Jump to content
Fibernet

Оптичен кабел??

Recommended Posts

111111

Колега, когато хапвате кюфтета за обяд си измивайте добре ръцете след това... колкото и смешно да звучи, това е една от основните причини за нагризване от мишки...

а друга е че евтиния кабел няма химическите добавки против гризачи

VTSC

а друга е че евтиния кабел няма химическите добавки против гризачи

Имайки предвид, че българина винаги предпочита най-евтиното от най-евтиното какво да ни учудва... дори вече и телекомите вече не купуват такъв кабел...

IC Intracom

Здравейте на всички,

Ако имате нужда от FTTH оптичен кабел - можете да погледнете и тук:

Please login or register to see this content.

Ако някой се интересува от качеството - да ми пише на лични и ще му изпратя референции на клиенти, които предполагам, че познавате и можете да питате директно за отзиви.

Поздрави

Христо

Networker

За да не правя нова тема, някой знае ли от къде може да се намери следния кабел:

Предварително благодаря.

freenet

Networker

Мерси за отговорите.
А какви кутии ползвате в селата за FTTH (въздушно по диреците) - при работа с механични сплайсове.
Из магазините има PoN кутии (като

), които обаче както ги гледам по-скоро са за кооперации/блокове (изходните отвори са като за тънкия FTTH кабел). Ако се работи с плосък FTTH кабел с носещо въже, няма да мине през отворите (освен ако не разширим вертикално два отвора един с друг).
Поздрави.

niki5

Ами така като гледам оптиката дето бе дадена последно е със Сумитомо влакна.В момента такива се предлагат от КСТ ,а Х-Ком работят с влакна фуджикура (колко е вярно не знам) .Инак на вид тази оптика е еднаква ,но в Кст една идея по добра.За жалост Х-Ком нямат от старата стоманена 4-ка и 12-ка оптика сега всичко е малко л....но.За кутйите има добър избор в КСТ ,като все нещо ще ти хване око има какво да се хареса.А всичко друго е въпрос на фантазия за до нагласяне.Визирам тези две фирми .Защото за момента те само потдържат постоянство на артикулите на някакво ниво.Харесването на даден продукт от друга фирма често води до това да няма след време наличност.

freenet
Преди 1 час, niki5 написа:

Ами така като гледам оптиката дето бе дадена последно е със Сумитомо влакна.В момента такива се предлагат от КСТ ,а Х-Ком работят с влакна фуджикура (колко е вярно не знам) .Инак на вид тази оптика е еднаква ,но в Кст една идея по добра.За жалост Х-Ком нямат от старата стоманена 4-ка и 12-ка оптика сега всичко е малко л....но.За кутйите има добър избор в КСТ ,като все нещо ще ти хване око има какво да се хареса.А всичко друго е въпрос на фантазия за до нагласяне.Визирам тези две фирми .Защото за момента те само потдържат постоянство на артикулите на някакво ниво.Харесването на даден продукт от друга фирма често води до това да няма след време наличност.

има мен , ама аз не съм им ни дилър ни рекламно лице 

VTSC

Колеги, разгледайте тези кутии, много фирми работят с тях повече от 5-6 години и всичко е ОК. Има и други модели, които могат да се видят на място.

puh

относно кутиите - тези са ув защитени и за FTTH  с една сплайс касета вътре вършат работа - www.meloplam.com, попитайте , защото не ги виждам на сайта, цената беше около 3-4лв. подобна е на тази  -

Edited by puh

MiPSus

Абе то и в пластмасова бутилка от Швепс става сплайс касета...

niki5

то се шегуваш ама това с швепса съм го виждал ,както и дървена летвичка.

MiPSus

Най-важното условие е да знаеш какво правиш и да можеш да го направиш!
От там на сетне какви са кабелите, кутиите и т.н. е на втори план ...

Но българска черта е да се захващате сами, всеки щял да се научи в движение, на гърба на клиента и разбира се с много неоправдани разходи на края.
Е няма да се получи и то за пореден път!

• Like 1