Jump to content

NanoStation2 не успява да се стартира при всяко включване


lz1mak

Recommended Posts

Здравейте, титани на мисълта! Първо искам да пожелая на всички весело посрещане на новогодишните празници, бъдете здрави и щастливи, наздраве!

 

Моля за съвет относно NanoStation2. Ползвам я в домашни условия, обикновено на 15dB изходна мощност, повече не е било нужно. 

От няколко дни започна да прави страннен номер. Спира да функционира, нета спира и това ми привлече вниманието. 

Започвам от нула, изключвам захранването, изчаквам минутка и включвам. Светва първия светодиод, започва да зарежда, всичко ок. Минават 10-на секунди и изведнъж нивото на силата на светене на първия светодиод пада осезаемо. Успоредно започвам да чувам звук от висока честота /ушите ми са чувствителни и чувам/ говорим за лекичко "свирене" от Нано2 примерно от 10килохерца нагоре. 

Спира да зарежда, няма индикация от втори светодиод за LAN кабела. Нано-то стой така и чака.

Като го видя, изключвам захранването, изчаквам минутка, пак включвам. Понякога тръгва, понякога не. Като тръгне всичко си е ок, работи като ново.

 

Имате ли идея каква е белята и дали е поправимо?

 

Благодаря на всички

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Звука е от импулсното захранване в наното. Или се товари или не му стига напрежението на входа.

Благодаря за отговорите,

 

в смисъл вътре в наното има захранване ли? Второ захранване или някакъв преобразувател? От адаптера до наното ЛАН кабела е къс, примерно 2 метра, едва ли има голям пад на напрежението. 

Ако е нещо вътре в наното да го разчастя ли? Не съм много по електрониката, само базови знания като радиолюбител.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има импулсен преобразовател който прави от 15 те волта на входа на нужните за рама, процесора и останалите блокове.

Само с отваряне няма да стане :) Пробвайте с друго захранване за начало. Дължината на кабела не е проблем при нас има и на по 50м си работят.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има импулсен преобразовател който прави от 15 те волта на входа на нужните за рама, процесора и останалите блокове.

Само с отваряне няма да стане :) Пробвайте с друго захранване за начало. Дължината на кабела не е проблем при нас има и на по 50м си работят.

 

Имам стабилизирано 12 волта, също и стабилизирано 13.8 волта. ДА пробвам да го захраня от тях?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да и на 12 си работи само спазвайте + / - :)

 

Благодаря за съвета, утре сутринта ще му запоя съответния конектор и му пускам 12 волта стабилизирани. Мисля някъде около един ампер вади, дано му стигне. Ако белята е вътре в наното - май е извън възможностите ми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е нужно да го пипате с поялника. Сцепете лан кабела от едната страна и изкарайте само синия и кафявия чифт. Като синия е +, а кафявия е минус.

 

http://www.eidusa.com/KITS/KIT_PICS_1/INJECTER_PS48_SCH.jpg

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е нужно да го пипате с поялника. Сцепете лан кабела от едната страна и изкарайте само синия и кафявия чифт. Като синия е +, а кафявия е минус.

 

http://www.eidusa.com/KITS/KIT_PICS_1/INJECTER_PS48_SCH.jpg

 

Супер! Тръгна! С нов захранващ адаптер, правих му умишлено 20 рестарта софтуерно, отделно спирах от контакта и пак го включвах. Всеки път зареждаше нормално. Явно белята е както предположихте в захранването. Много се радвам, ще продължа да си го ползвам наното2. Остава ми за в бъдеще да изпробвам една парабола 24 децибела за външна антена, ей така с научна цел, любопитно ми е как ще се усетят тези повече децибели. От наното до wifi-то на телефона хвърля в посока до 100-150 метра спокойно, дали с параболата ще се увеличи малко разстоянието? Сега виждам на пазара масово от тези разглобяващи се на две решетъчни параболи, има за по 60лева на Д-линк, дано са добри.

Благодаря ви за помощта! ВЕсело посрещане на празниците! Да сте живи и здрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Софтуерния рестарт не винаги показва проблемите които ще се появят при хардуерния. Т.е. най-вероятно захранването не е можело да стартира под товар. Като цяло са им много проблемни захранванията на тази фирма. 

За антената - ще има усилване и дори може да дойде високо нивото на клиента от среща.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При непостоянно напрежение(вкючване и исключване на тока)адаптера се прецаква.Подмени го с друг или наи добре един адаптер от 24волта,но входното напрежение да е от 110 до 230 волта + един инжектор и забравяш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човек говори за Nano 2, а не M2 и не е желателно да не казвам, че изобщо не трябва да се пускат на по-голямо от 15-16V.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честита Новата 2014-та година!

Нека бъде здрава и успешна!

 

Благодаря на всички включили се по темата! Често влизам да чета във форума, доста интересни неща научавам, има интелигентни хора тук. 

Нано2 тръгна с новото захранване, не съм се замислял за импулсните захранвания, не ги разбирам. Имам под ръка маломощни трансформаторни, може да започна да използвам за в бъдеще от тях. Вярно малко са по-тежки и обемни, но това не е болка за умиране.

Следващата стъпка ще бъде антена с повече децибели, ей така с научна цел. Какво ще ме посъветвате - грид антена 24 децибела на TP-Link с АР или офсет парабола облъчвана с NanoLoco? При втория вариант ще избегна кабели и конекторите, болно място за мен. 

Поздрави и много успехи!

Марин

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.