Jump to content

Billing


Lacho

Recommended Posts

  • Отговори 103
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • Тодор Лазаров

    8

  • Lacho

    8

  • MiPSus

    8

  • BAPHATA

    8

А може ли да "работи" с микротик.

"Голeмия" - да, макар че аз никога не съм пробвал, религията не ми позволява да ползвам микротик за ПППоЕ или шейпър. А за "малкия" (sadmin) - нямам никаква идея. Що не драснеш на човека един маил или скайп там, и да го питаш, мисля ще ти обясни каквото те интересува ;-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 10 месеца по-късно ...
  • 5 weeks later...

има ли друг колега с МОРДОР-а на Светлин, че и аз от известно време го оглеждам ?

Съвсем случайно попаднах на този форум. Преди мисля че беше с друго име :)

По въпроса на колегата , фирмите които го ползват се увеличават постоянно ;D МОРДОР-а подържа микротик и като PPPoE и като HotSpot и като статични IP адреси , отделно може да се направят всякакви сложни схеми за контрол на клиентите с Linux и някоя от горепосочените PPPoE/Hotspot/Static IP. В самата система има много екстри като връзка с касови апарати , печат на договори , организатор на задачи (тикет система) . Клиентски модул в който клиентите да си проверяват плащанията , трафика , да си сменят паролите и т.н.

Няма лимит в броя на абонатите които се обслужват. И не е нужно да се плаща месечна такса за да работи!

Въобще каквито и въпроси да се сетите питайте - ще отговарям ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно решение .. преди малко го разгледах :) Браво дано остане така от към финансовите условия тъй като според мен е по конкурентно спрямо някой други от този тип...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Един радиус сървър едно mpd един pppoe сървър и от там на татака сте вие, ако може да пишете и чувате php, mysql може да си зглобите един billing ако ли не има доста евтини решения също и безплатни а и има и хора които за малко пари ще го направят краен вариянт е user manager на микротик който що годе е читав и върши много добра работа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... ако ли не има ... и хора които за малко пари ще го направят краен вариянт ...

Е нали сме затова, да си помагаме  :)

... и яз можем, и тате може, ма козата си сака пръч!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ем да и това е така но няма навитаци за да измислим и направим нещо :)

Брат, то си е измислено, но на никой тук не му се плаща.

Аз моите клиенти от билинг система + администрация получавам по 70ст./мес./абонат, смешни пари но тук и тях нама кой да даде  :)

... и яз можем, и тате може, ма козата си сака пръч!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Платения билинг е нобходим докато се наберат достатъчно клиенти за да си позволиш да вземеш на постоянна работа или като съдружник някой (или няколко) който разбира от линукс и бази данни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Платения билинг е нобходим докато се наберат достатъчно клиенти за да си позволиш да вземеш на постоянна работа или като съдружник някой (или няколко) който разбира от линукс и бази данни.

И смяташ, че това е по-изгодния вариант. То по тая логика като се поразшириш, може да си направиш и цехче за суичове....

... и яз можем, и тате може, ма козата си сака пръч!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А и за каквоти е човек с познания в областа на "Линукс database" и етк има толкова howto в интернет вече че всеки втори може да направи кавото ти е нужно от друга страна билинга си върши чудесна работа и ти спетява 30-40% ядове :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.