Jump to content

МВР събира информация за ISP?


Recommended Posts

Здравейте колеги,

мисля, че темата е за тук.

Та, на въпроса - получих странна лична призовка да се явя в районното без никакви обяснения, само ден и час и телефон на подписания инспектор. Звъннах да разбера за какво иде реч и обяснението беше нещо такова:

"Вие нали имахте интернет фирма... тя работи ли още... ами събираме данни за доставчиците в района... общи данни... за трасета и други, нищо особено... носете каквито документи имате, договор с БТК, уведомителното писмо до КРС, проекти, разрешение от общината..."

 

Аз естествено се учудих и се опитах да разбера за какво е точно.

 

"А, нищо просто информация, нищо страшно няма, просто тука данни да попълним, договори с БТК, това-онова..."

 

Въпросът ми е, някой чул ли е за някакви подобни привиквания? Някакво ново разпореждане? Някой да са го викали? Нещо ми е много съмнителна цялата работа.

 

Благодаря предварително на отзовалите се. ::)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Адвокат водиш с теб, инак това не звучи никак правдоподобно.

Обади се в районното и ги питай имат ли такъв служител въобще?

и справка с Адвокат задължително и под ръка с него при тая "справка"

  • Харесай 1
Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Задължително отиваш с адвокат.

Относно всякъкъв вид фирмена документация първо се съветваш с адвоката.

Само ако трябва (има писменна заповед, и т.н.) я представяш по надлежния ред с указания от адвоката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спрял ли си "хазарните сайтове" ? Да не би нещо да е "писнала" конкуренцията?

Редактирано от Inkas
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Задължително с адвокат МВР нямат юрездикция върху работата ти и нямат и право да изискват каквито и да е договори глупости и каквото и да е те не са комисия за регулиране на съобщенията или каквото и да е тем подобно звено. Тяхните правомощия са до там че могат да ти пратят запитване дали даден МАК фигурира в твоята мрежа и съответно ако има сигнал че разпространяваш музика филми и така на татака то тогава се заема бившия ГДБОП сегашен сектор към ДАНС :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Струва ми се,че нещо ти гласят те винаги така казват/рутинна справка/ и после...Подкрепям идеята на колегите да отидеш с адвокат!Досега никой колега не съм чул да са го викали за подобно нещо!Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз, като поразмислих, нещо ми замириса... Първо - защо ще ме викат лично? Ако им трябва фирмена информация или за дейността, могат да я изискат служебно или пък поне писмо да изпратят, както е при искания за мас-адреси. Второ - това споменаване на два пъти "договор с БТК", после "трасета", "общината"... Сега се сещам, че и за телевизия спомена нещо. На някаква самодейност ми прилича, поръчана от някой...

 

В понеделник ме викат, ще пиша после за какво е. Във всеки случай, никакви документи няма да предоставям без някакви писмени основания.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Имай на предвид че те викат като юридическо лице,

т.е. представител на търговско дружество/учреждение.

Посъветвай се задължително с няколко адвоката,

не пречи да отидеш с двама трима адвокати. /няма ограничение/

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вие в ебаси филмите го вкарахте.

адвокати.. бтк.. отива си сам и ако разговора тръгне в кофти посока тогава се обажда за адвокат.

Ако всичко му е законно какво се притеснява?

  • Харесай 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вярно филми с големи сценарии :)

Нищо особено не искат. Просто си попълват техният неофициален регистър кой какво прави на пазара и кой какво има.

Ако си интересна фирма с развитие и изплуваш над другите - да знаят дали да ти сложат лапичката.

 

Вероятно ще трябва да им дадеш, ИП адреси, колко оптика има и откъде минава, кой ти е доставчика.....

Всичко това с обяснение, ако някой буден гражданин нещо се оплаче или стане някакъв проблем. Ние да имаме контакт с Вас и т.н.

 

Преди около година един от РПУ-то беше идвал в офиса да търси контакт с мен с подобни обяснения. Естествено - отказаха му с мотива, че начина за изискване на информация е в писмена форма адресирана до представителството на фирмата.

Той - щял да ми прати призовка. До ден днешен - още няма такава.

 

Яви се, виж какво ще искат. Не им давай никаква информация, ако писмено не ти предоставят законово основание за това.

Адвокати и нотариуси не ти трябват. Не те арестуват, за да искаш защита.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.