Jump to content

Bridge M5 (25dB) колко километра сте постигали най-много?


master

Recommended Posts

Идеята е следната. В момента е изграден линк на 10км с 2 пасатски 60см антени + 2 булета (не са директно на облъчвателите).  Мислех за замяната с bridge M5 25dB с цел по-голям трафик ( не че е нужно но все пак да мислим в бъдеще). 

Вие какво мислите? Колко сте прекарвали с тези антени? Аз на повече от 5км не съм ги пускал и за жалост нямам никакво наблюдение. В допълнение да кажа, че ще има и капаци от 2 те страни.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти,хубаво е да поясниш според мен във въпроса ти,какво стои зад устройствата като концепция,(маршрутизатори)?какво искаш да прекараш през линка като обем ? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето скрийн отпреди малко

 

post-574-0-03299200-1391624640_thumb.jpg

 

вижда се и разстояние и трафик в момента. Реално разстоянието е около 11,5км а максимален трафик преди за почне да лости е към 70 /20 Mbps

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ъплоада дори мога да го сваля и на 10 но се надявах на повече доун. Явно на истина както мислеше колегата ще дойдат малки антените.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да поизчакаш малко за новите с 600Mhz и гига lan, пипнати са малко и откъм мощност и чувствителност.

А и този линк специално е далеч от оптималното както се вижда, има какво да се направи, да се спре аирмакс и т.н. ако е чисто из ефира, но реално повече от 95 / 25 едва ли... все пак и лана е 100M

Редактирано от bambo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

90 / 20 ако успея да изкарам ще е просто повече от перфектно. Новите на базата на същите рефлектори ли ще бъдат? Мисълта ми е дали ще има взаимно заменяемост. Като гледам нямат по-големи антени освен рокетдиш който е безбожно скъп за такъв линк. А не мога да накарам колегата да ги преместим на 60 см пасатски и до някъде го разбирам.

p.s. иначе гигабит-а за жалост не ми помага много в конкретния случай. Виж за по-големия процесор - да!

Колко клиента има зад бриджа и със или без рутер ако не е тайна.


Здрасти,хубаво е да поясниш според мен във въпроса ти,какво стои зад устройствата като концепция,(маршрутизатори)?какво искаш да прекараш през линка като обем ? 

Зад линк има рутер и клиенти. Към момента скоростта е около 60мб за около година един път пиково стигна 40 (10мин). Идеята е да се вдига капацитета.

Редактирано от master

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бриджа във фокуса на по голяма антена си е много добре, 2,5 години стой на покрива във фокуса на 90см паница,  и нее мръднал, носи си колкото му устиска лана разстоянието е 19Км. от другата страна пак е бридж във фокуса на 60 см.

…Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарни...те. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо… К. Иречек,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз мислех да разпробия една 60тка и да сложа удължител за да оправя фокуса. Но като гледам го дават до 20км по т.т. данни.

Когато е с друг рефлектор как го задавате в софтуера ?

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Савет втори от мен :
1.смени си антените с 90 см пещерските антени са ок за целта

2.Двуполярни облъчватели
3.
RB911G-5HPnD
4.Поръчай си нужните дължини пигтейли,добре изолирани!!!
тествано в такава конфигурация на 18 км link - 110-130 Мегабита при TCP, direction : both

 

/ПРАВИЛАТА ЧЕЛ ЛИ СИ СКОРО ОСОБЕНО ЗА ПОЧЕРНЕНИТЕ БУКВИ/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

администраторчето,не  отправяй тъпи забележки ами първо си оправи формата и езика на общуване,нито ме познаваш лично,нито си ми приятел,че да ми говориш на ТИ. Сори не беше по темата.Да за съжаление е лошо,че нямаш възможност да сложиш 90 см

Редактирано от wowefect
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма голям смисъл от 90ки спрямо 60-ки, ~3-4 dbi. 60-ките са достатъчни и за около 20 км линк. Линк с Bullet M5 би трябвало да ти ги прави тези 90/20 при добър сигнал/настройка (изкарвал съм максимум 90/30, но с много клиенти верояно ще клекне CPU-то - ако изкараш едно EoIP през такъв линк работи доста по стабилно :)).

Някъде из форума имаше тема за Груув-и пуснати с 60MHz лента да правят 200Mbps (half) - това може би ще ти е по-евтин вариант, а докато ги запълниш тези скорости, ще си стигнал до по-добро решение :).

CPU-то на Groove изглежда да е същото, като това в RB911G - те се клокят от 600 на 720MHz - което е чувствително повече от 400MHz при Bullet M5.

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ми се слага MT там точно. Както и да го въртя 60-80мб прави. Ефира не е много чист. Като сигнал е -57 -59. Но си мисля, че няма да успея да докарам това ниво на сигнала с 40те см на бриджа.

А предполагам и капаците ще съборят малко нивото.

Редактирано от master

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

един линк на година и половина bulletm5 titanium пасатски антени с радомни капаци мега стабилен зад него има 40 клиента пуснал съм бандуич тест на шота.

преди това същите антени с грувета на 5гхз само дертове имах разкачанки латенции безпречинни рестарти и т.н.  

с тези булети стана бетон просто си работят безгрижно.

 

post-3-0-46065400-1393545914_thumb.png

post-3-0-33617200-1393545938_thumb.png

няма начин да няма начин

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.