Jump to content

Проблемче


Balthazar

Recommended Posts

Притесняват ме следните две неща:

GPU: 89C

CPU: Core0: 78C

CPU: Core1: 83C

 

Вентилатора не спира да върти което е нормално за тези температури

 

Лаптоп: Преди седмица почистен с нова паста, амортизиран вентилатор. Тези температури ги държи в нормална стайна температура и върху маса биро и така на татък, дори и върху подложка стойностите падат много малко.. Няма никакво натоварване на GPU-то нито на CPU-то ( тези 50,1% са някакъв временен фактор)  на фонов процес да има скайп и нормалните неща за 7ца.

 

Ето няколко снимки:

CPU:

cpu.png

 

GPU:

 

gpu.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако преди профилактиката не си имал подобни проблеми, мисля си за неуспешна профилактика. Не е нормално след профилактика лаптопа да дига подобна температура. Обърни се към сервиза, където е направена профилактиката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм си я правил.. профилактиката а и не мисля че има какво да не съм правил сложил съм му добра сребърна паста така че .. амортизирал сам вентилатора всичко си е на ред.. а и да не говорим другия проблем е че GPU -то също увисва от към Температура


Вкарах го в сървърното където е около 12 градуса ефект-а 54-60C но вентилатора забелязах че не спира да върти

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Аз съм си я правил..  амортизирал сам вентилатора всичко си е на ред...

Той вентилатора като се амортизира се сменя.

Случайно това да е НР лаптоп с единична медна топло-проводяща конструкция на охлаждането,

при която некадърните дизахнери са забравили да направят отсек за поемане на въздух.

И пак при случайностите, да си огъвал тази медна тръбичка и да има шанс да е изтекъл газовия елемент?

 

Едно уточнение това видео е във процесора.

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами.. Не Acer Aspire 5750 е модела има от къде да взема въздух макар и доста малко пространство под лаптопа а дъното е това ето го и самото охлаждане. 

Дъното и охлаждането са ето такива

http://www.youtube.com/watch?v=maoRU9NhyJo

Около 8:55мин показват самото охлаждане

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Това на видеото е с Нвидия видео

таск менаджера показва ли идилия или svchost седи на макс на някое ядро?

Амортизиран значи износен ;)

относно пастата МХ2 слагай в минималистични количества инак става изолатор пастата

това с оборотите е без значение защото има параметрални стойности които не се покриват от оборотите

като дребната подробност измерваща обема на въздухопотока за минута

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де да приемем че съм сложил повече паста нали при притискането с радиатора не нужната паста така да я нарека ще бъде изплюта

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

не няма да бъде при натиска вискозитета се променя

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно но аз съм слагал пастата преди 2-3 седмици а проблема се появи преди час.. и не мога да разбера на какво се дължи 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Буза 7, с ъпдейтите през последната година, почна да гълта много RAM и CPU. Вероятно от Майкрософт, правят всичко по силите си, за да направят седмицата неизползваема. Принудих се и преинсталирах всичките си компютри с чиста инсталация на Windows 7 SP1 и им спрях ъпдейтите, след което не мога да си позная компютрите... направо летят...

Редактирано от gbdesign
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно трябва да пробвам и аз гледам че рамта ми я няма от 3ГБ ддр3 ми е остава леко като го натоваря около 110МБ фрее което е ... Което ме навежда на мисълта да го пусна под линукс и да следя температурата му и процесите за да вида какво става и там а и с сигурност ще мога да изкарам по подробен доклад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Буза 7, с ъпдейтите през последната година, почна да гълта много RAM и CPU. Вероятно от Майкрософт, правят всичко по силите си, за да направят седмицата неизползваема. Принудих се и преинсталирах всичките си компютри с чиста инсталация на Windows 7 SP1 и им спрях ъпдейтите, след което не мога да си позная компютрите... направо летят...

такова оправдание тип ламер не признавам 

на 4-те ми машини е 7 с всички актуализации и няма проблеми

пак питам в таск менаджера как е положението

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.