия пример ще създадем система с Ubuntu
      docker search ubuntu
      След като сме си избрали нужната версия я инсталираме по следния начин
      docker pull ubuntu
      С следната команда можем да видим свалените images
      docker images
      Време е да създадем нашия контейнер и да го стартираме
      docker create ubuntu:14.04 docker run -i -t -d ubuntu:14.04 /bin/bash След като сме стартирали контейнера ни можем спокойно да влезем в него но първо трябва да видим с какво ID е което става по следния начин
      docker ps След като сме видяли ID-то вече сме готови да влезем
      docker exec -i -t NAMES/ContainerID /bin/bash
      Други полезни команди
      docker stop NAME/ContainerID docker start NAME/ContainerID docker rm NAME/ContainerID Това е кратко ръководство за това как да започнете с Docker
      Източник: http://linuxhelps.net

• Semoff
      By Semoff
      Преди време за по-лесно бях сложил RB450G да клати един VLAN и да прави бридж за pppoe, ама сега като минат 110-120 Mbit Full Duplex и процесора му кляка.
      Та реших да се поразровя из нета и да видя има ли начин да го махна това недуразумение на хардуера и да сложа нещо "нормално" - разбирайте Slackware
      И след кратко ровене намерих как се случват нещата. Конфигурирах всичко както искам и изглежа да работи при това доста стабилно. При 900 mbit Half и 400 full процесора на Slim PC-то седи на 25-35%
      Ама преди да се реша да го сложа ми се иска ако някой от вас го е пробвал този сценарий да изкаже опит
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.