Jump to content
  • 0

On-Line UPS за сървърно


dimi_5

Въпрос

Здравейте колеги, искам да си купя UPS за сървърното. В момента ползвам 3 On-Line UPS-а 2000VA които са средно на 40-50% натоварване. Идеята ми е да купя един ON-Line UPS 6-8kVA. Успоредно ще монтирам и дизелов генератор който да се включва автоматично след отпадането на 220волта от EVN. Въпроса ми е какъв бихте ми препоръчали? Мисля че ще е по-добре да се монтира в шкаф с батери пака. Ще очаквам ваши коментари и препоръки, нямам опит с такива UPS-и и затова се обръщам към вас.

 

 

0886 883068

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Recommended Posts

  • 0

Най добре се обърни към някоя фирма, да ти зглобят нещо с вънщи батерии акумолатори :) има такава тема потърси в търсачката

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Наскоро мина през фирмата представител на EATON. В момента за нисък до среден клас са отлични.

За от 6kVA и нагоре се препоръчват трифазни решения (но има и еднофазни до 10-12кVA).

Разбира се, добре е да се обърнеш към специалист.

Прикачвам каталог на EATON.

 

Има варианти и с турски UPS-и, например от една от фирмите представители на Микротик. Или пък с марков, но втора употреба.

Catalogue_UPS_BG_lowres.pdf

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Благодаря за отговорите. EATON е една от марките която ползвам и от която съм доволен, ще погледна каталога. Втора ръка не е вариант. Предпочитам монофазен.

Очаквам още мнения и препоръки.

0886 883068

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Аз на твое място не бих инвестирал за UPS, при условие, че ще имам генератор. 

 

Мда... Няма UPS който да е по-добър от генератора.

Странно, 6KVA доста мощност за сървърно.Въпреки това, UPS за тази мощност хич няма да е ефтин. Генератора също, при това отива на дизелов. Въпреки това, генератора може да издържи доста повече от който и да е UPS.

Аз лично, бих заложил на генератор и бих дал стотинки за UPS-и които "поемат" времето докато запали генератора. Проблема е, че генератора изисква повече площ, изход за изгорелите газове, всмукателни въздуховоди. Но пък ефекта е значително по-добър,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Зависи ,аз също съм с онлайн юпс и генератор с автоматично включване.Само че с малката разлика ,че моята консумация на ток е малка сравнение с на колегата.Значи работех в една голяма фирма доставчик ,там имахме рафтове с акумулатори,мисля че бяха около 60 акумулатора( 50апч) + дизел агрегат 9КВ.Помисли дали всичко това е случайна инвестиция

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Мда... Няма UPS който да е по-добър от генератора.

Здравейте, има интерес към темата. Само да кажа, вярвам, че и вие го знаете но UPS и генератор са две различни неща и се използват при различни предназначения. Както го казах по-горе в момента имам 3 бр. On-Line UPS-и по 2000VA при 45-50% натоварване. Причината за да искам да ги сменя е, че не са първа младост като години и технология, не са за шкаф и заемат място, генератора е един и трябва да ги "синхронизира" и трите. Генератора е задължителен. При отпадане на 220 UPS не е решение на което да разчитаме за продължителна работа, а и е трудно "скъпо".

Малкия "евтиния" генератор иска оператор, който не винаги е на лице, а и един не може да се справи в момента имаме 2 генератора и е мъка затова голям дизелов 20kVA, да държи и климатиците и осветлението и един два компютъра в офиса. Все още нямам конкретни предложения. Благодаря на включилите се в дискусията.

Редактирано от dimi_5

0886 883068

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

При нас преди беше с UPS който си държеше около 6часа и евентуално ако няма повече време ток закачахме една 2KW хондичка 4 тактова (страхотна машинка). Сега сме без нея и колегата се чуди какъв генератор.

Но on-line UPS-а си е задължително да си е на ниво. Там компромиси според мен не трябва да се правят. И също не може да се разчита само на генератор. 

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Прав си, при положение, че консумацията ти е до или около 1000W. Аз и в момента на единия UPS съм сложил 6 батерии 12MVR100 на Монбат http://www.monbat.com/bg/pages/telecommunications.html, на които са важните неща (то кое ли не е важно) но за другите 2 UPS-а няма такива батерии. Да не ви казвам колко струват, колко са обемисти и колко тежат. Три UPS-а по 6 батерии, 18 батерии. Не са вечни, смени ги след 3 години... Затова търся решение с един голям UPS и голям генератор. Генератора е ясен. UPS е под въпрос. В момента имам около 3000W консумация, и два генератора - 2kVA и 4kVA. Единия не се справя. Надявам се стана ясна ситуацията.

0886 883068

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

Относно тези киловати онлайн,  колегите ползват АПЦ и не само даже в ТВ кулата на Пампорово има 10-20Кв, дано си заделил доста пари :) , това все пак си е  капацитет.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ами не само при нас са на отделни UPS си вързани отделните неща е не всичко но така да се каже са сегментирани. Иначе on-line са си цифра както каза Велин особено APC си държат доста висока цена но почти винаги има защо :)

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Не е много добър модел, но поне е OnLine:

 Изходна мощност (Watts)    4200 вата

Изходна мощност (VA)    6000 волтампера

 

По добре погледни "Eaton 9SX 6000i RT3U" - на по-ниска цена и 6kVA/5.4kW. Позволява до 4 допълнителни блока батерии.

Редактирано от hgd
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Само да вметна и не искам никой да засягам но много често се бърка VA с W. И от там идват и много проблеми.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Аз пък съм на мнение, че модела си е много добре ;) Само, че е по-добре да имаш 2 или 3 UPS-са, а не само един, които да захранва всичко. Всичко в един шкаф ли ти е ?

Също съм съгласен с теб, че всичко е добре да бъде в шкафа (най-долу :) ).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.