Jump to content
  • 0

mikrotik dual nstream - размисли и страсти


Stoiko

Въпрос

Може да е тъп въпроса, но за първи път хващам микротик.

Значи пуснах си аз два микротика на PC-та с P4 2.0gz в dual nstream режим на 5Ghz с карти R52. Защо никаде не мога да намеря настройка или опция да пусна картите в турбо режима ? Аз ли не въждам или просто не може ? Сега работят в стаята и прекарват по 40 Mbit-a recive и пак толкова send. Добре ли е ? Може ли още ?  ;D

SP_A0838.jpg

SP_A0839.jpg

SP_A0840.jpg

SP_A0841.jpg

SP_A0842.jpg

www.ev-bg.com  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 33
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters For This Question

  • Stoiko

    20

  • Велин

    7

  • Тодор Лазаров

    3

  • novak2

    1

Recommended Posts

  • 0
  • Администратор

малко е при нас с по 1 платка  се получават 67 мегабита.. няма начин да няма турбо ..

с две платки трябва да минат около 130 мегабита

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

малко е при нас с по 1 платка  се получават 67 мегабита.. няма начин да няма турбо ..

с две платки трябва да минат около 130 мегабита

67 ми се вижда малко не реално  :o ..даже извън стандарта. + това това скорост в едната посока ли е ? или сумарна ?

www.ev-bg.com  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

67 ми се вижда малко не реално  :o ..даже извън стандарта. + това това скорост в едната посока ли е ? или сумарна ?

Погледни на coutry какво си сложил сложи

frequency-mode=superchannel country=no_country_set

ако нямах superchannel

frequency-mode=manual-txpower country=no_country_set

и ще ти се появи 5Ghz-turbo

Но интересното е като го сложих над 20-40 км какво ще прекара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Погледни на coutry какво си сложил сложи

frequency-mode=superchannel country=no_country_set

ако нямах superchannel

frequency-mode=manual-txpower country=no_country_set

и ще ти се появи 5Ghz-turbo

Но интересното е като го сложих над 20-40 км какво ще прекара.

Благодаря ! Ще пробвам днес.

Няма да има никакви километри  ::) на 700 метра ще работят.

www.ev-bg.com  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Имам няколко въпроса.  8-) Машинките вече работят няколко дни без проблеми, но има някой неща който ме смущават. Вечер когато се вдигне трафика започва вдигане да пинга между тях. Говорим за цифри от рода на 100 мс. Мисля, че не е нормално. Четох в блога на ss7, че може би е от презастъпване на IRQ-та на картите (r52). Наистина има презастъпване при мен и на двете карти. Имат еднакви IRQ -та с друг хардуер. При положение, че сигнала ми е -63 натоварването на процесора не стига и 20 % в dualnstreme остава проблема да е от IRQ-тата или може да е и то друго ?  Следващия въпрос. Когато погледна статуса на nstremedual интерфейса ми показва свързаност  36 или 48 мегабита. Колебае се между двете стойности. При този сигнал  (- 63 на мощност 17dBm) не би ли трябвало да работят на 54 мегабита ? Или да ги фиксна на 54 ?

www.ev-bg.com  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Имам няколко въпроса.  8-) Машинките вече работят няколко дни без проблеми, но има някой неща който ме смущават. Вечер когато се вдигне трафика започва вдигане да пинга между тях. Говорим за цифри от рода на 100 мс. Мисля, че не е нормално. Четох в блога на ss7, че може би е от презастъпване на IRQ-та на картите (r52). Наистина има презастъпване при мен и на двете карти. Имат еднакви IRQ -та с друг хардуер. При положение, че сигнала ми е -63 натоварването на процесора не стига и 20 % в dualnstreme остава проблема да е от IRQ-тата или може да е и то друго ?  Следващия въпрос. Когато погледна статуса на nstremedual интерфейса ми показва свързаност  36 или 48 мегабита. Колебае се между двете стойности. При този сигнал  (- 63 на мощност 17dBm) не би ли трябвало да работят на 54 мегабита ? Или да ги фиксна на 54 ?

По скоро да не би да застъпваш някаква честота /погледни ефира дали някой използва твоя честота/

А какъв трафик постигна ...

Дай малко инфо недей крий  :o

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Няма презастъпване на канали...проверих. Над 40 мегабита не мога да докарам в едната посока....в другата пак толкова :( Двете честоти съм ги разделечил максимално. 5160 и 5700... Днес ще се боря с IRQ-тата да видим  :-?

www.ev-bg.com  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ми то толкова се прекарва само с 5Ghz-Turbo и nstreme

Дай screen на настройките:

wireless, nstrime-dual и т.н.

нека погледнем

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

смени поне региона да не е България и махни това усилване на антената щото може да се съобразява за макс. изходна мощност.. верно няма турбо на 5гхц , ако не е на "нстрийм дуал" а го сложиш на АП примерно пак ли няма 5гхц турбо ?

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Гледам че на втория скийн има суперчанел, а на първия няма. Много странно как така да няма турбо режим на 5 гхз. А на 2.4 има :)

Пробвай без нстрийм да видим в чист ап бридж мод дали се показва  турбото и махни суперчанела за малко...

Wireless is more temperamental & variable than a woman’s mood! ;)
"no matter how hard you try, you just can NOT please everyone"

"където глупостта е образец-там разума е безумие.."Гьоте

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Преборих се с големия пинг при натоварване. :) Цялата работа наистина е идвала от прекъсванията. Пак не успяп да ги направя всички на отделни, но намерих и друго решения. Преди LAN картата делеше номер 5 заедно с една от r52-ките. Направих така че двете R52-ки да са на 5 и 10 , а видеото и LAN-а ги оставих на 11-то....и всичко заспа :) Изглежда LAN-a и видеото се разбират с едно прекъсване, но LAN и r52-ка НЕ !

www.ev-bg.com  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Трънки , нищо не се е оправило ! В момента пинга ми към втория микротик е 100 мс при 20 мбита трафик и 2000 п/с . ARPINGA от второто до първото радио върви с 50% загуби. Сигнала си е добре.... Интересно че това става само вечер. Хмммм идей ?

www.ev-bg.com  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.