Jump to content

Две мрежи по един УТП кабел


Spoon

Recommended Posts

здравейте. нямам идея къде да си задам въпроса и ... дано съм оцелил. та :

може ли по един лан кабел /стандартен 8 жилен/ да "текът" две различни мрежи без да си пречат. всички знаем че 100мгбт мрежа ползва само 2 двойки проводник. друготе си стоят. дължината на кабела е 60-65 метра ... не помня с точност. идеята е че имам пуснат кабел до една точка, но мястото е доста неудобно и беше голяма играчка да го положа. мога ли да пусна друга мрежа по свободната двойка тел , без това да пречи на работата и на двете мрежи разбира се. благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пускай смело. Направи тест на скоростта по двете едновременно след това за всеки случай. Ако не е баш таман скоростта - сподели. Би трябвало да е "ток и жица"  :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хехх май забравям в коя сфера сме и изобщо не очаквах "отговор след 2мин в 4 сутринта" , но .... :). благодаря за коментара. утре имам доста работа и едва ли ще имам време но в други ден ще я свърша тая работа. реално ... по кабела в момента минават 20мегабита, но не е натоварен. по тая втора мрежа ако минат 10мегабита и си останат предните ..... ще е супер. поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

и аз съм го правил тоя номер за ненатоварени кабели , единствени грижи може да имаш само на местата където го съединяваш.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Собственик

Давай смело братчет с колегата ss7 сме го праили много пъти

Разликата между английските ,руските и българските форуми:

в английския форум задаваш въпрос, отговарят

в руския задваш въпрос ,отговарят ти и на свой ред те питат нещо

в българския форум, като зададеш въпрос всички започват да ти обясняват колко си прост

Недей да спориш с глупака. Първо ще те приравни до неговото ниво, после ще те бие с опита си.

-------------------

Когато фактите говорят и боговете мълчат

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а в този ред на мисли искам да питам нещо дали някой го е правил.

спорих с един приятел той каза че няма да работи, аз мисля че ще работи пробвано е на 20м кабел - РАБОТИ.

2-те RJ-45 да са кримпнати по един и същи начин

БО,О,БЗ,З,БС,С,БК,К

той твърди че заради усуканите двойки няма да работи ако се пусне без да са усукани, аз твърдя че ще работи както и да ги върже.

въпроса е че пробвахме на 20м. искам да знам за 100м

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да работи "както и да ги върже".Но ако ползваш наистина усуканите двойки,тогава спокойно си пускаш 2 мрежи по един кабел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много благодаря за отговорите. ще пускам двете по един кабел и щом е правено и работи .... спестих много мъки и време. поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

като минеш на гигабит малко ще е терсене

внимавай с POE

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

подчертал съм в началото на постта че говорим за 100мгбт. а и как да пускам 1гбт по 100мгбт кабел :). ПОЕ на въпросното място не се ползва. отива си кабел с 220 по него до АП-то. поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

а в този ред на мисли искам да питам нещо дали някой го е правил.

спорих с един приятел той каза че няма да работи, аз мисля че ще работи пробвано е на 20м кабел - РАБОТИ.

2-те RJ-45 да са кримпнати по един и същи начин

БО,О,БЗ,З,БС,С,БК,К

той твърди че заради усуканите двойки няма да работи ако се пусне без да са усукани, аз твърдя че ще работи както и да ги върже.

въпроса е че пробвахме на 20м. искам да знам за 100м

на едно място съм виждал така направен кабел , може би на 50м и работеше :), отделно имах и един подобен случай в нашата мрежа някой колега бил объркал жилата от едната страна само един цвят не беше на мястото си , кабела е между два суича , там решихме да му пуснем ПОЕ и :) сцепих кабела от страната където беше кримпнат правилно и прекъснах кафевите и сините :) и двата суча вече нямаха линк .. ще се побъркам какво става , как от тези жила може да ми спре линка , при условия че от другата страна никой не е пипал, шах мат две пешки метър :) след щателно оглеждане го видях конектора в другата кутия и падна едно псуване.. в този случай разстоянието между суичовете беше кажи речи 100м. Така че работата в такива ситуации е доста относителна и зависи от разни капацитети между самите жила и отделно ширмовката на кабела.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Хората са измислили vlan-ите точно за да не се налага да се експериментира.

те и гигабита са измислили

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.