Jump to content

Качествено запояване на медни кабели, Cat5e...


NetworkPro

Recommended Posts

Може да седнеш да си запоиш, без да оголваш кабела -трябват ди 2 милиметра да запоиш жилата, за да не развързваш увитостта на двойките. Трябва да използваш от най-качествения припой и оптималните ватове поялник, без киселина. Трябва да се погрижиш с термо-шлаухка дълга и дебела, за да не влиза влага. За здравината - нямам препоръка за сега. Коментари?  ;D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Според мен качественото усукване има по-малко загуби от спойката!

по-бързо и по-здраво

някакси не се представям да поя кабели

на 6 метра от земята с 1 ръка

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В добрия случай може да ти се наложи да говориш и по телефона точно в този момент :) Перфектните ланаджии успяват да говорят кримпвайки по 2 тел. ;)

Без глупостите, които написах и ние практикуваме усукването, когато бързаме (уж временно) и не сме имали сериозни проблеми при добро изолиране. Стигне ли скъсания кабел до удобната земя за запояване ни е по-лесно да го сменим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен качественото усукване има по-малко загуби от спойката!

Няма ли да корозира?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В бтк то.. никъде не запояват всичко е усукано...Когато има спойка се явява това че има няколко типа метал и от там са загубите.Когато го усучеш добре и после с 2-3 термо шлауфки няма мърдане :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, не става ли 1. да го усуча добре, така че медта да има голяма площ на връзката, и после 2. да речем от единия край да го запоя или да го калайдисам отгоре, и то отдолу мед-мед да има все още контакт?

А с каква почистваща химия може да се третира преди да стегнем шлаухката, за да забавим корозията допълнително?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Варианта с т.1 & т.2 съм го правил но нямам наблюдения конкретни би трябвало да е по-добър.За избягване на корозията..с препарати не съм се интересувал!Но при добра изолация мисля че няма да имаш проблеми.За пример ще ти дам че имам 2 трасета с по 10тина снадки и то с изолирбанд(както каза колегата Mile "уж временно") но са така вече 3 та година и няма промяна в качеството!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Може да седнеш да си запоиш, без да оголваш кабела -трябват ди 2 милиметра да запоиш жилата, за да не развързваш увитостта на двойките. Трябва да използваш от най-качествения припой и оптималните ватове поялник, без киселина. Трябва да се погрижиш с термо-шлаухка дълга и дебела, за да не влиза влага. За здравината - нямам препоръка за сега. Коментари?  ;D

връзването е по - лесен вариант :) стига да се прави добре разбира се, въпроса е че след това се случва да има проблеми. При наставянето според мен трябва да се спазва посоката на усукването

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

В бтк то.. никъде не запояват всичко е усукано...Когато има спойка се явява това че има няколко типа метал и от там са загубите.Когато го усучеш добре и после с 2-3 термо шлауфки няма мърдане :)

В бтк съм въждал също да ползват едни "копчета" - пълни с някакъв гел , самите жила като се вкарат вътре ги прищипва едно метално щифтче с два прореза за самите кабели, така влагата не им пречи.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

дааааа, като бивш работник от БТК мога да споделя за какво иде реч от писаното по-горе:

тази технология не е нова, това че още не се практикува и прилага масово в България е заради високите цени на материалите, самата технология за бързо лесно и качествено съединяване на телекомуникационни проводници се нарича LSA техника при която се съединяват проводниците без зачистване от изолацията им без усукване или запояване, тези по-горе наречени копчета които колегата е виждал се наричат UY съединители - има ги с гел и без гел, за предпочитане е с гел който е противовлажен, но личните ми наблюдения са че при оставени на пряка слънчева светлина съединители гела им изтича през горещите летни дни. Тези UY съединители http://acm-bg.com/index.php?m=320&lang=1&catid=279'>http://acm-bg.com/index.php?m=320&lang=1&catid=279 са производство на 3М, може да си ги поръчате от фирмата ACM - http://acm-bg.com , не забравяйте да си поръчате и специалните 3М клещи, пробвал съм с обикновенните комбинирани но после съжелявах, така че не пестете пари а проблеми и главоблъсканици

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дали съпротивлението е наистина минимално? А като става въпрос за осем проводника, с UY съединителите става обемно и скъпо, няма ли "осморен" вариант за Cat5e, Cat6.. ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги, LSA технологията осъществява ел.свързаност на жилата в допустимите норми не по зле от самото свързване към конектора RJ45, на практика метода е един и същ с различни външни видове на корпуса, ...... да има и съединители не за 8 проводника а за 10, 20, 30, 50 и 100 едновременно, чудя се защо колегата по-горе се е учудил на това което е видял на някъв вход, та бъдещето е масово да се прилага тази технология за да са в технически норми услугите ни

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изумявам се не защото не е добър метода.. и както каза е на същия принцип както RJ-45 цата.Просто ми стана много странно тъй като доставчика който го е направил така е под абсолютно всякаква критика като качество на нета и не че си прая реклама ама клиентите от въпросния дойдоха при мен...Единствения проблем е че като са отделни 8 бройки става по-обемно.Просто е за момента малко по-скъпичко решение от масовото усукване и после излолиране с изолорбанд..Иначе аз масово го правя усукване и по една лека спойка в края, а от горе термо шлауфка на всяко жило както и още 2 на цяло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.