Jump to content

TP-Link Wa5210d + Nanostation =TP-station перфектното клиентско устройство

Recommended Posts

Networker

70 лв. + 15 лв. за качествен адаптер (12V/2A) с доставката е равно на 85 лв., Loco M2 с ДДС = 93 лв. - за 8 лв. разлика получаваш у-во способно да докара 100Мбпс реални в едната посока, на прилични разстояния при добре изградена точка за достъп. Още повече, ако точката ти за достъп работи в 2x2 MIMO, ще получиш ~ +3dbi към 8 dbi антена на Loco M2, което става почти колкото антената на TP-Link-а.

Относно цената - за да катализираш процеса ~60 лв., за 2 и горница 55 лв. - примерно. Имай в предвид, че все повече колеги се ориентират към използване на 5GHz техника или кабели за последната миля, а на 2.4GHz по-често се пазарят частници, които искат да си прекарат някакво линкче от града до вилата или в селото си (т.е. цената е определяща за тях).

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

• Replies 30
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• pavelkamburov

13

• bobo

6

• msboy

2

• Balthazar

2

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Как ти звучи си е твоя работа. Аз имам повече устройства който не ползвам  в момента , но не са ми излишни защото ги ползвам с едни камери. Ще ми влязат в работа  но чак лятото а са затворени пари, за

Мислех да не пиша по темата, но онзи ден получих и спам на служебната поща относно тези революционни устройства, които продавате. Нямаше нужда да флудите и електронните ни пощи с това. Всеки, който ж

Колега не че нещо но "Революцията се отлага" с това устройство. Преди време може и да предизвика  голям интерес но сега едва ли . Ако пуснеш за 5 гхз варианта тогава може и да намериш много клиенти пр

Posted Images

pavelkamburov

70 лв. + 15 лв. за качествен адаптер (12V/2A) с доставката е равно на 85 лв., Loco M2 с ДДС = 93 лв. - за 8 лв. разлика получаваш у-во способно да докара 100Мбпс реални в едната посока, на прилични разстояния при добре изградена точка за достъп. Още повече, ако точката ти за достъп работи в 2x2 MIMO, ще получиш ~ +3dbi към 8 dbi антена на Loco M2, което става почти колкото антената на TP-Link-а.

Относно цената - за да катализираш процеса ~60 лв., за 2 и горница 55 лв. - примерно. Имай в предвид, че все повече колеги се ориентират към използване на 5GHz техника или кабели за последната миля, а на 2.4GHz по-често се пазарят частници, които искат да си прекарат някакво линкче от града до вилата или в селото си (т.е. цената е определяща за тях).

Устройството си идва с адаптер. Мое мнение  е че е по-добре да е по-мощен адаптера заради изходните кондензатори но това не е задължително. Хубав адаптер е  8 лева, калпав 5лв. На Loco м2 не можеш да сложиш външна натена за да направиш по-далечен линк.  С тая антена от 60 градуса ръси като лейка. Ползата от Мимо на големи разстояния с вградената антена на  Loco m2 e никаква. Не забравяй поддръжката. Да си чул някой да е пуснал вирус за Tp-link или да има устройство с изгорял порт или скапан флаш? Тп-линк можеш да го заземиш. Специално в тоя фирмуер има една камара  благинки. тунели, вграден мониторинг и т.н. В следващата версия ще има още една камара  неща. Цената не е твърда и сега също си зависи от бройката. Винаги ще се разберем за цена с някой който има интерес. А ако останат лятото по Гърция ,ще им анамеря място. За година и половина нямам спряло  или изгоряло устройство т.е никакъв съпорт. Повярвай работил съм с какво ли не  Ubiquiti  не са лоша фирма, но не а нищо особено. За половината пари има  една камара други устройства с по-добри параметри.  Даже  си внасяма когато ни трябват.  Може да почнем и да ги продаваме защото имаме правата за България, но в момента няма кой да се занимава с това. 

Устройството си идва с адаптер. Мое мнение  е че е по-добре да е по-мощен адаптера заради изходните кондензатори но това не е задължително. Хубав адаптер е  8 лева, калпав 5лв. На Loco м2 не можеш да сложиш външна натена за да направиш по-далечен линк.  С тая антена от 60 градуса ръси като лейка. Ползата от Мимо на големи разстояния с вградената антена на  Loco m2 e никаква. Не забравяй поддръжката. Да си чул някой да е пуснал вирус за Tp-link или да има устройство с изгорял порт или скапан флаш? Тп-линк можеш да го заземиш. Специално в тоя фирмуер има една камара  благинки. тунели, вграден мониторинг и т.н. В следващата версия ще има още една камара  неща. Цената не е твърда и сега също си зависи от бройката. Винаги ще се разберем за цена с някой който има интерес. А ако останат лятото по Гърция ,ще им анамеря място. За година и половина нямам спряло  или изгоряло устройство т.е никакъв съпорт. Повярвай работил съм с какво ли не  Ubiquiti  не са лоша фирма, но не а нищо особено. За половината пари има  една камара други устройства с по-добри параметри.  Даже  си внасяма когато ни трябват.  Може да почнем и да ги продаваме защото имаме правата за България, но в момента няма кой да се занимава с това. 

Колега не че нещо но "Революцията се отлага" с това устройство. Преди време може и да предизвика  голям интерес но сега едва ли . Ако пуснеш за 5 гхз варианта тогава може и да намериш много клиенти просто съвет от мен. 

Иначе аз бих сложил локоМ2 . Като ги видиш отвътре и си направиш сметката кое как е направено и по какъв път минава RFсигнала -->извадиш загубите от коаксиали при едното , антенни ключове + китайски толеранси в антената  бих заложил на по-новата технология МИМО плюс по добрата чуствителност на УБНТ то .

Лека вечер и без спамове по пощите малко скриншотове може да помогнат  в продажбите .

п.с. А Аз колкото Тплинка имах ги "заземих" отдавна в кофата . >:D

• Like 1
pavelkamburov

Колега не че нещо но "Революцията се отлага" с това устройство. Преди време може и да предизвика  голям интерес но сега едва ли . Ако пуснеш за 5 гхз варианта тогава може и да намериш много клиенти просто съвет от мен. 

Иначе аз бих сложил локоМ2 . Като ги видиш отвътре и си направиш сметката кое как е направено и по какъв път минава RFсигнала -->извадиш загубите от коаксиали при едното , антенни ключове + китайски толеранси в антената  бих заложил на по-новата технология МИМО плюс по добрата чуствителност на УБНТ то .

Лека вечер и без спамове по пощите малко скриншотове може да помогнат  в продажбите .

п.с. А Аз колкото Тплинка имах ги "заземих" отдавна в кофата . >:D

Аз ли криво обяснявам или вие криво  ме разбирате.  Не говоря за рeволюция а за това ,че искам да развържа малко пари от устройства който бяхме направили за наши си  цели и които ще ползваме чак лятото. Смятах,че щом са достатъчно добри за нас и нямаме  грижи с тях са може да свършат работа и на някой друг.  5 GHz вариант си работи отдавна с фирмуер на Ubiquiti. Ползваме го когато  ни трябва някоя допълнителна функция която я няма във фирмуера. Точно щото ги виждам отвътре и двете затова харесвам повече tp-link чисто инжинерно е направено по-читаво. Пример. Днеска правих един air.. нещо си.  флаш паметта е запоена НАД дросела с който правят импулсното захранване.  Ако навремето направех такава щуротия  даже на проект професора ми сигурно щеше да ме замери с  такова устройство.  Има и още други примери  за неудачно проектиране.  Знаеш ли защо им горят чиповете на Ubiquiti  а на тп-линк не, макар ,че са еднакви специално при  Wa5120g погледни и ще разбереш. За сведения и двете се правят в Китай. Другия път като го вземеш погледни на кутията кой го е тествал . там си пише. Кое е по-Китайско е спорен въпрос. Нарисувана антена  на платка няма как да е по-добра от истинска антена. Това се учи 1 курс  на  техникума още. Единствено си прав за новата технология. Не казвам ,че ubiquiti са лоши устройства , казвам само,че не са нищо особено. Ако говорим за чуствителност лесно може да се вдигна на  WA5210 1 -3 dB. Всеки е виждал nanostation 2 какви скрин шотове да слагам ;-) Това ,че си си изхвърлил устройствата си е твоя работа. и аз навремето размених кола за микровълнова печка ;-) 

Да и ако на времето на  професора му беше казал че това импулсно ще работи на няколкостотин килохерца до няколко мегахерца  и дросела ще е с екраниран ферит щеше да те откаже от инжинерството много бързо ама на Работи. Пък че ще има и многослойни платки да не говорим. В Тплинк е двуслойна ???  . Всичко се прави в Китай заради цената. Важно е не само как е замислено  но и как е изпълнено. А кое защо гори може да седнем на по бира някъде да понищим.

Успех с Продажбата с най добри пожелания.

Извинявам се за разводняването.

Дааа... извинете ме и мен за разводняването, но само за да приключите спора - сложил съм тп линк, преработен като нано от pavelkamburov. На един клиент, преди, опитвах с LocoM2, NSM2, Sextant - нещо не се получаваше. Накрая се принудих да го закача с калифорния антена и друго устройство. Имах един тп линк, дето залежаваше, та го пратих за префлаш. Получи се това:

post-603-0-35715300-1390331237_thumb.png

Може да е случайно, но си работи без проблем.

А дали 5 Гх или 2.4 - всичко е според зависи. Все пак, вкъщи съм си на 2.4, щото е по-пробивен, а на дългия линк си е 5, щото носи повече, ама няма прегради.

В крайна сметка, всеки сам си решава, какво да използва - нали и затова не караме само една марка кола и няма най-хубава кола :)

Всеки сам избира с каква техника да работи .

Успех на всички и по-малко проблеми през годината .

^-^

pavelkamburov

Да и ако на времето на  професора му беше казал че това импулсно ще работи на няколкостотин килохерца до няколко мегахерца  и дросела ще е с екраниран ферит щеше да те откаже от инжинерството много бързо ама на Работи. Пък че ще има и многослойни платки да не говорим. В Тплинк е двуслойна ???  . Всичко се прави в Китай заради цената. Важно е не само как е замислено  но и как е изпълнено. А кое защо гори може да седнем на по бира някъде да понищим.

Успех с Продажбата с най добри пожелания.

Извинявам се за разводняването.

Дросела екраниран с  Ферит? Това важи само за чашковидните ферити. Вземи един  нормален осчилоскоп и му доближи сондата до дросела да видиш колко е екраниран. Но при Аиргрид примерно не е такъв. ЗАБРАНЕНО е памет независиомо от какъв тип да се монтира  до силно поле НЕЗАВИСИМО какво е! Има си конструктивни изисквания а навремето се учеше в отделна дисциплина. И най-добрата схема може да се опропасти ако се проектира кофти платка.  Навремето  така  ни  учеха. Ако за 20 и кусур години са се променили накой фундаментални закони на физиката и съм го проспал ,се извинявам за  това. Относно бирата винаги може да пием и всеки да разкаже до  какви гениални мисли е стигнал докато пие бира някъде. 

Дааа... извинете ме и мен за разводняването, но само за да приключите спора - сложил съм тп линк, преработен като нано от pavelkamburov. На един клиент, преди, опитвах с LocoM2, NSM2, Sextant - нещо не се получаваше. Накрая се принудих да го закача с калифорния антена и друго устройство. Имах един тп линк, дето залежаваше, та го пратих за префлаш. Получи се това:

attachicon.giftpstation.png

Може да е случайно, но си работи без проблем.

А дали 5 Гх или 2.4 - всичко е според зависи. Все пак, вкъщи съм си на 2.4, щото е по-пробивен, а на дългия линк си е 5, щото носи повече, ама няма прегради.

В крайна сметка, всеки сам си решава, какво да използва - нали и затова не караме само една марка кола и няма най-хубава кола :)

Дабадаба  признай си колко ти платих за рекламата и да сложим точка ;-) И аз така на базата на случайността,  намесата свише и помощта на други окултни сили вече година и половина си наглеждам към има няма 100 броя такива в Гръцко. Причината да се случва това и да работят е защото всеки Великден ходя на  гръцка  църква и паля свещ за добрата работа на устройствата. Е взимам някой мерки като например заземяване, читаво захранване  силикон по отварящите се части и читав кабел ама това е за да не сърдя бога на Wireless-a и да го умилостивя да не ми праща свткавици по устройствата. ;-)

ДА дросела е от екраниран тип при аиргрид , и  в на УБНТ устройствата като цяло .

Екраниран дросел в атачманта 2.jpg

Не екраниран дросел е в 1.jpg

Екранировката е с ферит а не с тенекия 8) . Черното дроселче 6,8uH или сиво на моделите до към 2010 година е екранирано . Представлява ферит като на снимка 2 с набит правоъгълен ферит отстрани и залепен със смола . По-този начин магнитните силови линии са "събрани " във ферита и не се пилеят настрани . Тоест не се излъчват от него .

Тия работи съм ги гледал по Дискавери и там ги обясняваха  . А осцилоскопа не ми го хвали 10Мом вход и няколко пикофарада с чувствителност 20мВ и Push-Pull изходите на Флаш чиповете дето са няколко ома докато са активни . А за кристала едва ли ще го обърка нещо. Техниката се развива технологиите и те . Според теб трябва да си изхвърлим ГСМите дето са 2-3 вата пикова мощност антената е точно над платката . Да ама не -->работи си.

Приятен ден ви желая ! Не си разводнявайте темата сам .

post-465-0-96052700-1390384055_thumb.jpg

post-465-0-20082800-1390384056_thumb.jpg

pavelkamburov

ДА дросела е от екраниран тип при аиргрид , и  в на УБНТ устройствата като цяло .

Екраниран дросел в атачманта 2.jpg

Не екраниран дросел е в 1.jpg

Екранировката е с ферит а не с тенекия 8) . Черното дроселче 6,8uH или сиво на моделите до към 2010 година е екранирано . Представлява ферит като на снимка 2 с набит правоъгълен ферит отстрани и залепен със смола . По-този начин магнитните силови линии са "събрани " във ферита и не се пилеят настрани . Тоест не се излъчват от него .

Тия работи съм ги гледал по Дискавери и там ги обясняваха  . А осцилоскопа не ми го хвали 10Мом вход и няколко пикофарада с чувствителност 20мВ и Push-Pull изходите на Флаш чиповете дето са няколко ома докато са активни . А за кристала едва ли ще го обърка нещо. Техниката се развива технологиите и те . Според теб трябва да си изхвърлим ГСМите дето са 2-3 вата пикова мощност антената е точно над платката . Да ама не -->работи си.

Приятен ден ви желая ! Не си разводнявайте темата сам .

Чудесно зная какво е екраниран дросел , даже съм водил упражения по темата като бях научен сътрудник във ВМЕЙ Габрово. Виждам ,че си от там питай някой дали лъжа. Вчерашниа Аиргрид който борих си беше с НЕЕКРАНИРАН дросел. Вместо да разсуждаваш теоретично направи пробата дето ти казвам. На времето имаше цяла дисциплина точно в габровското  ВМЕЙ как се конструират правилно печатни платки. Ако си забелязъл с всеки чип идва и информация как да се опроводи самия чип. На времето един  преподавател от същото ВМЕЙ казваше "Човек докато не натрупа опит , не вярва на опита" . Няма лошо ,че се разводнява темата тъкмо да научите малко от азбуката на електрониката и комуникациите. ;-) относно ГСм-ите  антената им НЕ Е над или близо до флаш паметта. Иди при Юли и Емо от Мобимакс да ти отворят един ГСМ да погледнеш. Ако ти куца нещо теорията  питай  Борката Сапунджиев от същата фирма  да ти обясни , Човека е много подготвен ;-) 

Edited by pavelkamburov

Относно печатните платки съм проектирал десетки със сложност подобна на тази на аиргрида . Много добре знам кое къде и защо се случва там и  как се проектират не само платките а самите устройства. Благодаря за съветите от миналото но сега сме в настоящето и нещата не са както преди. Надявам се че поне веднъж си параметризирал и проектирал такива многослойни платки и схеми . Не искам да накърнявам професионалният ти опит  продължавай си с продажбата на моднатите устройства . Компилирайте си СДКто вкарвайте си драйверите правете каквото искате с тях ваша работа. Нещата отиват на личносно заяждане а аз смятам да не подклаждам по-нататъшни спорове тук .

Надявам се че правиш измерването на шума в SPI шината по правилният начин --> със къса маса към сондите.

Аз  говоря от практичен опит теории колкото искаш в нета.

Лек ден.

Edited by bobo
pavelkamburov

Относно печатните платки съм проектирал десетки със сложност подобна на тази на аиргрида . Много добре знам кое къде и защо се случва там и  как се проектират не само платките а самите устройства. Благодаря за съветите от миналото но сега сме в настоящето и нещата не са както преди. Надявам се че поне веднъж си параметризирал и проектирал такива многослойни платки и схеми . Не искам да накърнявам професионалният ти опит  продължавай си с продажбата на моднатите устройства . Компилирайте си СДКто вкарвайте си драйверите правете каквото искате с тях ваша работа. Нещата отиват на личносно заяждане а аз смятам да не подклаждам по-нататъшни спорове тук .

Надявам се че правиш измерването на шума в SPI шината по правилният начин --> със къса маса към сондите.

Аз  говоря от практичен опит теории колкото искаш в нета.

Лек ден.

Не е въпроса в продажбите. Въпроса стана принципин защо едно устройство е по-добро от друго. Да ми обяснява някой какво е екраниран дросел при положение, че с това си вадя хляба 25 години ми се видя малко прекалено. А относно платките започнал съм да ги правя още когато Protel  се казваше Redac и работеше на DOS 3.20 ;-)

А аз имам Лицензен Алтиум дизайнер 14 в момента с платен съпорт занапред . Протелите, игали и подобни са отдавна  в историята за непрофесионални теми. Да учихме се на тях вярно. Просто тук е публично пространство  и можеби има и други хора които също си вадят хляба с електроника като теб и е нормално да има дискусия . 

Нищо лично и успехи занапред !

• 5 months later...
pavelkamburov

А аз имам Лицензен Алтиум дизайнер 14 в момента с платен съпорт занапред . Протелите, игали и подобни са отдавна  в историята за непрофесионални теми. Да учихме се на тях вярно. Просто тук е публично пространство  и можеби има и други хора които също си вадят хляба с електроника като теб и е нормално да има дискусия . 

Нищо лично и успехи занапред !

Да  и аз това казвам. Нищо Лично, може пък да иам нещо полезно в тази дискусия и някой да извлеч някаква полза от нея.

Малко продължение по темата. Днеска с едни колеги правихме някакви експерименти с въпросните устройства. След флашване на Wa5210 s модифициран фирмуер на nanostation2   днеска флашнахме фирмуера на nanostation 2  с dd-wrt  професионална  (платена) верися. Резултата е много интересен. Получихме достъп до т.н. super Channels  т.е допълнителни честоти поддържани от Аtheros . За сега работи само с една версия на dd-wrt. Получи се и  достъп до лента на канала  40MHz. ???? ??? Това устройство  си е далеч от N стандарта разбира се, но е факт че поддържа 40MHz канал. Интересно това дали и как , ще се отрази на  производителността. Опитите продължават. Ако не е рекалме трик на dd-wrt  би трябвало да прекара още по-сериозен трафик.  Супер каналите обаче работят  със сигурност от от 2312 до 2482  и НЕ работят от 2487 до 2732! 

Нова цена 120 лева за чифт устройства. 

Остана  още някоя и друга бройка. Не се блъскайте  ще има за всички ;-)

Останаха още някакви устройства. Работят нормално с мода на захранването.

последни бройки, който изпревари той ще натовари ;-)

Колега ми направи забележка, че не съм написал коректно в темата

"При мен проблема беше, че искаха по 5  доалра на устройство +  такса превод която си е  доста за Русия. Другия проблем е ,че не  работи софтуера с всички типове устройства Wa5210, защото има разлика в типа флаш ( происводителя на флаша), по-старите устройства са с по-малък флаш ,който без друго трябва да се сменя. Фирмуера който използват в момента има проблем с индикацията и с някой типове поляризации и антени.   Ако се омаже устройството  без друго трябва да се сваля  флаш паметта. "

Проблема с преводите за мен още го има, макар, че колегата  ми показа, начин, как да се трансформира превод от PayPall    в yandex-money. Вероятно това е  начин да се плащат парите , не съм го изпробвал още. Относно типа флаш при преработката на  над 80-100 устройства , срещнах 4 различни производителя, и на 9 устройства, флаша беше 2 МВ вместо стандартните 4МВ. Вероятно са били от най-първите версии. След физическа подмяна на флаша заработиха нормално. Проблема с хоризонталната поляризация още го има, надявам се скоро да се реши с нов фирмуер. Това ,че ако флашването е неуспешно и след това трябва да се сваля  флаша и да се пише на програматор, надявам се е ясно за всички. Скоро трябва да преработя още 20 устройства, ще видим как ще е при тях.  Написах всичко  това за да няма упреци от колегата , че не отразявам коректно темата. Надявам се с това да  съм изгладил недоразуменията. 

излезе фирмуер в който работят всички поляризации. 

за колегите които си взеха преработени wa5210g в nanostation 2. Излезе фирмуер при който работят всички поляризации, но без външната антена. Ако на някой му е много зор да казва да му го пращам.

post-1876-0-98558800-1390864173_thumb.jp

Edited by pavelkamburov
  • 1 month later...
Юлиан

Здравей колега. Имам нужда от точно тия у-ва. Трябват ми две. Ако продаваш все още де. Става въпрос за една сграда на която искам да подсигуря безжичен нет до стаите. Имат БТК модем като тая антена ще я сложа навън пред сградата с изглед към стаите. Лошото е, че стаите са зад коридор и се чудя дали с това ще имам обхват вътре, ако го монтирам да речем на 30м от сградата отвън. Тоест получва се следното: Антената която ще е отвън ще получава достъп през кабел, пред нея следва коридор с прозорци и зад стена вътре са помещенията. Че не ми се окабелява цялата сграда и да сламам вътре безжични рутери.

• Similar Content

• portnoy
      By portnoy
      Здравейте колеги, продавам си домашния рутер RB2011UiAS-2HnD-IN
      Служил ми е вярно около 2 години вкъщи, работи безотказно.
      Причината да го продавам е, че минавам на 5Ghz.
      Цена: 139лв.
      Намира се в гр. Златица
      Пращам по Еконт с 20% отстъпка.
      тел. 0888 94 93 81
      Антонио

• ivanof
      By ivanof
      Здравейте, може ли някой да ми подскаже каква атена трябва да си купя, за да мога да се закача към роднини на около 200 метра, не пряка видимост (може да се постигне и пряка видимост, като закача антената на 6метров кол)? Желателно е да е mikrotik, защото ми трябва стабилност. Антената трябва да е външна и да може да се настрои към вече съществуващ mikrotik, който има 100м/б интернет, а антената да се ползва като резервен вариант за интернет.
      Тази глупост ми трябва , защото все някакъв проблем има при доставчика!
    • bgoptic
      By bgoptic
      Нови
      MikroTik SXT Lite5 AC                                      6 бр.                   75лв./бр         
      MikroTik SXT 5 AC                                            3 бр.                   90лв./бр

Употребявани
      MikroTik SXT 5                                                  1 бр.                    55лв./бр
      MikroTik RB800                                                 1 бр.                    120лв./бр
      MikroTik RB411                                                 1 бр.                    35лв./бр
      MikroTik RB433                                                 3 бр.                    40лв./бр
      MikroTik Groove 52HPn                                  1 бр.                      65лв./бр
      Airgrid M5 HP Lan-a прави проблем          1 бр.                       35лв./бр

TP-Link TL-SG1008D нови без кутия          4 бр.                      15лв./бр

За повече инфо телефон: +420 77 три 016 шест 17(viber) или на Л.С.

• bgoptic
      By bgoptic
      Употребявани
      NanoBridge  M5                               2бр              75лв/бр
      MikroTik RB433                                3бр              50лв/бр
      NanoStation Loco M5                     1бр              65лв/бр
      MikroTik RB711                                1бр              35лв/бр
      MikroTik RB2011uias-rm                1бр              130лв/бр
      MikroTik SXT Lite5                           2бр             50лв/бр
      MikroTik SXT 5HnD                          1бр             50лв/бр
      MikroTik GROOVE 52HPn                1бр             55лв/бр
      TP-Link TL-SG108E                           1бр             45лв/бр
      Нови
      MikroTik SXT Lite5 AC                     4бр              75лв/бр
      MikroTik SXT 5 AC                            3бр              95лв/бр
      MikroTik OmniTIK 5 AC                   1бр               135лв/бр   
      MikroTik RB260                                1бр                35лв/бр
    • master
      By master
      Здравейте, от няколко дена си блъскаме главите и не можем да го направим без да прекъсва за половин/една секунда. Става въпрос за 3 точки с RB951G-2Hnd. SSID тата са еднакви, паролите също, на 1,6,11 канал са сложени и като цяло работи но с прекъсване. На моменти не прекъсва трафика, но на моменти прекъсва и не можем да разберем защо. Клиентското устройство е андроид телефон. Пуснато е on-line радио за пробата. Има добро препокриване всяка една от точките дори двете най-дълечени работят самостоятелно перфектно.
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.