Jump to content

SXT - гаранционни условия


puh

Recommended Posts

здравейте колеги,

май почнаха да загрубяват нещата с гаранциите на новите устройства на микротик - конкретизирам sxt s gbit port. при условие че е посред зима , няма мълнии, кабела за връзка с рутера е 1м, ми бе отказана гаранция - изгорял лан - не се поема от гаранционните условия. sxt  е вързан с ls2011 с кабелче което е дълго 1м. sxt няколко дни забиваше и накрая се предаде. на 2011 му няма нищо - портовете са ок.

с пожелания за весело посрещане на празниците!!!

И БЕЗ АВАРИИ!!!!

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

На някои устройства просто им горят повече портовете от на други.  При един и същ чип сет,  DVR устройство и безжично устройство свързану с кабел по между си на dvr-ите  чипа гори на безжичното устроиство  устисква. Разлиакта е в проектирането на платката и в разни други неща, така, че не се чуди, че е станало. Всички взеха да пишат ,че изгорял порт не се брой за гаранция, което си е кофти. На времето като бях сервиз на Линксис са ми  носили по 40 суйча за ремонт на портовете само от един клиент и само след една буря. Тогава това си беше гаранциненн дефект ..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами кофти е да но все пак във България си правим гавра с лановете.

За гаврата си прав. На времето имаше един стандарт на HP - 100VG който така и не можа да се наложи. Ползваха се и 8-те жила на  кабела. По 3 категория си вървяха 100мегабита без проблем. Тогава само дето по водопроводна тръба не бяхме пробвали да пускаме мрежа вместо по кабел ;-) ама пак си беше  голям скок спрямо коаксиалните мрежи, дето  свързването на два  кабела от различни производители можеше да ти скапе мрежата заради стоящи вълни и т.н и т.н.  сега е лесно ;-) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте колеги,

май почнаха да загрубяват нещата с гаранциите на новите устройства на микротик - конкретизирам sxt s gbit port. при условие че е посред зима , няма мълнии, кабела за връзка с рутера е 1м, ми бе отказана гаранция - изгорял лан - не се поема от гаранционните условия. sxt  е вързан с ls2011 с кабелче което е дълго 1м. sxt няколко дни забиваше и накрая се предаде. на 2011 му няма нищо - портовете са ок.

с пожелания за весело посрещане на празниците!!!

И БЕЗ АВАРИИ!!!!

Е кажи кой ти отказа гаранцията де.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като се започне от reload.... и на мен преди 1 месец ми отказаха гаранция за фабрично дефектен лан чип

Е то за тях е ясно. На мен отказаха да ми върнат устройство , което даже не бях вадил още от кутията. По грешка си купих Loco M5 вместо Loco M2 и отказаха да го заменят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.