Jump to content

EXTRAHOST.BG [споделен хостиг, виртуални и наети сървъри, ВПН


Recommended Posts

7506584t.jpg

Фирма ЕТ "Хилайт 2013" е създадена в началото на 2013-та година с основен предмет на дейност - хостинг, наети виртуални сървъри, колокация.

През 2011-та година започнахме да предлагаме и споделен хостинг на уеб съдържание.

През 2012-та година стартирахме проект "VPS - неограничени възможности", като за целта се обърнахме към VMware за основна виртуализираща система. След успешно проведени тестове, решихме да предложим и нает VPS.

През м. август 2013-та започнахме и предлагането на услуги "Виртуални частни мрежи - VPN" и "Игрови наети сървъри - Dedicated game servers".

През м. януари 2014-та година разширихме нашата гама от предлагани услуги, предлагайки и "Нает сървър".

През м. юли 2014-та "Хилайт 2013" е на пазара под търговскaтa марка Extrahost.

extrahost-bg-logo.png

EXTRAHOST.BG

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Споделен хостинг (Shared hosting)

Споделеният хостинг е ценово най-изгодното, бързо и лесно решение за вашето интернет присъствие. Той е достъпен, надежден и с много екстри!

7503931y.jpg

Подробнa характеристика на услугата.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Виртуален сървър (VPS)

Виртуален сървър (VPS) Ви предоставя виртуална машина, с която получавате свободата да:

* изградите собствен Web сървър, без да имате никакви ограничения във вида на използвания софтуер, настройките по него, допълнително инсталираните програми, база данни и всякакви скриптове.

* изградите собствен файлов сървър с желания от Вас протокол за достъп до файловете - FTP, HTTP, BitTorrent и с желаните от Вас права да достъп до тях.

* реализирате какъвто пожелаете собствен сървър - радио, видео, chat, игрови..., с какъвто пожелаете софтуер, с какъвто пожелаете режим на достъп.

* експериментирате с различни операционни системи и Linux дистрибуции, без да е нужно да ги инсталирате на компютрите си.

* се самообучавате без страх от повреждане на инсталирания софтуер - операционната система на виртуалния се преинсталира с едно натискане на бутон, в рамките на броени минути;

* тестов период от 1 ден, през който може да прецените, дали съответният план, съответства на вашите нужди и изисквания.

7503876T.jpg

Подробна характеристика на услугата.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Нает сървър (Dedicated server)

Нает сървър е хостинг услуга, при която на потребителя се предоставя пълен достъп до физически сървър, над който той има пълен контрол и може да разполага различни уеб приложения. Приложенията ползват целия хардуерен ресурс на сървъра.

Услугата Нает сървър е подходяща за разполагане на корпоративни уеб сайтове, цялостни хостинг решения за фирми от малкия и средния бизнес, големи портални уеб сайтове и др.

7503929W.jpg

Подробна характеристика на услугата.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Виртуални частни мрежи(VPN)

Виртуалните частни мрежи (VPN) са мрежи, разпростиращи се върху обща мрежова инфраструктура. VРN предлага същото ниво на сигурност, управление и права на достъп, както е при собствените локални мрежи.

Предимствата, които VPN предлага, са ниската цена и увеличената възможност за свързване на отдалечени компютри, мобилни потребители и отдалечени офиси, както и на нови сегменти - потребители, доставчици.

Виртуалните частни мрежи (VPN) свързват отделните офиси и отдалечени потребители чрез обща или публична мрежа като интернет, със същата сигурност и възможности, както при частните мрежи.

Поради използването на обща глобална мрежова инфраструктура, разходите са по-ниски, а също и внедряването е по-бързо от традиоционните частни мрежи. При изграждането на VPN може да се използва безжичната технология.

Extrahost.bg предоставя VPN достъп единствено чрез OpenVPN.

За допълнителна информация и въпроси тук!                      

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ОБЩИ УСЛОВИЯ

КОНТАКТИ

extrahost-bg-logo.png

ул. "П. Евтимий" 4

гр. Горна Оряховица, България, Европа

e-mail: sales@extrahost.bg

Skype: support.extrahost.bg

Редактирано от emc1000

banner-468-60.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е, цените на ВПС са високи. Леко ги коригирахме, като завишихме процесорните ядра. 

 

7513167l.jpg

 

 

 

banner-468-60.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цените за една новооткрита дейност, като тази, трябва да са наистина много промоционални. Все пак сте нови и се опитвате да спечелите доверие у много хора..

Редактирано от muonplex
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е, за това цените на Виртуален и Нает сървър са прилични.

Споделеният хостинг е с нормална за пазара цена, повтарям нормална. Не умишлено занижена.

В по-горен пост, трябваше да изтъквам, защо сме по-добри от другите. не мисля, че трябва да се състезавам с някой.

Като стъпка пред другите, бих изтъкнал, собственно сървърно помещение, подсигурено с наши сървъри (не под наем или на колокация), бензинов агрегат при евентуална лятна профилактика. Снабдени сме с UPS, който поема случайни не планирани прекъсвания на електрозахранването.

Поддържаме и собствен бекъп сървър, който е на разположение във всеки един момент.

За въпроси, оставам на линия. :)

banner-468-60.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз сега да си питам, как решаваме въпроса наречен от такива като вас "ПРОЦЕСОРНО ВРЕМЕ"? Това е нещо като импулсите на БТК на времето. Да се обоснова: един неоптимизиран сайт при суперхостинг харчи 40 минути /24ч. клиента ми го местя на Хост.бг и започва да "харчи" 800 минути/24ч. Имал съм и обратното, вече ми писна от "хостинги" и се наложи да си пусна един дедикейтед атом при мен. Но нали това е идеята на ХОСТИНГА - да не държа при мен сървър, UPS , бекъп, свързаност?

... и яз можем, и тате може, ма козата си сака пръч!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Собственик

Аз сега да си питам, как решаваме въпроса наречен от такива като вас "ПРОЦЕСОРНО ВРЕМЕ"? Това е нещо като импулсите на БТК на времето. Да се обоснова: един неоптимизиран сайт при суперхостинг харчи 40 минути /24ч. клиента ми го местя на Хост.бг и започва да "харчи" 800 минути/24ч. Имал съм и обратното, вече ми писна от "хостинги" и се наложи да си пусна един дедикейтед атом при мен. Но нали това е идеята на ХОСТИНГА - да не държа при мен сървър, UPS , бекъп, свързаност?

Точно поради тази причина и аз съм пуснал форума на собствен сървър, който е на колокация при https://www.rax.bg/ http://www.3dc.net/ ). 

 

Относно услугата Ви, Успех, мисля, че за този бранш пазара се пренасити и е много трудно потребителите да ги накараш да ти повярват, било то на вас или друга нова фирма в бранша, даже и на ниски цени, всеки уважаващ себе си човек който е положил много труд по даден проект, то гледа да го съхранява добре.

Разликата между английските ,руските и българските форуми:

в английския форум задаваш въпрос, отговарят

в руския задваш въпрос ,отговарят ти и на свой ред те питат нещо

в българския форум, като зададеш въпрос всички започват да ти обясняват колко си прост

Недей да спориш с глупака. Първо ще те приравни до неговото ниво, после ще те бие с опита си.

-------------------

Когато фактите говорят и боговете мълчат

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, те не са виновни, че обичат клиенти със 1-2 статични сайтчета с по 100 посещения дневно  >:D аз мога да си хостна хиляди от тях ...но щом се почви някой "неудобен" клиент започват да дърсят начин да го разкарат.

... и яз можем, и тате може, ма козата си сака пръч!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Видимо санкциите относно процесорното време  почти винаги са само на хартия.

Смисъл такива рестрикции при свободния ресурс, с който разполагаме едва ли скоро ще се наложат.

Ако пък запъните процесорното време и сайта Ви е доста посещаван, може да разгледате офертите за ВПС. Там нещата са доста по ... цивилизовани.


 

 

Относно услугата Ви, Успех, мисля, че за този бранш пазара се пренасити и е много трудно потребителите да ги накараш да ти повярват, било то на вас или друга нова фирма в бранша, даже и на ниски цени, всеки уважаващ себе си човек който е положил много труд по даден проект, то гледа да го съхранява добре.

Така е, но все някой ще ни се довери (надявам се), както аз преди време се доверих на 111111 относно Микротик и го пробвах. И като се замисля, добре, че го послушах. :)

banner-468-60.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не искам да взимам страна, но поста ми е насочен към @Linux.

 

Първо, вместо да даваш насоки и препоръки, обърни внимание на сайта който даде по-горе - http://hostingbulgaria.eu/hosting.html

Това според теб сайт ли е или не е сайт и ако е сайт с какво е по-добър от този, който е в първия пост като линк ?

Лично за мен, няма място за никакво сравнение. Да, по-евтини са цените, но според кой фактор ?

Според това, че сайта им не струва или че нямат достатъчно умения да си го направят качествен или, че хич нямат умения за нищо ?

 

2-рото нещо е, че по-добре да нямат клиенти като теб, съдейки по правописа ти. Утре ще изкочи проблем и те трябва да гадаят 1 час, какво точно си написал. (не знам с краката ли си пишеш)

 

Въобще не ги защитавам, ясно е, че са голи и боси още, но от някъде се тръгва.

Пък и за спорта да е - лошо няма, всеки си има глава на раменете и всеки сам си решава на кой ще се довери.

 

+Това, това с цените е малко сложна дискусия и си зависи от цялостния капитал на фирмата.

Даваш тука някакви фирми, че еди каква си цена имали на еди какви си планове - цената е строго определена от редица фактори.

1.От къде знаеш къде са колокирани, кой им е доставчика, ресурсите им какви пари излизат на месец ?

Всеки може да се уреди както сметне за добре.

 

Познавам хора в телепойнт, които са с връзки и плащат 40-50 лв. за гигабитова връзка, която естествено е негарантирана на собствени 1U сървъри (мястото не влиза в тези пари)

 

Ясно е, че темата е с цел реклама, а вие тука се хвърляте да им обяснявате за цени - това си е тяхна работа.

Който иска - хвърля се и купува, който не - фирми бол (доказани/недоказани - това пак е ваше мнение)

  • Харесай 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че доста злоупотребихте с моето доверие към Вас Linux, за което съжалявам.

Разбирам, колко дребни душици има по този свят. :)

Редактирано от emc1000

banner-468-60.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаха, свиквай :)

Ако се задържите, тепърва ще има да ви пишат на много места, това тук е нищо.

 

Виждал съм цели романи за некачествени хостинг компании.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз тук доверие не виждам колкото до първата или втората фирма която съм постнал са дъщерни фирми на една доста по голяма която цели да закрие малките доставчици като този пич говорим за факти и неща които да в действителност колкото до това кой какъв клиент е слабо ме интересува аз съм интернет доставчик а не хостинг провайдър идеята беше че колегата е решил да си направи малко безплатна реклама и не носи на критики а по този начин не се прави бизнес никой не му е виновен че му е отказан лиценз за радио любител и сега е решил да се захване с нова материя за която и идея си няма. :) Колкото до първия сайт определено ми харесва повече и като дизайн и като идея от колкото на колегата при него няма нищо особено в сайта ако може да се нарече сайт все едно го е правил на Front Page Или Page Maker :) както и да е колкото до правописа ми тук не е форум за правопис :)


И ако нямаш пари да платиш лиценза а уиндолс на клиентите си то тогава защо се захващаш да предлагаш подобен тип услуга :)


emc1000 лично мое мнение продължи да се занимаваш с чавдарите и локомотивите явно те повeче ти се отдават :)

Редактирано от Linux
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.