Jump to content

Ремонт на Ubiquiti устройства


pavelkamburov

Recommended Posts

Здравейте колеги.

Искам да внеса малко яснота по въпроса с ремонта на тези устройства.

Понеже много колеги ми пратиха за ремонт се оказа ,че излиза един досаден проблем.

Повечето устройства идват за изгорял LAN порт. За решението на задачата има два подхода:

1. Смяна на процесора. По-доброто решение, съответно по-скъпото, по-несигурното. Един незапоен крак може да ви разкаже играта. По-рисково е защото на някой устройства процесора се награва много, това с течение нa времето води до нагрявне на платката и доста често при разпояване на процесора,въпреки че го правя със станция с инфрачервени лъчи  и с прецизен контрол на температурата ,се стига до отлепяне на пътечка от платката. Тогава си е наистина неприятно и може да не тръгне устройството изобщо. За да избягна този риски, ползвам следващия метод от точка 2.

2.Понеже процесора AR7240/41 има 5 порта , с мостчета прехвърлям към здрав порт от чипа и премахвам изгорелия. 

Това го правя от години и работи безотказно на всички устройства с този процесот от Убикуити серията. 

Напоследък обаче се оказа ,че има проблем. Направено по този начин устройството си работи нормално НО само с дефолтния 192.168.1.20 адрес.При смяна на адреса  няма достъп до устройството докато не се рестартира.

След доста експерименти се оказа,че проблема е във фирмуера. Устройствата си работят супер с максимална версия на фирмуера 5.3.6. След ъдгрейд  с по-висока верия се получава по-горе описания ефект. 

Ако някой колега има този проблем с устройство , свалянето до 5.3.6. решава задачата. Извинявам се ако съм подвел някой колега с такова устройство на което не съм подменил версията на фирмуера.

Когато ми изпращате устройства за ремонт моля уточнявайте кой от двата метода ви устройва, за да няма недоразумения.

 

Поздрави

Павел Камбуров 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.