Jump to content

Оптичен кабел??


Recommended Posts

Хубаво, изградил с този кабел няколко населени места. Пожелавам ти да работят.

Аз пък съм изградил само две оптични точки с този  кабел.

Едната е с 150 метра такъв кабел. Другата е с 200 метра кабел.

Първата трябваше да сменям кабела, тъй като неработеше (въпреки здравия месинджър). ОТДР-а дори неможа да разбере какво става с кабела.

Другата беше с огромно затихване на 1550.

 

Така че, щом те кефи - ползвай го. Иска се мнение за кабела - казвам моето.

 

Та тия 0.5-0.7 дб на кое това затихване ?

 

 

Много е важно как е разпънат кабела ... при такъв тип кабел вниманието трябва да е на 200% за да не се получава както казвате смяна ...

А колегата с това затихване има предвид .. че конектора в най добрия случай дава такова затихване .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

доста малки трасета/до 300м/ към крайни клиенти съм направил с такъв кабел - затихването му на 300м като са  на пачове с SC-SC конектор е около 2дб. Но задължително на 200% вниманието трябва да е, много е мек и всяко по-голямо огъване,пречупване и премачкване дава голямо затихване. Лек е удобен е, бързо се работи, но си има и тези недостатъци. Друг вариант е GYXTY 4 влакна, лек е също бързо се работи, но иска държачи в двете страни. Ако цената на 4влакна FTTH с носач е 0.36лв/м с ДДС, то на GYXTY 4 влакна е 0,38лв/м с ДДС, и 2 държача на всяко междустълбие са 5лв с ДДС. Ще излезе по-скъпо заради държачите, но винаги може да се измисли за този кабел и някакво друго закрепяне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно ...

Относно дроп оптиката по добре е с оптично влакно G657(+/- в нета бол )  отколкото G652D и то като абонатен 200-300м. макс. ,затова е и FTTH(В) .Да използвам темата FTTH 1 оптично влакно G657  с носач откъде/цена (без KST )

 

post-1004-0-98199300-1400965382_thumb.pn

Редактирано от freenet
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оптичният FTTH кабел с едно влакно с носещо въже е на макари по - 2000 м.

Може да се реже на парчета по 500 м. и 1000м.

Рязането и пренавиването на кабела го оскъпява на по малките дължини.

Цената е:

1. Едно влакно с носещо въже 500м. - 175 лв.

2. Едно влакно с носещо въже 1000м. - 325 лв.

3. Едно влакно с носещо въже 2000м. - 595 лв.

Разликата в цената на кабела с едно влакно и две влакна е 8-10ст. на метър.

Другият кабел с единично влакно, също може да се изтегля въздушно като се използват специални закрепващи скоби.

При него оптичното влакно върви по средата а от двете страни стоманен тел.

Той е значително по евтин.

 

ПРати ми го един колега  от някъв сайт ето и цени за дгугите кабели

 

Оптичен кабел FTTH за вътрешен и външен монтаж.

Кабелът с 1, 2 и 4 влакна го има във вариант с носещо въже за външно изтегляне.

1 влакно - 155 лв. за 1000 м.

2 влакна - 210 лв. за 1000 м.

2 влакна с въже - 320 лв за 1000 м.

4 влакна с въже - 450 лв. за 1000 м.

1 влакно с въже - 600 лв. за 2000 м.

Кабелът е на макари от 1000 м. и 2000 м.

 

468x60_free.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

ПРати ми го един колега  от някъв сайт ето и цени 

 

Здравейте , явно сайта е секретен  , цените са високи сигурно твоя колега си мисли че е дистрибутор с +20% .Най простото справка на сайта на Екском , попитах защото като гледам цените на китайците не се връзват нещата . Някой ще каже ами пазари си от там само ,че спънката е количеството +100км  има и резон за по голямо количество транспорта пада надолу затова потърсих някой 'голям' вносител и то за дроп оптика с 1 влакно с носач (безмислено е да влизаш при клиент с 2 влакна , шанса 1 да даде 'фира' другото да е ок е почти нулев ,такъв го приемам като проблемен и се сменя ,друг е въпроса където и то рядко ползвам и 2'те влакна)

 

Въпроса е отворен !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Да Пише Строго Секретно (със червен надпис )

http://olx.bg/optichen-kabel-1-2-i-4-vlakna-i-instrumenti-i47075693

 

 

 

 

 

Ето снимки на скоба за стълб или оптяшка за оптика обаче не знам цена днес ми попадна . някой ако знае да сподели от къде  и колко :)

post-197-0-53680100-1403881188_thumb.jpgpost-197-0-46828200-1403881198_thumb.jpgpost-197-0-12253700-1403881206_thumb.jpg

Редактирано от PcTuninG™

468x60_free.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://olx.bg/optichen-kabel-1-2-i-4-vlakna-i-instrumenti-i47075693  за дроп оптика без носач резултати от тази зима на снимката . Получава се така ,че тежък мокър сняг кабела се разтяга 'безумно' не се къса се само pvc'то влакното(та) остава здраво и работи(заключението е ,че стабилизирашите телове и оптичното влакни имат по добра разтегливост отколкото защитната обвивка и затова тя се къса)  , дава 'фира' влакното при обледяване или силен вятър може да работи месеци докато клиента 'падне' .Експеримента се оказа неуспешен за сняг и тотално е отхвърлен дори и като финансово неоправдан оптика 1F (без носач) 14-15ст./м  + оптегачи 2,50 лв./бр. при условие ,че 2F с носач е 28ст/м . С такива оптегачи е полаган плосък оптичен кабел Sumitomo 12F (ако се сетя ще го снимам ) там нещата са ОК повече от 3г. над 8км  трасета (на стъбове 25- 35м <30м> ) нито един проблем .

 

post-1004-0-36335400-1403902543_thumb.jp

 

 

пп:  това е ри използване на 1 оптегач на стълб , реална възможност ако се слагат по 2 на стълб да издържи ,  Sumitomo 12F е полагана така с 2 на стълб.

Редактирано от freenet
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кабела който е на снимките е със носач и ми изглежда доста здрав не съм пробвам да го закрепя като фтп със въже за стълба но мисля че ще стане и без тези

скоби .

468x60_free.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам трасе с FTTH кабел с желязно жило, втора година не ми  е правил проблем ,единственото е че направи "корем" ,което значи че се разтяга,докога ще изкара незнам. В същото време имам и трасе с ТОЗИ кабел ,ами пак за две години не е мръднал както е положен на стълба така си и седи ,даже тогава не намерих държачи ,и сме го закрепили към стълбовете с тел ,но не е болка  и без това ги планирам да " влезне" подземно вече...

Така или иначе БТК намалиха цените на каналната ,и си мисля голяма част от мрежата да "скочи" подземно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеца по-късно ...

преди време от екском и кст доставките не бяха читави... от 2-3 месеца кабела е коренно различен, защитните шини са вече метални и изглежда по качествен... освен това се работи по лесно от старите партиди дето на 4 влакна 2-те странични в уплътнението едвам се изваждаха... сега всичко е "6"... на 1000 метра затихването му е 0.13 дб

Винаги ми е било забавно когато някой започне да пише големи глупости... Бихте ли ми показали някаква спецификация за тези 0,13 дб/км затихване, че ми стана много интересно. Към днешна дата минимума е около 0,19, като има бегли опити за слизане към 0,18, но... все още не толкова устоияиво и то само на 1550нм. 

Наистина ще ви бъда благодарен, ако ми покажете откъде го взехте това :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно дроп оптиката по добре е с оптично влакно G657(+/- в нета бол )  отколкото G652D и то като абонатен 200-300м. макс. ,затова е и FTTH(В) .Да използвам темата FTTH 1 оптично влакно G657  с носач откъде/цена (без KST )

 

attachicon.gifftth1.png

Ползвам цитата само заради снимката. Последните  дни, 2 такива кабела бяха изядени от мишки в подземните трасета. Други кабели в  БТК шахти не са докоснати, а тез почти целите аванси в шахтата наръпани. За въздух ОК, ам за подземно нещо се случва за 3-4 път да го ядът мишки.

Lost but never forgotten

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, когато хапвате кюфтета за обяд си измивайте добре ръцете след това... колкото и смешно да звучи, това е една от основните причини за нагризване от мишки...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.