Jump to content

Бързи конектори SC. Как ,по дяволите, да проработят?


TiratroN

Recommended Posts

Здравейте!

Щом четете това, значи работата тотално е извън контрол и аз вече нямам сили и нерви да се занимавам с това.

 

Клипчета колкото ти душа иска- показват хората как се реже, как се мери , как се съединява.

Конектори също се намират лесно.

И реших да го направя .

Първия път стана от раз (че даже нямах и нож за рязане ами импровизирах нещо там ) . Ама тръгна .

Викам си - лесно било.

Ама след малко спря. Отварям конектора - оптиката счупена. Брех...

Айде пак правя, нищо не става. И пак и пак и пак и пак и все нищо.

По едно време ми хрумна че парчето е вътре, ама го извадих - залепи са не влакното и го измъкнах.

После и нож свестен си намерих.

 

И пак го направих - тръгна перфект -15 dB сигнал извади

 

И тъкмо прибирам всичко в кутията- пак спря.

Отварям конекторите- оптиката счупена пак.

Гледам упътванията - мериш,режеш, буташ до края, правиш едно ухо, цъкаш закопчалката,после затваряш,завингваш и готово.

 

Меря, работи, вкарвам в медията и айде оптиката се чупи пак.

И после вече не се стигна до вкарване никъде - просто не работи.

 

Не знам . Гела ли му свърши, парченца счупени ли има вътре...

И защо , по дяволите, постоянно се чупи тая оптика?

 

Някой ако може да обясни какви са тънкостите в тая работа? И как да му се не види се вадят счупените парчета. Ако гела свърши проблем ли е?

 

Работя с пач корда 5 метра жълта.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вероятно трябва да си купиш конектори ;)

 

teledori, sumitomo са читави, другото на пазара е тор

 

също и много практика. ланаджиите си чупят да кажем

15-20% отмА и аз го приемам за нормално.

Редактирано от Mile
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък винаги оставям "коремче" на влакното и няма проблем. Сещам се за 2 възможности. 1. много скапани бързи връзки. 2. Свалил си повече от необходимия цвят (buffer coathing) и влакното се чупи много лесно. Какъв тип бърза връзка използваш ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.0x0.jpg

 

Ето такава бърза връзка използвам.Каква всъщност е целта на жълтата закопчалка? Вкарва влакното някъде или просто го захваща за пластмасовата изолация?

Бялото отпред има някакъв ход с пружинка . Да не би при тоя ход да се късат. Ама като го пъхвам в медията не усещам чак такъв натиск. Не знам...

 

Въпроса е , че като следвах картинката за дължините не можа да сработи (освен първия път). После оставих голата оптика не 12мм. а 16мм и тогава докарах -15 dB. Като го сложа 12мм и въобще не свети отпред. Пробвам с лазер ама наистина свети много слабо.

Да не би гела да играе някаква роля?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей на тва братята руснаци му казват работа от днес за утре. 5-6 лева ти е цената на заварка при който и да отидеш. Апаратите паднаха и можеш да си купиш вече и за 2-3000лв. Защо използвате въобще такива конектори???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей на тва братята руснаци му казват работа от днес за утре. 5-6 лева ти е цената на заварка при който и да отидеш. Апаратите паднаха и можеш да си купиш вече и за 2-3000лв. Защо използвате въобще такива конектори ???

Аз доколкото знам , домашната оптика на края с такива бързи конектори я свързват. Нещо не ми се връзва за една тъпа инсталация да помъкнат цял сплайсър. Аз искам да съм независим относно трудна за намиране апаратура. Искам по всяко време да мога да поправя или да преместя каквото си поискам. За това го правя с нещо което може да се разглоби при нужда.

Аз мога да го сплайсна и за без пари- не е работата за 5-6 и даже и за повече лева.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Закакопчалката"  закопчва или по точно затиска влакното във V-образен канал ! А ти чупи влакното ,защото или конектора който ползваш си го ползвал много пъти,влакното се подава чак отпред през лещата ( не е задължително да е самото влакно, а може да е парченце останало в гела вътре от предишно счупено такова и при поставяне в медията се получава натиск ,които го чупи и затова не работи)."Беличкото" отпред както казваш не трябва да се движи ако се движи значи нещо не е наред.И най лесното е да погледнеш със силна лупа дали не стърчи влакно отпред на конектора.

А размерите китайците са ги написали и на пликчето 12мм оголено и 20мм буферно с боята.Работят конекторите макар и с по голямко затихване. Но за къси трасета, когато не се цеди всеки децибел, къкъв е проблема?

Ако неможеш да помогнеш, поне не вреди.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема ти е от "белачките"! Те го нараняват при обелването на лака - съответно се чупи.

След като обелиш и избършеш огъни влакното с пруст със всички посоки и ако не с счупи тогава го избърши пак и монтирай.

... и яз можем, и тате може, ма козата си сака пръч!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз доколкото знам , домашната оптика на края с такива бързи конектори я свързват. Нещо не ми се връзва за една тъпа инсталация да помъкнат цял сплайсър. Аз искам да съм независим относно трудна за намиране апаратура. Искам по всяко време да мога да поправя или да преместя каквото си поискам. За това го правя с нещо което може да се разглоби при нужда.

Аз мога да го сплайсна и за без пари- не е работата за 5-6 и даже и за повече лева.

Ако мога да те цитирам, само искам да ти задам 1 въпрос. Колко ти струват аксес суичовете?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако мога да те цитирам, само искам да ти задам 1 въпрос. Колко ти струват аксес суичовете?

Не разбрах названието. За какво става дума?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 месеца по-късно ...

При нас имаше една партида калпави конектори и да ти кажа беше страшен филм с тях. Иначе начина е един: правиш ухо и закопчаваш. Аз до колкото си спомням ги пусках по дълги. Даже ако трябва да съм честен никога не съм ползвал размера на опаковката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.