Jump to content

Захранване Poe -->Сваляне на напрежението с 10V


Lacho

Recommended Posts

Здравейте,

Правя едно захранване 2x36волта с 2 греца.

Обаче накрая като сложа кондензатор и ми излизат 101волта

как да го сваля с 10-12-15 волта /??/

Захранването е 200 вата ?

Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-лесно е ако можеш да размоташ няколко намотки от трансформатора, и по добре свържи намотките преди греца и позлвай само 1 грец.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и по добре свържи намотките преди греца и позлвай само 1 грец

Здравейте, сега да не ги е вързал след греца я , пореден 'бисер'. Така е при двупътно изправяне се получава ~U*1.3(1.4 ).Задължително на изхода слагаш товар например лампа 20W например(става 220 волтова при 100vкакто е при тебе 20w/220v >>~10w/100v )но и това няма да те спаси за6тото е високо променливото аз поззвам ~65v трябва да имаш резерв ако захранжането на енергото стане 230-235 та макар и за кратко.Ето и очакваното решение не бараш трафа изправяш го ЕДНОПЪТНО с един диод тогава имаш Uизх= ~U*1.2 и за твоя случай става 86-87v при такожа изходно може и без товар или по малък  10-15w лампа за ьладилник фризер каквато и да е.на изхода кондезатора( или групата кондезатори) 5к-10к микрофарада на по 100-120v(може да се използват и 63v по лесно се намират  при интерес мога ти кажа как се връзват ).Това е УСПЕХ !

PS:ето и моите 'драсканици', най отгоре на първия ред са схеми на 2 вида двупътно изправянв(сякаш има 3 :) ) Лъчо за тебе  е на втория ред отляво.Обща намотка става като се свържат  1намотка край с 2 намотка  начало(става и обратното) диода е достатъчно да е за 400V .

361729113.JPG

"Само две неща са безкрайни - вселената и човешката глупост, като за първото не съм сигурен." Алберт Айнщайн

"...една мрежа е толкова добра колкото нейните създатели..." безспорен факт !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как да го изправя еднопътно ? Трафа не е със средна точка ?

И какъв диод горе долу да сложа ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тук един друг колега ми каза да сложа един резистор около 5вата между 100 и 200 ома ?

дали ще стане с него ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тук един друг колега ми каза да сложа един резистор около 5вата между 100 и 200 ома ?

дали ще стане с него ?

Ще стане до 2-3 суич ше са капут я захранванията само при по голям късмет и суичовете.направи го както ти посочих няма по големи пулсации при варианта например захранванията променливотоковите на нео монтана след греца имат 100 микрофарада помислете малко а за целта си има и осцилоскоп имам двулъчев да ти направя ли демо :)

Сложи някакъв резистор паралелно на изхода задалжително от порядъка на 100К/1W също така и 100нФ/250В както и 1микро/250В паралелно на изхода пак

Много яко 100 килоома на 100 волта колко ли милиампера консумация са ,чувал но НЕ рабрал по добре си мълчи а не да се ръсят простотии и човека да се ошашка какво да прави или като му давате съвети гарантирате ли за резултата ЗАЩОТО АЗ ГАРАТИРАМ за това което съм предложил!!!

"Само две неща са безкрайни - вселената и човешката глупост, като за първото не съм сигурен." Алберт Айнщайн

"...една мрежа е толкова добра колкото нейните създатели..." безспорен факт !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Грецове колкото искаш... значи казваш да сложа още един грец и ще падне 10тина волта :)

Ще пробвам мерси много !

Ако имате още идеи моля споделете :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еми един сплескан е такъв и в едната страна е кръцнат но и има дупка за монтаж на радиатор

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

вах вах ..

втория грец какъвто и да е той ще му се ползват само двата диода .. с пад на напрежение по 0,7макс волта, ще имаш намаляне с около 1,2 волта.

решенията за истинско намаляне на напрежението са два варината: Бъркаш в вторичната и правиш допълнителен извод или развиваш малко трафа , това че имаш две намотки не е пречка.Друг начин да намлиш напрежението е да сложиш регулатор в първичната намотка така може да го регулираш в още по - големи граници. Това са по - лесните решения.

21.jpg

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

InnovaTek-BG вземи ,че се понапрегни и ми прочети правилно поста , изчислих ти тока на разряда 1милиампер ще се разредят на кукуво лято пълна простотия е, или много бърз разряд или кондензаторна група с голям капацитет 40-50к микрофарада има вариант които използвам стбилизирано заранване с акумулаторна група 96V (7 акумулатора х 4,5Ah >96 V (7X13.7V) захранва окло 30-35 суича това е най доброто за район в какъвто съм аз (страшно нестабилна мрежа май на много места е вече така) НЕДОСТАТЪК скъпо е (това е в офиса ми) неприложимо при ползване на ток от потребител(заема място ).

"Само две неща са безкрайни - вселената и човешката глупост, като за първото не съм сигурен." Алберт Айнщайн

"...една мрежа е толкова добра колкото нейните създатели..." безспорен факт !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, ето още някоя идея. Според мен най-добра е идеята с резистора, обаче има друг проблем. Доста голям ще е пада върху него и ще грее яко. Все пак ако исползваш резистор не слагаи от тези обикновенните по 2 или 5W. Навий си го от канталов проводник.

Според мен обаче има доста по-добри вариянти:

- сложи резистора в първичната намотка на трансформатора

- сложи регулатор (примерно от тези на Неомонтана в първичната намотка)

- във вторичната сложи един резистор в паралел да ти разрежда кондензатора

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А той колегата вече се е сетил за тази идея. Не видях, че има втора страница в темата.

Идеята за управление в първичната намотка е най-добра според мен. Препоръчвам ти я.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Защо вместо спорове не постнете кой какво ползва да има и учебна цел. За мен например ще е полезно. В смисъл практиката често побеждава теорията, а бурята всичко ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.