Jump to content

TP-Link Wa5210d + Nanostation =TP-station перфектното клиентско устройство


pavelkamburov

Recommended Posts

Здравейте, 
продавам, WA5210d  преработени в  Nanostation 2  -50бр.
Това е перфектното клиентско устройство. Всички устройства са тествани.
 
предимства на такова устройство:
1.Предимство на фирмуера на Nanostation 2 пред фирмуера на WA5210.
- разширен честотен диапазон
- ширина на канала 5,10,20 MHz
-много по-стабилна работа
-поддръжка на всички специфични протоколи Air....  които поддържа и Nanostation 2
2.Предимства на WA5210 пред Nanostation 2
- Вградена  гръмозащита и заземяване.
-Антена с по-голямо усилване.
-по-силно радио.
-по-добър температурен режим вътре в устройството.
 
Комбинацията от предимствата на двете устройства се получи страхотно. Добавен е фирмуер с вграден агент за мониторинг - flymon
устройствата се продават без захранвания  понеже така или иначе  12V 1A  не е добра идея, Работят супер с 12V 2A. Ако някой иска ще му подаря оригиналното захранване.
цена на устроиство 70лв.
 
За количества леко намаление на цената.
 
Павел Камбуров
София
0896722892
pavelkamburov@dir.bg
skype:pavelkamburov

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 30
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • pavelkamburov

    13

  • bobo

    6

  • Balthazar

    2

  • Networker

    2

И в крайна сметка не разбрах --фурмуера на Наното е сложен на 5210 или обратното.Или е направена някаква комбинация от антена и фирмуер. Заинтригуван съм от това предложение защото работим само с ТП-ЛИНК 5210 като клиентски устройства.

Редактирано от msboy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мен е TL-WA5210G пишете точно

 

 

Иначе сигурно си ползвал това:

http://wa5210g.blogspot.com/p/download.html

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се за неточността . На TL-Wa5210g слагам  фирмуер който е модифициран от SDK-to  на Nanostation 2 . Не се ползва  нормалиния фирнмуер защото  IO  за диодите са инвертирани и съответно светят  обратно т.е светят когато няма сигнал ,за това се налага модифициран  фирмуер . Иначе има  пълната функционалност на  Naostation като фирмуер  и предимствата като антена,  усилване и замление на  TP-Link.  Получава се перфектна комбинация.  Не съм ползвал  софтуера който  е показал г-н Лазаров. Защото е платен, има проблеми с преводите към Русия, има огромна такса превод ,не всички устройства  стават защото  марката на флаш паметта е различна, а при по-старите устройства е  недостатъчна като обем. Аз  свалям флаш чипа и с програматор  програмира  full flash след като предварително съм променил MAC  адреса.  Понеже  в TP-link  са спестили малко кондензатори по захранването  понякога ги добавям а понякога просто слагам читаво захранване  12 V 2A  вместо оригиналното.  Ползвам ги от  година и половина и нямам никакви забележки, с изключение на това , че  не работи Хоризонталната поляризация, а има само вертикална и  външна антена, Въпрос на  време е да се коригира и това. Един колега си все тия дни 30 броя, аз съм сложил по Гръцкоо не знам колко.  Идеалното клиентско устройство е за мен Не ми се описват предимствата сега . Само си представете  функционалността на  Nanostation 2   с всички  междини канали , специални алгоритми и т.н и и хардуера на  Тп_линк и ще ви се изясни. Мога да ги опиша подробно  разбира се ако не съм бил достатъчно ясен ама мисля ,че всички тука сме  в час и ще се сетите сами каква далавера е тая комбинация. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще се радвам да се осъществи и хоризонталната поляризация . Ако дадеш и малко по подробно инфо относно това как се държи като децибели и времена. Но мисля че най добре е да пробвам като се направи корекция на хоризонталната поляризация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като цяло не ми се вярва да работи по добре от NanoStation 1во съм тествал тези устройства на Tp-Link и резултата е плачебен 2 ро като са толкова доволни клиентите ти дай някакви статистики какво прекарва колко трафик държи понеже тия teplinkove не държат никакъв трафик и натоварване :) така че дали ще смениш софта или не да не говорим че можеш да го направиш и софтуерно без да ти се налага да сваляш флаш-а с комбинация от пинове, не ми се вярва с това да подобриш каквото и да е на тази антена. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще се радвам да се осъществи и хоризонталната поляризация . Ако дадеш и малко по подробно инфо относно това как се държи като децибели и времена. Но мисля че най добре е да пробвам като се направи корекция на хоризонталната поляризация.

Не знам кога ще стане  хоризонталната поляризация. Иска се  доста време и писане а и не я ползвам. т..е  трябва да има сериозна причина да отделим време и ресурс . По-ми е лесно да презапоя хардуерно кабела вътре като ми трябва хоризонтална поляризация.,На мен ми вършат идеална работа. Не им горят портовете могат да се заземят,  имат по-добра антена и т.н и т.н.  и са на половин цена от Nanostation.

Като цяло не ми се вярва да работи по добре от NanoStation 1во съм тествал тези устройства на Tp-Link и резултата е плачебен 2 ро като са толкова доволни клиентите ти дай някакви статистики какво прекарва колко трафик държи понеже тия teplinkove не държат никакъв трафик и натоварване :) така че дали ще смениш софта или не да не говорим че можеш да го направиш и софтуерно без да ти се налага да сваляш флаш-а с комбинация от пинове, не ми се вярва с това да подобриш каквото и да е на тази антена. 

Виж сега аз не искам да убеждавам никого в нищо. Просто имам излишни устройства.  Неоспорим факт е ,че са с по-добра  антена. Неоспорим факт е ,че не им горят портовете. Хардуера е същия като Nanostation , но има възможност да се заземи. Поддържа всички протоколи на  nanostation.   Аз си прекарвам 24 Мб без проблем . Ползвам ги за камери.  За Тп-линк  с нормалния фирмуер си прав ,че не прекарват трафик и качват пинга, Нещата не са такива с  моднатия  фирмуер.   Да смениш фирмуера през конзолата  е небъдна работа защото Boot-loadera  не е стандартен а е Vx-works.Освен това пиновете вътре не са Jtag a си е обикновена  серийна конзола.  Да не говорим ,че в някой устройства флаш паметта е по-малка и не се събира. Не казвам ,че съм открил топлата вода , а че имам малко излишни устройства който са страхотни за клиенти и са на половин цена от nanostation.       Ето малко от предимствата, Колегите с който работим са ги написали Изменения и дополнительные программы в прошивках :

  • по-умолчанию устанавливается страна как "Compliance Test" в которой открыт весть диапазон с шагом 5 MHz и сняты ограничения по выходной мощности передатчика ;
  • при обновлении через WEB-интерфейс не ругается (warning) о том, что прошивка альтернативная ;
  • исправлена индикация уровня сигнала (TP-Link использует другие GPIO) ;
  • в ядро добавлена поддержка tun/tap (L2/L3 туннели openvpn и vtun) ;
  • добавлен модуль proc_gpio.o и простой скрипт контроля gpioctl ;
  • в bysybox добавлены аплеты - awk, head, tr, wc, wget ;
  • добавлена утилита hexdump для просмотра раздела EEPROM ;
  • при заходе по SSH отображается имя хоста, а не версия прошивки ;
  • добавлен набор скриптов (вкладка Services) для отправки статуса  устройства на сервер FlyMon (будет удален в следующих версиях в связи с переходом на другой протокол обмена данными) ;
  • заменен логотип устройства (спасибо kuslik с форума www.lan23.ru);

Текущие ограничения:

При настройке роутера, во вкладке Advanced, обязательно установить тип антенны Vertical - если используете встроенную и External - если используете внешнюю, подключаемую через разъем SMA. На данный момент типы антенн Horizontal и Auto не поддерживаются ! Использование других типов антенн (которых нет реально в TP-Link) и отсутствие внешней антенны при выборе External, может повлечь за собой выход из строя передатчика !

 

 

Това са нещата който предвиждаме да има в бъдеще. Но както сами разбирате нещата се правят когато има време и мерак за тая работа.

 

- горизонтальная поляризация антенн

- текстовый сканер эфира с возможностью выбора шага сканирования (5,10,20MHz). звездочками показывается зашумленность

- редактор MAC-адреса в режиме онлайн на точке (спорный вопрос, что-бы небыло трупов)

- туннели L2/L3 на базе VTUN

- соединение для аплинка не только по Static/DHCP/PPPoE, а и PPTP, L2TP, а так-же PPPoE dual access

- мульти-SSID

- поддержка VLAN

- организация хотспота (chillispot, wifidog и т.д.)

- шейпер по клиентам

- привязка MAC к IP

- регулировка передатчика по мощности менее 1мВт

- расширение частотного диапазона (2484 и выше)

- добавление ширины канала (1MHz, 3MHz, 30MHz, 40MHz)

Редактирано от pavelkamburov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като цяло всичко това ми звучи като една евтина реклама на телешоп.бг сега остава няколко ползващи да се включат за рекламата. Бот лоадер-а можеш да го запишеш и без програматор не е там идеята :) колкото до антената на tp-link няма как и да искаш да е по добра от тази на Убнт :). Да не говорим че при зашумен ефир тая сапунерка не става дори да си триеш гърба с нея :) така че... :) Който я е взел е супер прецакан :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Като цяло всичко това ми звучи като една евтина реклама на телешоп.бг сега остава няколко ползващи да се включат за рекламата. Бот лоадер-а можеш да го запишеш и без програматор не е там идеята :) колкото до антената на tp-link няма как и да искаш да е по добра от тази на Убнт :). Да не говорим че при зашумен ефир тая сапунерка не става дори да си триеш гърба с нея :) така че... :) Който я е взел е супер прецакан :)

Как ти звучи си е твоя работа. Аз имам повече устройства който не ползвам  в момента , но не са ми излишни защото ги ползвам с едни камери. Ще ми влязат в работа  но чак лятото а са затворени пари, затова сега искам да ги продам. От друга страна аз твърдя, че  по критерии цена/качество няма по-добро решение на пазара според мен.  Боот лоадера можеш да го запишеш без програматор но трябва да си много в час с линукс, не става всеки път и  при грешка пак ще разлепяш чипа , и както казах при първите версии  обема  памет не е достатъчен. За мен е по-лесно да сваля чипа. Антената със СИГУРНОСТ е по-добра от тази на  nanostation2 , явно ти не правиш разлика между nanostation 2 и nanostation2m  ако не вярваш вземи и си направи измервания има достатъчно методики и не е голям проблем да свалиш две антени от  Тп-линк и Наностанция. Аз за себе си съм си правил експерименти. В никакъв случай  Ноностанциите не са най-добри и са на двойна цена от подобни устройства. Не говоря за Тп-линк а за други но пак ще кажеш ,че е реклама затова няма да спомена марката.   Точно при зашумен ефир  работи супер защото имаш допълнителни канали и честоти, ако вдяваш какво имам предвид.  Сигурно аз съм най-прецакан щом вече почти година и половина ги слагам в Гърция и нямам никакви грижи. Особено пък версията с камера. ;-).  Интересно как даваш мнение за нещо което не си виждал на живо и не си тествал.  До моженето си е приятелю. На времето когато ти си бил 16-17 годишен с модифициран  Linksis wrt 54G  прекарах цялата телефония радиостанции и интернет на предприятие като Медет  до Панагюрски колони и системата работи сума ти години.  Със същото устройство ( wrt54G) но честотно изместено с 8 канала за да не го виждат другите устройства и да не му пречат , направих система за видеонаблюдение по кръстовищата на Ловеч за Полицията която също работи сума ти години. Това не е реклама а реални проекти направени с модифицирани устройства. Така, че не прави изводи за неща който не си виждал и не си тествал. Тия който си взеха устройства първо си взеха по някое за тест и тогава си взеха другите. Излиза ,че всички сме глупаци според теб. ;-). Ти лично ползвай каквото си искаш  не виждам къде е проблема. Ако това което казвам не е вярно все ще има някой да каже тук във форума,че съм го подвел или излъгал, така че аз нямам притеснения, интересно теб какво те притеснява? 

Днес си правих експерименти, с други фирмуер . Това е оригиналния http://www.ubnt.com/download#NanoStation2 . При това положение  работят и хоризонталната и вертикалната поляризация, но не работи външната антена.  GPIO  който я управляват  китайците са ги сменили с тези на диодите и са ги инвертирали. Работата  продължава, а  устройствата се държат  изключително добре. След като налепих  кондензаторите дето са ги спестили китайците  -общо 8 за има няма 1 лев всичките стана съвсем друго устройство. 

Редактирано от pavelkamburov
  • Харесай 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе друго е да бачкаш за полицията. тогава си над крс и всеки закон в  бантускотия ;)

а па за камери по вирелес в града.. и тука в своге един идиот ги е накачил още от 2005-та.

Работят само в неговата реалност и на този дето зима комисионната от галимацията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

използвам този фирм. на 30 у-ва от 9 месца и работи перфектно плаща се на мак. по 2$ . Препоръчвам го на всички които имат 5210g.

 

http://wa5210g.blogspot.com/

няма начин да няма начин

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе друго е да бачкаш за полицията. тогава си над крс и всеки закон в  бантускотия ;)

а па за камери по вирелес в града.. и тука в своге един идиот ги е накачил още от 2005-та.

Работят само в неговата реалност и на този дето зима комисионната от галимацията.

Ами това си беше изискване на полицията. За да не може да се хаква от лапетата в града, защото трябва да имаш преработено по същия начин устройство. КРС няма нищо общо защото не излизам от 2.4 GHz обхвата а само честотите на каналите са други. т.е нестандартни и устройствата не се виждаха от нормалните такива.

използвам този фирм. на 30 у-ва от 9 месца и работи перфектно плаща се на мак. по 2$ . Препоръчвам го на всички които имат 5210g.

 

http://wa5210g.blogspot.com/

Така е  преработените устройства работят много добре. При мен проблема беше, че искаха по 5  доалра на устройство +  такса превод която си е  доста за Русия. Другия проблем е ,че не  работи софтуера с всички типове устройства Wa5210, защото има разлика в типа флаш ( происводителя на флаша), по-старите устройства са с по-малък флаш ,който без друго трябва да се сменя. Фирмуера който използват в момента има проблем с индикацията и с някой типове поляризации и антени.   Ако се омаже устройството  без друго трябва да се сваля  флаш паметта. Работим съвместно с един колега от тоя форум и много скоро се надявам да  има нова версия на фирмуера  с разни допълнителни  благинки, който съм описал по-горе. Аз просто преработих малко устройства за собствени цели и 50 ми останаха за продажба, всички са тествани и давам гаранция за работата им. 

Редактирано от pavelkamburov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Мислех да не пиша по темата, но онзи ден получих и спам на служебната поща относно тези революционни устройства, които продавате.

Нямаше нужда да флудите и електронните ни пощи с това. Всеки, който желае и сам може да се възползва от този вариант срещу ~ 5 лв. от Руснаците, стига да е направил грешката да си закупи такива TP-Link-ове (особено в големи количества).

Цената, която сте обявили, като се добави и нуждата от по-мощен захранващ адаптер, се получава цена близка до тази на нов такъв ТП-Линк + Руския мод или чисто ново Loco M2, което е в пъти по рентабилно от старо 54G у-во, дори с по-малката си антена.

 

Съвет - свали им цената и ще ти ги изкупят и без да спамиш.

  • Харесай 1

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мислех да не пиша по темата, но онзи ден получих и спам на служебната поща относно тези революционни устройства, които продавате.

Нямаше нужда да флудите и електронните ни пощи с това. Всеки, който желае и сам може да се възползва от този вариант срещу ~ 5 лв. от Руснаците, стига да е направил грешката да си закупи такива TP-Link-ове (особено в големи количества).

Цената, която сте обявили, като се добави и нуждата от по-мощен захранващ адаптер, се получава цена близка до тази на нов такъв ТП-Линк + Руския мод или чисто ново Loco M2, което е в пъти по рентабилно от старо 54G у-во, дори с по-малката си антена.

 

Съвет - свали им цената и ще ти ги изкупят и без да спамиш.

За спама се извинявам, колегите решили да пуснат  до някои интернет доставчици. Вероятно си получил и за едни специални камери, за което също се извинявам. Идея нямам каква ти е електронната поща и от къде е стигнало до теб. Както вече казах  с Руснаците аз имах проблеми с превода на парите.Навиха се само от Токуда банк срещу невъобразима комисионна. 5$ на усторйство не са 5 лева. Ако имаш долари по левче  бих ти ги изкупил всичките. Програмата им не работи с всички варианти на флаша,  а някой са с по-малък флаш. Това го казвам за тези който  искат да платят на руснаците..  Смяната на захранването е препоръчителна според мен но всеки сам си решава. 70лева С ДДС не ми изглежда скъпо. Кажи според теб на колко трябва да се продава след като всяко устройство има минимум 2 часа работа по него, а и даваме 6 месеца гаранция на устройството. Знаеш ли къде се продават Loco M2  за 70 лева с ДДС? Вярно,че са N standart.  но Wa5210G  са с много по-добра антена и радио. Затова казвам,че са идеалните клиентски устройства. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.