Jump to content

Елементарно конфигуриране на TP-Link TL-WR841N, къде греша?


Recommended Posts

Здравейте,

 

Преди около месец съседа се оплака, че безжично има проблеми да се свърже с рутера си в кухнята, когато е в гаража. ЛЕсна работа, взехме един TP-Link TL-WR841N и набързо го нагласих в режим ретланслатор на сигнала от рутера в кухнята. Новия TP-Link TL-WR841N го сложихме по средата на разстоянието между гаража и кунята и всичко стана ок.

Сега съседа реши да не мръзне в гаража и ме помоли да махнем стария му рутер и на негово място да сложим новия /TP-Link TL-WR841N/. Всичко елементарно, теоретично.

Копирам настройките по WAN /динамично/ и готово. Да ама не ще. Естествено изключих ретланслатор функцията. Обаче рутера сканира и дава индикация, че WAN е със статичен ай-пи. А стига. Слагам му статичен - пак нищо. Естествено освен динамичен-статичен, слагах му и DNS, и нищо не става. Изпоти ме тая гадинка.

Някакви съвети, чувствам се победен от малката кутийка TP-Link TL-WR841N.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не е заключен по MAC?! Пробвай да копираш (клонираш) и него.

 

Тоест да копирам МАС на стария рутер върху новият ли? Не се сетих, дали интернет доставчика може да прави такива мизерии.

Благодаря, ще опитам, дано новия рутер позволява да му се сменя МАС на WAN. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоест да копирам МАС на стария рутер върху новият ли? Не се сетих, дали интернет доставчика може да прави такива мизерии.

Благодаря, ще опитам, дано новия рутер позволява да му се сменя МАС на WAN. 

 

Е, не е за мизерия. Прави се с цел намаляване на главоболията с "хакерчетата" по мрежата :)

 

Благодаря, ще опитам, дано новия рутер позволява да му се сменя МАС на WAN. 

Позволява

post-1316-0-59433600-1394115645_thumb.jp

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Е, не е за мизерия. Прави се с цел намаляване на главоболията с "хакерчетата" по мрежата :)

 

Позволява

 

Супер, благодаря от сърце! Ориентира ме точно къде да отида в настройките. До ден ще споделя резултата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Network>Mac clone или нещо такова. Взимаш стария рутер и от долната страна на лепенката има мак преписваш ( тп линка мисля че се разделя с "-" не с две точки) и не забравяй да смениш последния символ или цифра от мак-а на лепенката със следващия подред( примерно ако е 88 трябва да стане 89 или ако е 0А да стане 0В тъй като въпросния мак е за lan/wlan, по-горния символ е за wan порта, който ти трябва. Успех! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,

благодаря за съдействието. Стана работата, имало е защита по МАС от страна на доставчика.

Приятно изкарване на почивните дни

Марин

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.