Jump to content

Xpc8245 board от reload


sitnetworks

Recommended Posts

Здравейте колеги да ви питам ползвалли ли сте това устройство:

http://reloadbg.com/shop/product_info.php?cPath=21&products_id=141

Вчера си взех едно такова и сега разбирам, че поддържа само AP. Имате ли представа дали поддържа bridge между лан порта и картите и дали може да се слага различно SSID на двете карти, че май ще го изхвърлям като му гледам функциите. ;D:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма ли начин да му се качи друг firmware? Разкажи малко повече за това животно твърде евтино.

Ами има. Има си Firmware Upgrade в него обаче немога да намеря никакъв Firmware. Сложих една карта Proxim и я разпозна, давам Enable на картата (това се прави със една отметка - радиобутон през веб интерфейса), давам Upply и след като зареди наново отметката сама се е махнала. Софтуерът му е пълен боклук. мислех да му кача MikroTik  като го флашвам през Com порта обаче процесора е Motorola 300MHz и маи няма инструкции за работа със линукс и несмеях да не го прецакам и да немога да го върна повече в предното му състояние. Вие имате ли идея за нов софтуер от куде може да се намери, или ако може да му се качи MikroTik ше е супер много евтина платка ще е. Вие имате ли някаква идея как да го подкарам, че май ше го изхвърлям, дори и предавател неиска да стартира. Много гаден софтуер има. ;D:) А мислех днес да го качвам. Хах само за кофата става като го гледам така. ;D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Процесора на Motorola мисля че е PowerPC платформа.

А MikroTik даже и на платки с mips процесори никой не е успял (не се е похвалил) да подкара.... за него или x86 или клониране на флаш ако другото по платката е динетично, като второто не се знае дали ще стане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С други платки пробва ли ( радиа имам предвит )

Със други платки тествах и то много но не ги разпознава само този модел и 2.4 и 5 не стават само тези. Платката е хубава но софтуера е боклук и то голям.

NetworkPro незнам какфа платформа е има го на PDF някъде в Google го гледах. А за този линукс имаш ли някакъв линк, че немога да го намеря като фаил за инсталиране.

Начи проблема е във софтуера. То ако се намери свестен софтуер според мене ще опознава и повече карти и ще може да работи и като Station. Ако някои се сети за някакъв софтуер моля да сподели линк да го тествам. И без това ще го изхвърлям за части (гледам, че има готино захранване). :D;D:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам такъв Xpc8245 board, който го държа в склада от доста време. Ъпдейтвал съм му фирмуера, но ефект няма, само като АП може да работи и то само с определени карти. Ползвал съм го само на 2.4 с (http://reloadbg.com/shop/product_info.php?cPath=32&products_id=73) карта до преди 2 години. Мисля, че го тествах и с r52h и cm9 и с двете не сработи. Ако прояваваш интерес ще потърся къде имах новия фирмуер пиши на ЛС. В софтуерно отношение е много слабо. Дано съм бил полезен.

Skype: Intel98

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...
  • Администратор

motorola процесорите са RISK платформа (RB3xx са с такава)

възможно ли е през конзолата да се спре процеса на зареждне след бут лоудера

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва някой да се навие........

Не че нещо, но по-изгодно ще излезе да се купува хардуер на който се подкарва спокойно OpenWRT /CPE-та  или подходящи бордове/ .......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В такъв случай може да изпращаме по една-две бройки на германците - дивелъпърите на OpenWRT или DD-WRT за съответната платформа. И те да подкарват проекта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не че нещо, но по-изгодно ще излезе да се купува хардуер на който се подкарва спокойно OpenWRT /CPE-та  или подходящи бордове/ .......

И кой е този ХАРДУЕР, актуален към момента?

... и яз можем, и тате може, ма козата си сака пръч!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да прав си , ти си написал "подкара" , а не "работи"  :)

Въпроса ми е за актуален хардуер който наистина РАБОТИ, както навремето работеше WRT54GL

... и яз можем, и тате може, ма козата си сака пръч!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте ,

Дори ситуация като "подкара" е свързана с доста работа .

А и инвестицията на време да се прави боотлоадер и да се гадае какъв точно е мемори мапа и така нататък на платка която гони 10 години си е общто взето безмислица.  :)

Преди време търсих документация за въпросният борд и това което разбрах че е произведен от Accton  и се ползва за таргет PCB  от много други производители като SMC , EDGE  CORE  и т.н . Лошото е че в оригиналният боотлоадер(EEPROM) има проверка за моедл и МАК адрес на картите и не разпознава други карти освен оригиналните в случая PRISM 2.5 - 2.4Ghz и AR5211 на 5  Ghz.

Общто взето като ниско струващо АП за 2.4 HOTSPOT  е идеално понеже потдържа POE .

;D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.