Jump to content

Избор на MikroTik рутер за дома


Cyberdyne

Recommended Posts

Нов съм тук. 
Това което ми трябва е домашен рутер, с възможност за load balancer - по стечение на обстоятелствата имам интернет от два доставчика.
 
От четене насам натам стигнах до MikroTik. Искам да отбележа, че не съм се сблъсквал RouterBOARD. До сега имах tp-link 1043nd под dd-wrt. Успях да го накарам да прави всичко, което ми е нужно. Но дойде момента на upgrade. Ето затова търся друго решение и ето ме тук.
 
 
Задължително гигабитови портове, VPN, WiFi мрежа (която да мога да разделя на две, едната за guest network).
 
 
Насочил съм се към:
RouterBOARD 951G-2HnD или
RouterBOARD 2011UAS-2HnD-IN 
 
Бюджет - 150-250 лв.
 
Това, което прочетох за 2011UAS-2HnD-IN е че антените не са сваляеми, т.е. няма SMA конектори. А на 951G-2HnD антените са вградени. Желанието ми беше да сложа рутера над компютъра, а да изтегля антените над главата си, върху голяма етажерка поставена над бюрото. Варианта да качвам рутера и да видят 6-7 UTP не е решение. Всички кабели за интернет, компютър, NAS, телевизор и т.н. са в  первазите.
Дали е добра идея да сложа подобен преходник (link ebay: RP-SMA female to MMCX ) и да си реша проблема. Друг е въпроса дали гаранцията го позволява.
Редактирано от Cyberdyne
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и двата модела може да ти свършат работа, не виждам смисала на това антените да са ти "над главата" 

и не, гаранцията не го позволява това с отварянето и преходниците и т.н.

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.