Jump to content
  • 0

Рутер или рутерборд за приемане на 2,4Ghz сигнал


milev5

Въпрос

Здравейте !

Трябва ми рутер или рутербор за приемане на 2,4Ghz сигнал.От него към 1043ND, който само ще предава.

В момента ползвам въпросният 1043ND като репеетер, но се справя ужасно.

Много съм бос с рутербордовете.

Ще е за лично ползване с 4-5 машини.

Не мога да загрея какъв е тоя лиценз, всяка година ли трябва да се подновява ?

По възможност с 2 карти, ако е борд.

Ще приема на къси разстояния с външна антена, скорост около 150Mb.

Да има уеб интерфейс, че с линукс съм малко скаран.Едвам подкарах 1043ND да приема предава.

 

Какво животно да си избера ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

4 отговори на този въпрос

Recommended Posts

  • 0

Приема и предава на 2,4 ли ако е така рутер борд с 2 карти по добрия вариант но трябва добре да се сметни с какви устройства другия вариант е едно на тп-линк да приема от варианта 701 другото го имаш рутера 1043 да предава реално 40-45 лева и си готов

Неграмотен съм, не ми се смейте на правописа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

Как си конфигурирал 1043ND, така ли ? - http://itservice-bg.net/?p=2599защото по принцип имам добри впечатления от този рутер. Да не би проблема да е друг, пряпетвствие, зашумена честота и др.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

5 години вече работи следната схема, ASUS WL520GC + DD-WRT + Andrew 26T-2400, това приема, после отива в малко рутерче Фонера префлашнато с DD-WRT, Отивам на село включвам захранването на цялата тая схема отварям лаптопа и нета потича, за 5 години само вендъж ми се наложи да въртя антената, но държа да подчертая че това също е за лично ползване.

Редактирано от RudY-ElectriC

…Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарни...те. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо… К. Иречек,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Как си конфигурирал 1043ND, така ли ? - http://itservice-bg.net/?p=2599защото по принцип имам добри впечатления от този рутер. Да не би проблема да е друг, пряпетвствие, зашумена честота и др.

Той е с OpenWrt иначе не става да приема .

В случаят интернета върви с 1мб ако сложа едно приемащо устройство(за тест съм ползвал Linksys WRT54G2 с DDWRT), а 1043ND само предава.

Ако 1043ND го играе репеетер скоростта пада наполовина.Същата работа и на  Линксиса.

По принцип искам рутерборд с 2-ве карти, защото идеята ми е да приема от две места ако е възможно, не съм запознат много с тях.

Иначе TL-WR843ND си е точно клиент.Не му трябва префлашване.

Ако има по добри решения ги приемам.

Общо взето ще ловя интернета от заведение,  със собственика сме много на ти.Ходя си 1-2 пъти в месеца на село и се разбрахме да се връзвам когато съм там, а после ще го черпя по една бира  ::)

Гледам да вложа парите в нещо което си струва за дълъг период от време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.