Jump to content

Какво се прави като няма суичове на пазара ?


netronix

Recommended Posts

Здравейте колеги,

Бях се спрял да не използвам различни марки суичове и изцяло да мина на репотеци, но така стана че в мост свършиха и сега няма от къде да се купят. Тези репотеците си идваха с адапторче, което е с входно напрежение 110-220, но спокойно си работеха на 60в. и ги кичех по стълбовете с техните адаптори.

П.П. Някой колега може да препоръча пък друг хубав суич.  ;)

Обаче с времето имам доста насъбрани суичове на които не им се знае състоянието. На колегите им е по лесно да го сменят с нов, вместо да се мъчат да разберат какъв е точно проблема. Тъкмо като няма суичове сега на пазара, викам си да почна да ги тествам тези старите. Сигурно ще има и доста работещи, но незнам дали мога да се доверя на тези суичове.

Та въпроса ми е дали има някъв по хубав начин за тестване освен да се пъхат кабелите по портовете и да се гледа дали се линква, и след това да се пусне пинг с голям пакет?

Вие как процедирате в такива случаи, за да разберете дали има още хляб в този суич?

Wireless is more temperamental & variable than a woman’s mood! ;)
"no matter how hard you try, you just can NOT please everyone"

"където глупостта е образец-там разума е безумие.."Гьоте

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

с 4 ПЦ-та bandwidth test с udp два по два;

а може и MAC таблиците им да са аут или малки по начало, кой знае, също може да прегравят, да дропят пакети поради някакви вътрешни причини, да има изгорели портове, които да товарят с мощност захранването и т.н.

слагай в мрежата и пингвай две-три дестинации дето минават през този switch , това е реалния тест  ;D и в секундата в която нещо не е наред - тичаш и сменяш с работещ, докато никой не е забелязал...

всъщност ако имаш малка мрежа някъде отделена - замени суича с който работи перфектно от месеци - с тестовия такъв , след което сравни pcap sniff преди и след смяната ... смъкнат в натоварен момент или след като е работил известно време...

А някои може и да се оправят с компенсиране откъм захранване и охлаждане и да си бацат :)

И мен ме вълнува темата, нека другите споделят мнения !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що пък да няма суичове на пазара!?

http://www.anteni.biz/anteni/my_files/ceni_juli_2009.xls

Има и захранване отделно: "12V , 1.2A INPUT: AC 14-110V / DC 20-150V OUTPUT: DC 12V 1.2A (15W)Short circuit protection. Thermal shutdown capability."

Има и в комплекта на суичовете.

http://енергия.ею
http://www.e-kak.info/forum/index.php

https://www.youtube.com/channel/UC0hGPWgF79s4JhhXY0Eo4zA

 

Обяснявам само когато ме питат, и то ако съм на кеф!
Поздрави: Евгени LZ3EG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Благодаря за препоръките и на двамата.

Като гледам обаче другите колеги не са се отзовали. Явно при тях като свалят суича, го бракуват и не си играят изобщо с него :)

Преди седмица си играх доста с въпросните суичове, пробвах около 70 и се оказа че повече от 50 си работят. Някои имат изгорели портове. Дадох ги на колегите пак да ги слагат с уговорката да ги последят малко как се държат...

Wireless is more temperamental & variable than a woman’s mood! ;)
"no matter how hard you try, you just can NOT please everyone"

"където глупостта е образец-там разума е безумие.."Гьоте

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

тестване:

1. тест за линк - през около 100м кабел, има суичове с изгорели съгласуващи резистори които могат да работят само на къси разстояния

2. пинг - десетина пакета да минат поне

3. тестване за лууп - по време на теста да е вързан за умен суич

Да се има предвид, че гърмяните сучове могат да имат много по голяма консумация да прегряват и забиват. Има суичове с така наречеите "wireless" портове (светят без кабел) трябва да се внимава с тях особенно пък ако мигат и, че минава трафик! Всеки сам да си предцени дали и кога ще си играе :)

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

3. тестване за лууп - по време на теста да е вързан за умен суич

...

Какво по-точно се има предвид тук?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

суича може да има вътрешно окъсяване и да генерира трафик

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

по кофти е ако генерира и бъгове в ARP таблицата

при по голяма такава в момента

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като няма на пазара търся от хора в по-големи фирми. Те държат доста на склад обикновено. Напоследък и аз се презапасявам точно заради непостоянните доставки в мост.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като няма на пазара търся от хора в по-големи фирми. Те държат доста на склад обикновено. Напоследък и аз се презапасявам точно заради непостоянните доставки в мост.

От тези голите ли ползваш, или тези с кутийките?

Wireless is more temperamental & variable than a woman’s mood! ;)
"no matter how hard you try, you just can NOT please everyone"

"където глупостта е образец-там разума е безумие.."Гьоте

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно ...
  • 5 years later...
  • 2 years later...

master, складовете на по-гоемите фирми са бъкани с такива платки. С този Пон сучовете вече се ползват само при киентите при 3в1 услиги. Така че :) намери твоя човек...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.