Jump to content

PowerLine адаптори


Stilyan

Recommended Posts

Ех, прекрасна тема :)

Не се занимаваме само с wireless, нали :)

Преди време в Блога на администратора на форума SS7 бях задал един въпрос - как да се преправи PowerLine адаптор да работи по LAN или коаксиален кабел.

Ще бъда благодарен за малко снимков материал и отзиви за получените резултати.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 39
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • master

    6

  • 111111

    5

  • ¤ DJ69 ¤ (ツ) ¤

    5

  • Велин

    4

  • Собственик

Виновен :) . бях обещал. Проблема е, че жената има хубав апарат, ама не ми го дава :) . Утре ще отида да си купя един, щото се каня от една година.

След това веднага качвам снимки, тъкмо имам 2-3 powerline адаптора около мен.

Ех, прекрасна тема :)

Не се занимаваме само с wireless, нали :)

Преди време в Блога на администратора на форума SS7 бях задал един въпрос - как да се преправи PowerLine адаптор да работи по LAN или коаксиален кабел.

Ще бъда благодарен за малко снимков материал и отзиви за получените резултати.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

powerline .. ? захранвания за лан устройства ?

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Собственик

Не. Ethernet over PowerLines , но след преработка Етернет овър какъвто и да било кабел :)

п.с. Още няма снимки , ама ще има най-късно до неделя.

powerline .. ? захранвания за лан устройства ?
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • Собственик

http://ss7.dupnica.net/?p=326

Ех, прекрасна тема :)

Не се занимаваме само с wireless, нали :)

Преди време в Блога на администратора на форума SS7 бях задал един въпрос - как да се преправи PowerLine адаптор да работи по LAN или коаксиален кабел.

Ще бъда благодарен за малко снимков материал и отзиви за получените резултати.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Тия чудесий струват ли си парите да се вдигне мрежа с тях в малко населено място и до кавво растояние, респективно каква скорост дигат ... енергото дали правят чакмаци кат видят такива ?

Предварително 10х.  :)

Бъдете себе си !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеца по-късно ...

... енергото дали правят чакмаци кат видят такива ?

Енергото немогат да правят никакви чакмаци просто това си е стандарт.Да се оправят с тия които са го измислили..За малки градчета или квартали е според мен добра алтернатива стига да не се гонят някакви големи локални скорости!Друг е въпроса с качеството на ел.мрежата..също така трябва да се има в предвит, че се изисква да са на една фаза!В най скоро време мисля да купя 2 на ovislink и да ги тествам!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Енергото немогат да правят никакви чакмаци просто това си е стандарт.Да се оправят с тия които са го измислили..За малки градчета или квартали е според мен добра алтернатива стига да не се гонят някакви големи локални скорости!Друг е въпроса с качеството на ел.мрежата..също така трябва да се има в предвит, че се изисква да са на една фаза!В най скоро време мисля да купя 2 на ovislink и да ги тествам!

Здравейте, дайте конкретни резултати разтояние трафик и пинг  а ето и 200mbps  http://www.mikrotikbalkans.com/product_info.php?cPath=28&products_id=70

100mbps доволно ще е а за ратояние нп. добре замислен и професионално изпълнен мод става чудно за селца където проблема са големите разтояния..

"Само две неща са безкрайни - вселената и човешката глупост, като за първото не съм сигурен." Алберт Айнщайн

"...една мрежа е толкова добра колкото нейните създатели..." безспорен факт !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеца по-късно ...

Според мен е много относително сега тествам едни.. И мнгого зависи от блока,апартамента по конкретно качеството на инсталацията.В нас работи по-добре от колкото в комшията.Все пак моита инсталация е правих на ново с 4 квадрата кабели навсякъде и всичко е запоено и вързано.Така че се замислям да му усиля изходната мощност да видя какво ще стане но незнам кога ще намеря време :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Собственик

Хм, 200м обхват обаче мн малко, дали след това пада скоростта или въобще не се кънектва ?

Значи с колегата ss7 сме ги пробвали можеш да навършеш 16 бр в радиос от 1- макс 2 км зависи колко са ти дълги отклоненията тря да спазваш разтоянието от маиката до наи краината точка да не надвишава 1.5 км с две думи и като имаш разклонения за да работи добре иначе почва да дропи пакети колко по дълго толко по пада скороста но не кои знае  колко при 85 мб модем трасе 1 км горе долу и малки отклонения 30 мб носеше без проблем за повече не сме го тествали

успех

Разликата между английските ,руските и българските форуми:

в английския форум задаваш въпрос, отговарят

в руския задваш въпрос ,отговарят ти и на свой ред те питат нещо

в българския форум, като зададеш въпрос всички започват да ти обясняват колко си прост

Недей да спориш с глупака. Първо ще те приравни до неговото ниво, после ще те бие с опита си.

-------------------

Когато фактите говорят и боговете мълчат

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По ел.мрежата преодолява електромерите но има малко загуби след тях(не ги вземат много под внимание).Но работи до първия трафопост!Което е малко нерентабилно...и се чудя няма ли някаква базова станция от тоя тип да може да поеме повече клиенти и респектвно по-голямо покритие,защото това си е за в къщи..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.