Jump to content

Wireless трасе с много завои


Recommended Posts

Здравейте колеги.

Първо да кажа, че съм нов в света на Mikrotik, затова ме извинете ако някой въпрос ви се стори много глупав :)

 

Директно на въпроса:

Трябва да изградя wireless трасе, което прави 2 завоя защото инъче няма пряка видимост. Трасето не около 3км максимум и изглежда г/д така post-4140-0-36153500-1401127583_thumb.pn

 

Идеята е от точка 1 да стигне трафика до точка 6 (1 рутер в точка 1 преди антената и един суич в точка 6 след антената), като точки 2 и 3 седят на един стълб, 4 и 5 също са на един стълб - идеята да са 2 е за да може да има какво да гледа в другата посока ... за момента съм се спрял на SXT Lite5 като всяка точка да представлява по 1 устройство и висчки устройства да са в bridge помежду си.

 

Въпрос 1: дали това е правилния избор на устройства ... има ли варянт за устройство което да гледа в 2 посоки едновременно - точки 2,3 и 4,5 да са с по 1 устройство ?

Въпрос 2: Има ли ограничение колко устройства едно след друго мога да навържа в bridge (на теория не виждам пречка но всепак да съм сигурен) ?

  • Харесай 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Няма ограничение в броя устройства но гледай всичките да са в режим п2п а не в п2мп

стига да има видимост и ефира да не е боза и да ползваш различни канали

ще изкараш едни 80 мегабита.

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер, мерси за отговорите, значи може да се каже че правилно съм го измислил :)

Ефира е чист защото наоколо няма нищо ... най-много някоя близка операторска антена да има ... а 80 мегабита ще са ми напълно достатъчни :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.