Jump to content

Проблем със линк на бордове 711Г


PcTuninG™

Recommended Posts

Здравейте колеги имам следния проблем със линк който е със 711-ки на 14км

както си върви всичко и изведнъж забива на 6.5мб от 300мб  и релейката забива и не пропуска повече трафик от 5-6 мб

post-197-0-54012300-1390846293_thumb.jpg

468x60_free.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Случи ми се 2 пъти на RB711-5Hn-MMCX в последния месец (откакто го качих на 6.7) просто не върти трафик през него...

Пинг на лан-а връща, но достъп или трафик през него никакъв, след рестарт се оправя. Бях помислил че е от недостатъчно ток, чаках да се вдигне снега да му сменям захранването.  И на мен ми е на релайка, добре че има само 1 потребител на него...

Успях да го вдигна дистанционно само с мак-телнет към него от съседен борд(вързан към лан-а) и рестарт. Дано ти помага това.

 

Общо взето откакто го имам не съм доволен от него, в ап-режим не искаше да вдигне повече от 8 дБ и познай на колко разстояние се "виждаше", пиши твои впечатления.

  • Харесай 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен много често го прави и а не го рестна само да забраня картата на уаереса се оправя . мислех че ме зашумява нещо смених местата на ап и ст ама пак така иначе за трафик 120 -150 мб си ги кара и то добре . ама това забиване ..

468x60_free.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от едната страна е 12в 1 а неомонтанка а другата мисля че пак е така или траф 12в 1а  съмнява ме да е от тока ти смени ли твоето захранване

468x60_free.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не не съм, чакам снега да се разкара малко че е на едно особено място


Колега PcTuninG™,

сутринта с кафето си мислех за този твой случай с 711-ката. Откакто паднаха температурите ли ти ги прави тези фокуси, преди това(лято, есен) работеше ли си?

Имах случай със 433АН борд, на 12V1A захранване, който като паднеше околната температура под -7-8 градуса, и си рестартираше ЛАНовете. Излезе че е от захранването, КПДто на кондензаторите(на захранващия траф, не на борда) в по-студено време пада от там и изходната мощност на тока ... ако преди си нямал проблеми, а сега откакто застудя повечко, си мисля че най-вероятно твоите искат по-мощно захранване, за да преудолееш този спад от студеното.

  • Харесай 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите са в кутията с борда, както колегата пише че неговите са монтаски, предполагам че са или в кутията на борда или в съседна...

  • Харесай 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ползвам такъв със 100M Лан, 6.x версия не съм слагал и нямам проблем с него - сега да же е със стара 5.12 версия. Вижте си версиите на firmware (специално на забиващия) - аз съм с v 3.02.

Това със падането на 6.5М може да се получи от прекалено голяма мощност и/или кофти антени, през които се опитвате да изкарате по-голяма мощност - пробвай да намалиш от двете страни мощността докато докараш сигнал отколо -65, -66.

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Версията е 6.2 съмнява ме да е от захранването ама имал съм проблеми с тия гигапое не е за предпочитане . за антените рокет дошиве са сега сигнала ми е -54 -55  за 14 км мисля че е добре

468x60_free.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, ето и моя горчив опит с горепосочения проблем. Сигнал да те утрпе но заковава на 2мб. от там не мърда. Когато смених захранване кабел антенен. Промяна нямаше ту се оправяше и пак умираше. Рутера го оставих на призвола на съдбата за да видя какъво ще стане. След време изгуби веб достъпа. А след това и конзолата но нет имаше. В крайна сметка преди около два месеца го отворих за да видя пак какво става, за мое учудване на капака видях една много малка капка вода. След като го изсоших рутера функционира напълно. Така че проблема е бил влагата как е станало незнам.Така че погледни и при теб данеби да е подобен проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Версията е 6.2 съмнява ме да е от захранването ама имал съм проблеми с тия гигапое не е за предпочитане . за антените рокет дошиве са сега сигнала ми е -54 -55  за 14 км мисля че е добре

Мога да заложа едни 20 лева че 12V1A  зимата не му стига , особено ако имаш някой изсъхнал кондензатор. Подобно нещо се случва на tl-wa5210g което макар,че консумира максимум 0.7 мпера максимално натоварено а захранването е 1 А   пак забива. Проблема е във филторвите кондензатори. Шашва се преобразувателя. Като го пусна на 12V2A  заради по-големите кондензатори  става съвсем друго устройство. Kато забраниш порта консумацията пада и захранването устисква, после при някой пик пак се шашва. Поне така беше при  Wa5210g.

Здравейте, ето и моя горчив опит с горепосочения проблем. Сигнал да те утрпе но заковава на 2мб. от там не мърда. Когато смених захранване кабел антенен. Промяна нямаше ту се оправяше и пак умираше. Рутера го оставих на призвола на съдбата за да видя какъво ще стане. След време изгуби веб достъпа. А след това и конзолата но нет имаше. В крайна сметка преди около два месеца го отворих за да видя пак какво става, за мое учудване на капака видях една много малка капка вода. След като го изсоших рутера функционира напълно. Така че проблема е бил влагата как е станало незнам.Така че погледни и при теб данеби да е подобен проблема.

Можеш да бъдеш сигурен,че влагата влияе на захранването ;-) "Рънъта прай борбътъ"- както знаеш.;-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Влагата вътре, винаги е проблем който може да доведе до по-сериозни неща от забиване/блокиране.

За моя 711 съм сигурен че влага няма. Колегата да каже(или огледа) неговия, а както писа Камбуров - температура+кондензатори...(и на мен ми беше там проблема който описах по-рано) също е проблем.

  • Харесай 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.