Jump to content

цената за наем на стълбове в съда


Recommended Posts

Доста са ги задъвкали ЕРП-тата, за таксите се съмнявам да ги намалят, но дори и да откачат исканото увеличение на тока пак ще е в плюс за всички. Само да не се спре цялата процедура след изборите, или да се потули по някакъв начин.

  • Харесай 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста са ги задъвкали ЕРП-тата, за таксите се съмнявам да ги намалят, но дори и да откачат исканото увеличение на тока пак ще е в плюс за всички. Само да не се спре цялата процедура след изборите, или да се потули по някакъв начин.

Според мен всичко е заради изборите

Разочарованието от лошото качество, остава дълго след удоволствието от ниската цена..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кервана си върви - кучетата си лаят

Най-много да ги вкарат в някоя регулация в КРС и така да си направят таксите още по-законни.

 

Нали не очаквате от цялата тази пушилка да излезне нещо в полза на народа ? Най-вероятно целта е да преразпределят този бизнес, да влезнат "нови" собственици от руски произход които да пият бедна кръвчица.

Тази година във въпорсниците на КРС изискваха да се описва по колко дирека се ползват в кое населено място - нищо чудно догодина таксите да минават по тяхно нареждане/разпоредба :)

 

Без да искам да влизаме в политически спорове, но аз лично незнам някой от енергийните ни сектори да не се държи от братушките.

Та от цялата работа виждам, как нещата вървят на преместване от единият джоб на сакото в другият джоб на сакото.

BG е дала з..ник на европа и тези след атлантическия - те пият от бедната кръвчица. Руснаците коригират неща според техните интереси, но не са техни ЕРП-тата. Да не нагазваме в политиката.

 

И аз чух, че БТК са тръгнали по селата - монтирали MTik техника, за FTTH не бях чувал - явно искат покритие и там (все пак им взимаме доста недоволни клиенти в селата), ненаядоха се...

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще им стане особено весело, ако малките вземат та се обединят в един голям монополист в селата :)

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те едни по големи си направиха сдружение и даже gsm оператор щяха да стават ама ку.ец , сега са го закършили .Кога си видял или чул за обединени българи независимо за какво нема такова животно.

 

пп: това са " героите от съпротивата "  http://btt.bg/

 

някой ако се познае от сбирката да се обади :)

 

post-1004-0-49220600-1400444506_thumb.jp

Редактирано от freenet
  • Харесай 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мога да им пожелая успех.

 Може да им изпратиш съболезнованията си , тези умряха преди да се родят . Така е и те искаха 'баницата' Оня отгоре друго е решил .

 

 

 

Планираме ли други дружества да се включат към обединената компания освен обявените 11? На какъв принцип ще се приобщават те (сливане или закупуване)?

Всичко зависи от преговорите, които водим. В едни случаи това ще бъде закупуване, в други присъединяване. Ние сме гъвкави и основното е да спазваме принципите за качество и разумни параметри в преговорите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В течение съм на две такива дела които започнаха от преди година. Накратко задънена улица защото и в по преден пост тука бях описал положение с актовете за собственост т.е никоя !!! община  няма акт за собственост на стълбовете също така и никое енергодружество няма акт за собственост. Всичките стълбове са били собственост на "Енергоразпределение" което е функционирало преди 1990 година. Защото по закон който предявява претенция за наем трябва да докаже че е и собственик. А реално нито една от страните не може да докаже че стълбовете са нейни. Има едно изречение в ЗУТ където се споменава че тротоарите са общинска собственост но не пише нищо за стълбове. ТОзи същия въпрос беше разискван на едно онлайн събиране с хора от МРРБ (министерство на регионалното развитие) и ИА ЕСМИС ( Изпълнителна агенция - Електронни съобщителни мрежи и информационни системи) нито един не можа да ми отговори на въпроса "Кой е регулиращия орган в РБ който определя начина на поставяне на кабели по стълбове и съответно изискванията ?" ....Всеки опъва кабела както му падне. КРС няма да се наеме да отговаря за стълбовете защото той не е такъв орган в това съм 100% сигурен.


п.п - на 26.11.2012 година беше направена промяна в ЗУТ т.е в членовете които касаят незаконното строителство !!!. И прехвърлиха всичките правомощия на кметовете на общини.

Отговора на това за стълбовете и кабелите е между редовете който е разбрал да е разбрал който не да чете ЗУТа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те едни по големи си направиха сдружение и даже gsm оператор щяха да стават ама ку.ец , сега са го закършили .Кога си видял или чул за обединени българи независимо за какво нема такова животно.

 

пп: това са " героите от съпротивата "  http://btt.bg/

 

някой ако се познае от сбирката да се обади :)

 

attachicon.gifhistory1.jpg

За жалост в БГ е така - трудно става обединението и работата в екип куца (дори на ниво съдружници, камо ли в по-голям план). Което не променя истината, че обединението прави силата и решението на малките е продажба или обединение (ако не в момента, след време).

Идеяата на БТТ беше добра, но не е ясно какво се случи там - дали наистина са го закършили не знам - някои от ISP тата в обединението продължават да са "сила" по своите региони.

Темата е интересна, но може би за друг раздел :).

 

 

В течение съм на две такива дела които започнаха от преди година. Накратко задънена улица защото и в по преден пост тука бях описал положение с актовете за собственост т.е никоя !!! община  няма акт за собственост на стълбовете също така и никое енергодружество няма акт за собственост. Всичките стълбове са били собственост на "Енергоразпределение" което е функционирало преди 1990 година. Защото по закон който предявява претенция за наем трябва да докаже че е и собственик. А реално нито една от страните не може да докаже че стълбовете са нейни. Има едно изречение в ЗУТ където се споменава че тротоарите са общинска собственост но не пише нищо за стълбове. ТОзи същия въпрос беше разискван на едно онлайн събиране с хора от МРРБ (министерство на регионалното развитие) и ИА ЕСМИС ( Изпълнителна агенция - Електронни съобщителни мрежи и информационни системи) нито един не можа да ми отговори на въпроса "Кой е регулиращия орган в РБ който определя начина на поставяне на кабели по стълбове и съответно изискванията ?" ....Всеки опъва кабела както му падне. КРС няма да се наеме да отговаря за стълбовете защото той не е такъв орган в това съм 100% сигурен.

п.п - на 26.11.2012 година беше направена промяна в ЗУТ т.е в членовете които касаят незаконното строителство !!!. И прехвърлиха всичките правомощия на кметовете на общини.

Отговора на това за стълбовете и кабелите е между редовете който е разбрал да е разбрал който не да чете ЗУТа.

Имаше и други теми във форума с този казус, но не е засяган особено на дълбоко.

Реално нямат право да искат наем, но не знам дали нещо им пречи да нарежат кабелите (дори под предлог, че пречат на тези за тока) - освен, че всяко легално ISP се води дълекосъобщителен оператор и прекъсването на комуникацията от трета страна да е наказуемо (върти ми се нещо в главата по памет).

Въпроса е, че така изградените мрежи са незаконни според ДНСК, понеже не са регистрирани/легитимирани при тях. А а за да се регистрират трябва да има разрешение от собственика и/или документ за наем (които пак са ЕРП-тата) - или може би греша.

Ако може някой колега, който е минавал по този път да разкаже каква е процедурата за легализиране на така изградена мрежа (преди да се построи и за вече изградена мрежа - ако е възможно следварително).

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ДНСК след последните промени в ЗУТА от 26.11.2012 година няма право и не може да разпорежда на кмета на общината да събори или да не събори даден строеж за който да кажем има жалба или се счита за незаконен. Ако кмета на общината прецени даден строеж да си остане нищо не може да го накара да го събори.  Ще кажа и реални факти от пресен случай тук в региона. Имаше една фирма която беше изградила нелегално своето трасе в цялото едно село и така си оперира около година и половина. След това постъпи жалба в общината че кабелите са незаконни и трябва да се премахнат. Дотук добре Кмета издаде заповед за премахване на кабелите но собственика оспори и започнаха дела вече в трета инстанция (в момента е висящо делото). Преди месец обаче този същия собственик на тези кабели отива в общината и внася този път вече легално всички документи за прекарване на кабели от името на друга фирма (предполага се фирмата на жена му). И какво се случва общината му отказва правото на строеж защото в момента има дело за същото място и същите трасета. По закон когато има спор в дадено място за незаконен строеж няма никой право да дава разрешение докато не се разреши спора.  Така и въпросната жалба на тази нова фирма вече с ново лице в областен ДНСК беше отхвърлена а на регионален ДНСК беше приета и беше основателна. Последва отхвърляне на решението на архитекта на общината за отхвърлянето на правото на строеж за неоснователна и беше дадено разрешение за строеж. Направете си сами поуката т.е вече новата фирма си цъфна с легални кабели все едно че ги е прекарала .  Представяте ли си отивате в даден град опъваш кабели работиш там докато те хванат и после като стане тясно легализираш с нова фирма с ново лице по каналния ред. Това показва реалността.

п.п. - за регионален и областен ДНСК исках да кажа като пример Перник да откаже а София да даде зелена светлина.

Редактирано от msboy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От примера ти следва ли, че вече изградена мрежа не може да се легализира по каналния ред?

Също от примера, решението от кмета на селото или кмета на общината/областта?

Редактирано от Networker

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.