Jump to content

Как да забраним "Disable" менюто на LAN картата


Stilyan

Recommended Posts

Предполагам голяма част от обажданията "нямам нет" идват от незнаещи потребители. Много от тях си забраняват мрежовата карта. Ето как аз решавам този проблем:

1. От "Start" бутона -> Run -> gpedit.msc. Отваря се прозорец.

2. В него намираме "Administrative Templates" -> "Network" -> "Network connections".

3. Избираме предпоследната опция "Enable Windows 2000 Network Connection settings for Administrators" -> и от радиобутона избираме "Enabled".

4.След това избираме "Ability to Enable/Disanle a Lan connection"  и избираме радиобутона " Disabled"

5. Това е  ;)

Дано да Ви бъде полезен споделения опит.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

EEEEeeeeeeeeeeeee, браво бе човек.

Знаеш ли колко спестява това :)

Проблем е че трябва да се направи на всички компи.

Моите наблюдения са че се получава когато се спре захранването на суича към който е закачен клиента.

Но все пак е супер ...благодаря !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Собственик

Кажи какво пиеш и дай адрес за доставка на ЛС :)

Тия забранени карти ни бъркаха в здравето, особено при нови клиенти.

Предполагам голяма част от обажданията "нямам нет" идват от незнаещи потребители. Много от тях си забраняват мрежовата карта. Ето как аз решавам този проблем:

1. От "Start" бутона -> Run -> gpedit.msc. Отваря се прозорец.

2. В него намираме "Administrative Templates" -> "Network" -> "Network connections".

3. Избираме предпоследната опция "Enable Windows 2000 Network Connection settings for Administrators" -> и от радиобутона избираме "Enabled".

4.След това избираме "Ability to Enable/Disanle a Lan connection"  и избираме радиобутона " Disabled"

5. Това е  ;)

Дано да Ви бъде полезен споделения опит.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Собственик

И аз черпавам супер с колегата ss7 колко сме тарчали за тея eternet lan

Разликата между английските ,руските и българските форуми:

в английския форум задаваш въпрос, отговарят

в руския задваш въпрос ,отговарят ти и на свой ред те питат нещо

в българския форум, като зададеш въпрос всички започват да ти обясняват колко си прост

Недей да спориш с глупака. Първо ще те приравни до неговото ниво, после ще те бие с опита си.

-------------------

Когато фактите говорят и боговете мълчат

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

хехе банално сигурно ще стане , но и аз ще кажа че съм се питал за такава опция .. много полезно инфо браво!

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

 Ееее, браво бре човек ... златен си ... кат знам как сме търчали по "не пипащи" клиенти (е, то  бившите колегите още търчат  ;) ) ... кажи какво пиеш  8-)

Бъдете себе си !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста добър трик, браво колега  ;)

И на мен ми беше писнало по едно време, и им вдигах отметките да не се показва в таскбара...

Ама това е по добре решение ;)

Wireless is more temperamental & variable than a woman’s mood! ;)
"no matter how hard you try, you just can NOT please everyone"

"където глупостта е образец-там разума е безумие.."Гьоте

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, браво и от мен за 'багинката' спестява доста 'изгубено' време ,да отидеш ти да му пуснеш компа ужас.Някои колеги са го решили с този скрипт "10 лв. кеш на момента" :) .В този контекста на темата въпроса е по точно към  Тодор Лазаров на Vista случвало ли се е да се самозабрани лана,от бетите съм с Vista x64 не ми се е случвало (само аз съм с Vista за жалост) ?

"Само две неща са безкрайни - вселената и човешката глупост, като за първото не съм сигурен." Алберт Айнщайн

"...една мрежа е толкова добра колкото нейните създатели..." безспорен факт !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, браво и от мен за 'багинката' спестява доста 'изгубено' време ,да отидеш ти да му пуснеш компа ужас.Някои колеги са го решили с този скрипт "10 лв. кеш на момента" :) .В този контекста на темата въпроса е по точно към  Тодор Лазаров на Vista случвало ли се е да се самозабрани лана,от бетите съм с Vista x64 не ми се е случвало (само аз съм с Vista за жалост) ?

Не ползвам vista.

Само попиташ как стой въпроса там

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Аз пък мисля , че ще помогне само в 50% от случаите - когато клиента сам си я забранява . При нас става примерно когато вместо да кликне два пъти на пппое-то и да се дисконектне - той взема че клика на лан-конекшъна и го забранява , след това реве : не ми се конектва пппое-то , елате да ми го оправите - ние го питаме по телефона : я земи виж там като кликнеш на локал-арея-конекшън с десен бутон какво пише ? енабле или дисабле , той казва : енабле - , ние му викаме : ами забранил си си лан-картата бе човек , дай сега енабле , я сега пробай пппое-то ? стана ли ? бравооо , вече си майстор. И следващия път вече не ни звъни (е поне 30-40 % , другите и за ръката да ги хванеш - пак не могат го направи).

Та ако го няма менюто за енабле , питам се аз - как да му кажа по тел. какво да направи ? Ще требе да се ходи на място , което не е добре.

И не ми казвайте че като го няма менюто за забрана няма да се забрани картата - в другите 50% от случаите тя се самозабранява когато има забили суичове в околността или поне този на който е човека или проблеми с DHCP-сървъра , ако ползвате такъв.

И ние така си мислехме че усерите сами ги забраняват , ама като почнаха да се забраняват все по проблемите с тока - разбрахме че не винаги е от хората - даже мисля че е по-скоро от суичовете.

Обаче мисля че май само с XP става само забраняването , за виста нямам наблюдения, но пък за 98 - ами то там няма и как да я забраниш/разрешиш , пък и то дали останаха усери с 98 ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По мои наблюдения лан картата се забранява сама, само ако при стартиране на компютъра/лаптопа мрежовия кабел не е бил включен или суича не е работил. Прекалено "умни" мрежови карти го правят.

Случвало ми се е подобно нещо с гигабитова карта на лаптопи Dell

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно ...

Ехе браво колега супер! Колко тичане има заради тея лан карти Браво браво. Това е много полезна опция за всички. От къде си трябва да се черпи. ;):)

По мои наблюдения картите се забраняват по няколко причини. Най-честите са:

- при прекъсване на захранването по трасето;

- при токов удар и потенцялна разлика в двете маси (на кабела от трасето и на компютъра).

- при забил switch някой вградени карти се забраняват сами от софтуера.

- и една от най-честите тъпи повреди - абоната вместо да даде disconnect дава на картата disable и така.

- има и още един много интересен вид забраняване - когато има яка буря навън и падне мълния или светкавица, обаче тогава забраната за работа на картата е вечна. ;):);D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.