Jump to content

Ремонт на решетъчна Wi-fi Антена на 2,4


Recommended Posts

Здравейте на всички. Нов съм във форума и това е първата ми тема. Причината за темата е тази- http://www.vesuviustreamline.com/product/trans-techno-24dbi-parabolic-antenna-for-2.4ghz.html неработеща антена. Попадна ми случайно и реших да я монтирам на вилата, за да мога да си деля интернета със съсед, който е на разстояние 100-150м. пряка видимост. Използвам АП Airlive Wl-5460 v2. С фабричната антена успявам да хвана сигнала на мрежата, но той е крайно незадоволителен. Вместо пигтейл използвам това http://www.ebay.com/itm/271201498832?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649 . Проблемната параболична  антена е във видимо лошо състояние. Облъчвателя беше отделен ( счупен) от рефлектора, но това беше лесно поправимо. Цялата антена беше в сажди и ръжда, които старателно почистих. И най накрая към въпроса. Мога ли да направя нещо за да възстановя антената ? Какво покритие да нанеса върху рефлектора? Благодаря Ви предварително. Извинявам се ако има някакви неточности в използваните от мен термини :) За пръв път се захващам с подобно начинание.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо помисли за антената на АП-то(мастера), тя трябва да е по-силна за да "хванеш" по-добър сигнал. После нагласяй клиентската антена.

  • Харесай 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Ще коригирам заглавието защото е подвеждащо, относно ремонта на антената ,Наскича  трябва да разглобиш пластмасовия облъчвател на антената и да провериш дали жилото на кабела все още е запоено за платката и дали има връзка с буксата към която връзваш рутера, иначе няма какво да им се развали на тези антени..

  • Харесай 1

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

master: на naski4a1991 му е първи пост тук, може и да не знае какво е локо2 :)

Запознат съм с устройствата на ubiquiti :) Дори се сдобих с едно локо м5 от колега от форума преди доста време. Сега си търса локо м2 :)

Благодаря на всички за отзивчивостта. Извинявам се за неточното заглавие ::) .

Ще коригирам заглавието защото е подвеждащо, относно ремонта на антената ,Наскича трябва да разглобиш пластмасовия облъчвател на антената и да провериш дали жилото на кабела все още е запоено за платката и дали има връзка с буксата към която връзваш рутера, иначе няма какво да им се развали на тези антени..

Предполагам мога да проверя за целостта на жилото с мултицета ?

Благодаря Ви много за бързите отговори. Знаех, че тук ще намеря търсеният от мен отговор ::) Вече знам къде да си задавам въпросите :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Запознат съм с устройствата на ubiquiti :) Дори се сдобих с едно локо м5 от колега от форума преди доста време. Сега си търса локо м2 :)

Благодаря на всички за отзивчивостта. Извинявам се за неточното заглавие ::) .

Предполагам мога да проверя за целостта на жилото с мултицета ?

Благодаря Ви много за бързите отговори. Знаех, че тук ще намеря търсеният от мен отговор ::) Вече знам къде да си задавам въпросите :)

Здравей колега,

сподели как ремонтира облъчвателя. Взех си параболична антена на старо /елкостар, 2.4гига/ кутията на облъчвателя е счупена и още се чудя как да възстановя положението. 

Благодаря,

Марин

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.