Jump to content

Обучение


Stilyan

Recommended Posts

Здравейте,

интересувам се къде, как и "колко" ви излиза обучението на персонала, ако има такова, разбира се :)

Някой да знае къде се провеждат курсове за мрежи, диагностика на мрежово оборудване, топологии на мрежи, сплайсване на оптика и др.

То е ясно, че за Микротик скоро в БГ мяма да има :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

интересувам се къде, как и "колко" ви излиза обучението на персонала, ако има такова, разбира се :)

Някой да знае къде се провеждат курсове за мрежи, диагностика на мрежово оборудване, топологии на мрежи, сплайсване на оптика и др.

То е ясно, че за Микротик скоро в БГ мяма да има :(

Ми в BG доколкото знам има cisco академия.

Но доста хора знам който са минали през нея и не осъзнават какво е понятието: gateway  ;D, камоли по сложни понятия.

Абе който иска да учи има НЕТ, което си е напълно достатъчно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От Internet наистина получавам полезна информация, но уви - това е само теория. Давам конкретен пример - искам да разбера как работят XtremeRange7 с два роутерборда, две антени за тях. На колко километра се връзват, какъв е трафика, който носят, пречи ли ил бетонна стена, дърво, вода .... Бих го експериментирал, но не ми се  дават 250 долара само за една XtremeRange7, а трябват ДВЕ. Да не забравяме и антените :)))).

А ако големите фирми вносители организират курсове, за да популяризират продуктите си ще е различно :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От Internet наистина получавам полезна информация, но уви - това е само теория. Давам конкретен пример - искам да разбера как работят XtremeRange7 с два роутерборда, две антени за тях. На колко километра се връзват, какъв е трафика, който носят, пречи ли ил бетонна стена, дърво, вода .... Бих го експериментирал, но не ми се  дават 250 долара само за една XtremeRange7, а трябват ДВЕ. Да не забравяме и антените :)))).

А ако големите фирми вносители организират курсове, за да популяризират продуктите си ще е различно :)

Аз не го виждам това ... Кои да организира курсове ....

Относно XtremeRange7 не знам дали не ти трябва лиценз за тази карта все пак е 700Mhz

Това е лицензна честота ето какво дават в USA за нея:

"Правителството на САЩ съобщи, че е приключил търгът за спектъра от 700 MHz. Наддаванията са достигнали сумата от $19 милиарда при начална от $4 милиарда. Сред участниците в търга бяха Google, AT&T и Verizon. "

ето и нещо интерсно за самата честота

http://netcontroversy.com/?p=30

цитат от нея:

"Малко предистория за тази сага, която със сигурност ще отекне яко в бъдещето.

В момента аналоговата телевизия в щатите се излъчва на честоти от 746 Mhz нагоре до 794 Mhz - на галено 700 Mhz честотата. Тамошната комисия по далекосъобщенията (Federal Communication Commission) натиска телевизиите в посока HDTV - ready for the hud :-) - та на 19 февруари 2009 всички 700 Mhz честоти отиват в ръчичките на правителството, а аналоговите телевизии спират от раз (така и комунягите не стимулираха пазара).

Очаквайки сакралната дата, разните му тлъсти телекоми потриват ръчички и зяпат да хапнат апетитната хапка, защото тази честота е много добра за безжичен пренос на данни - вълната пробива стени като пирон кисело мляко."

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Именно заради това - на тази честота 700 MHz нямаш ограничения от стени и дървета. Уви - май няма да мога скоро да експериментирам с XR7, а и курсове няма :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор
:) за тази честота нали се сещаш кава ще ти е антената хехе ;) едно яги за дециметров обхват ...  

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.