Jump to content

Спешен проблем с RV082


Recommended Posts

Значи ситуацията е следната.До скоро ползвах 2 интернета.БТК АДСЛ и ЛАН.Махнах АДСЛ-а и на негово място включих още един лан от друга фирма.Тук обаче възникна проблема.Получава се LOOP между двете мрежи и по никакъв начин не могат да работят заедно двата интернета.Някой има ли идея какво да правя?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мога да ти помогна, какъв вид е конекцията, пппое ?

Едната е ПППоЕ.Другата е със статично айпи.От втората фирма ми обясниха,че не трябвало двата интернета да имат физическа връзка в рутера.Ще се радвам,ако ми кажеш как да преодолея проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не виждам защо пак да има проблем.

1. Имаш 2 интерфейса да ги наречем wan1 и wan2

на всяко от тях си имаш област от адреси

IP1/mask1 и IP2/mask2

1. Първи начин: е да маскираш трафика с тези IP-та.

2. Втори начин: Доставчиците да ти рутират мрежите през тези два адреса и ти да си рутираш коя мрежа през кой gateway да излезе

Не е трудно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напоследък правя точно тази конфигурация за няколко клиента:

- във вътрешната мрежа (клиенти) адресите са локални и рутера маскира (NAT)

- конекциите се разпределят поравно или с контролирано съотношение между двата gatewayя

- един клиент може да тегли и през двата едновременно например с torrent и да използва цялата скорост

- всеки доставчик не подозира за съществуването на другия, мрежите са разделени

Ти май въобще не четеш какво пиша.Нямам нужда от услугите ти за настройването на рутера,както ми писа на РМ.Още по-малко пък срещу някакви хонорари.Въпроса е,че на единия доставчик му се била "сринала" мрежата.На другия чудно защо му няма нищо.Та въпроса ми е,проблема в рутера ли е или къде е?И още един въпрос,ако едната линия се раздели галванично,това ще реши ли проблема?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Ти май въобще не четеш какво пиша.Нямам нужда от услугите ти за настройването на рутера,както ми писа на РМ.Още по-малко пък срещу някакви хонорари.Въпроса е,че на единия доставчик му се била "сринала" мрежата.На другия чудно защо му няма нищо.Та въпроса ми е,проблема в рутера ли е или къде е?И още един въпрос,ако едната линия се раздели галванично,това ще реши ли проблема?

в доставчика е

такива доставчици бол се клиентите им виновни

надявам се тук да няма такива доставчици

100% проблем е нямал този с рррое

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Ти май въобще не четеш какво пиша.Нямам нужда от услугите ти за настройването на рутера,както ми писа на РМ.Още по-малко пък срещу някакви хонорари.Въпроса е,че на единия доставчик му се била "сринала" мрежата.На другия чудно защо му няма нищо.Та въпроса ми е,проблема в рутера ли е или къде е?И още един въпрос,ако едната линия се раздели галванично,това ще реши ли проблема?

галваничното разделяне няма нищо общо в случая :) бъркаш леарите

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

единствено ако си пуснал reply на интерфеисите към мрежата им има шанс да ги ебаваш

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

единствено ако си пуснал reply на интерфеисите към мрежата им има шанс да ги ебаваш

Виж....не ебавам никого.Просто си имах един ЛАН-нет със статичен адрес.Имах и АДСЛ.Обаче се отказах от АДСЛ-а и тъй като ЛАН-а прекъсва доста често,реших да включа още един ЛАН.И тогава дойде проблема.Имам и още едно питане.Сега мисля да включа още една линия от същия ЛАН.Съществува ли някакъв проблем при положение,че и двата кабела ще идват от едивн и същи суич?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как смяташ да направиш рутирането?  ;)

А ти как мислиш да ми настроиш АДСЛ-модема срещу заплащане?Как ще влезеш в него?  :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обаче се отказах от АДСЛ-а и тъй като ЛАН-а прекъсва доста често,реших да включа още един ЛАН

A тъй като и двата ти "лан-а"(доставчика) явно ползват обща физическа мрежа, се обесмисля донякъде замисъла ти.

.Имам и още едно питане.Сега мисля да включа още една линия от същия ЛАН.Съществува ли някакъв проблем при положение,че и двата кабела ще идват от едивн и същи суич?

По отношение на loop-а, вземаш един суйч и тестваш дали по някакъв начин през двата ти wan интерфейса не се затваря верига между портовете на суйча.

Хубаво е "опитната ти постановка" да е проведена с кабелите от доставчиците, иначе да гадаем ли как са вързали RJ-то при единия и другия доставчик.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

A тъй като и двата ти "лан-а"(доставчика) явно ползват обща физическа мрежа, се обесмисля донякъде замисъла ти.

кое се обесмисля 2 по 10 мегабита да направиш на 1 от 20 ли ???

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

кое се обесмисля 2 по 10 мегабита да направиш на 1 от 20 ли ???

Преди да прочетеш въпросното изречение, погледна ли цитата над него, за да разбереш кое точно визирам.  ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Остави ги двата доставчика.Сега остана само един,но искам да имам 2 линии от него и да ги включа и двете.Притеснява ме да не стане пак някое оплескване и да се срине и тяхната мрежа.А иначе рутера си работи над година с единия ЛАН и АДСЛ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

интересен развой на темата, :) някой ще се наеме ли да отговори

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.