Jump to content

Omni Антена за 2.4GHz - Проблем


¤ DJ69 ¤ (ツ) ¤

Recommended Posts

Здравейте! Преди време бях правил ето тази антена:http://wireless.gumph.org/articles/homemadeomni.html Тъй като нямах на момента кабела който са ползвали сложих RG-58U като дължината на кабела до sma-r конектора беше 10см.Резултатите бяха - усилване около 5-6дБ колкото фабричната която си купих малко преди това.В крайна сметка останах сравнително доволен!Сега реших да сложа 21 елемента(броя и кабела) вместо 9(както е оргинала)Казаха ми, че се представяла още по-добре!Използвах същия кабел но е с 1,5 метра до конектора..Резултатите бяха отчайващи >:( Въпроса ми е дали кабела има толкова загуби, че дори и да има усилване антената се губи по тоя 1,5метра или просто с повече елементи не се получава както трябва?

Забравих да кажа, че теста е правен на 10метра през 3 железобетонни стени с АP ovislink WL-54-70AP (100mW)

Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aми 1,5М е поради факта, че неискам АP-то да е навън....Значи съм си загубил времето общо взето...Ще го намаля колкото може и ще пробвам,ако няма подобрение ще го направя с 9елемента като оргинала....

Може да пробвам с този кабел "llc100" но е 5лв/м за разлика от RG-58/U 1лв/м. Дано да има ГОЛЯМА разлика в резултата  8-)

Ето снимка и на оргинала от сайта....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Aми 1,5М е поради факта, че неискам АP-то да е навън....Значи съм си загубил времето общо взето...Ще го намаля колкото може и ще пробвам,ако няма подобрение ще го направя с 9елемента като оргинала....

Може да пробвам с този кабел "llc100" но е 5лв/м за разлика от RG-58/U 1лв/м. Дано да има ГОЛЯМА разлика в резултата  8-)

Имай в предвид, че по качествените коаксиали имат друг коефициент на скъсяване - "V" - във формулата дадена в сайта. Освен това размерите, които са дадени трябва да се спазят с точност примерно от +/- 2-3%, в противен случай резултатите ще са плачевни. При по голям брой елементи се увеличава и сумата от грешките в размерите, което увеличава и вероятността да получиш лоши резултати. Не случайно в повечето публикации на този тип омни антени в Home Made изпълнение се ограничават до 6 - 9 dBi усилване.

http://енергия.ею
http://www.e-kak.info/forum/index.php

https://www.youtube.com/channel/UC0hGPWgF79s4JhhXY0Eo4zA

 

Обяснявам само когато ме питат, и то ако съм на кеф!
Поздрави: Евгени LZ3EG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правих какви ли не варианти.. но не ми харесва!А размерите много се старах да са перфектни:)Както е оргинала се даржи отлично.А това с много то елементи ми казаха, че в силистра някой си го прави и се представя на 8-10Км перфектно но последния елемент който е за съгласуване ако не се лъжа..е по съвсем друг начин направен и е "на късо" даден!Все пак ще се радвам ако някой сподели някой друг тип омни който е тествал ::)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 месеца по-късно ...

първата ми антена правена някога беше точно тази. не помня точно с колко елемента беше, но на тестовете се представи по същия начин по който и 8дби заводско Сенао. а това за 10км с омни .... аз нищо не разбирам от лифи, но .... напушва ме смях.

в момента имам едно работещо омни на покрива и на около 500-600 метра срещо панелка24 с триста зора и отвратителен пинг минават между 600 и 900 килобайта. най интересното е че на скан зад омнито, панелката се вижда, а на обратно НЕ :). поздрави с песента "да ви имам ефира" .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Омни и прави 10 тина КМ но в слабо зашумен район и клиента не е лаптоп ( примерно ) ами решетъчна 24-26dB :)

Незнам при теб какво става .. но найстина е доста сле като резултат!.. На това разстояние с 2 панелки на миро - 20 мегабита и то през блок! пинг 2-50мс но сигнала беше на -78,80дБ и сега я преместих едната малко по встрани да има идялна пряка видимост... мегабитите не мръднаха но пинга си е 2-3 понякога на 10 стига като почнат много яко торентите.. с 2 сапонерки на 2,4 с атерос :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно ...

здравейте - темата е малко стара но пък омнитата са ми хоби /супер неуспешно :) /

гледам снимката и си мисля - това е тръба за топла вода заради червената линийка - хвърли едно око, обикновенно имат алуминиева вложка - да не си ползвал точно такава тръби4ка?

За да вземеш някой трябва да даде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре дошъл във форума първо..Значи не видях никъде да има метални части пробвана е с метал детектор Fisher от доста висок клас и му имам пълно доверие.А проблемите бяха само с много елементната която правих малко на изуст.. за теста и тя нямаше тръба!А тази която е с тръбата се държи много добре за парите си който съм дал..И работи още с един доста голям апартамент където със стандартната имаше забележки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.