Jump to content

вредно ли е Запояването и как да се предпазим?

NetworkPro
 Share

Recommended Posts

Как се предпазвате от вредните изпарения при запояване? Какви маски са подходящи? Използвате ли аспиратори, специална вентилация на работното място да не ви влиза в носа пушека?

Ако в професията си запоявате често, Може би е време да си осигурите нужните предпазни мерки!

Аз например просто вече избягвам да запоявам, рядко ми се налага, но когато ми се наложи смърди ужасно и после ме боли носа, лицето, очите... а вреди и на дихателната система и от там влиза в организма... страх и ужас!!

с аспирин или там какво хапче можеше да се ползва запояваш та меришело толко мн и те боляло сичко   ;)

Разочарованието от лошото качество, остава дълго след удоволствието от ниската цена..

ала бала :) значи запоявам от 6-7 годишен.. никога никакви мерки не съм вземал.. А за аспирина донякъде си прав но то е в самото начало при докосване на поялник с аспири и се свиква.. А колко вреди?! Едвали повече от цигарите :)

Забележка в дневника. "Ученика бърка поялника с кандило и коловона с тамян."

::)

Разочарованието от лошото качество, остава дълго след удоволствието от ниската цена..

• Administrator

Вече е топло, ползвай балкона.  ;D

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа

ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

• Administrator

Абе какви аспирини бе :) ся хората продават много по удобни и приятни колофони :) аспирина си е флюс(киселина) за запояване , освен че е кофти на мирис ще трябва и да чистите платката по усърдно :) обикновенния колофон си е най - добре. А ако на някой му пари значи е много чувствителен и нека да запоява на провериво място.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

От аспиринчето Винаги имам при инстромента... Попринцип си полвам колофона спор няма за качествата му... но понякога на някой места особено много гадни кабели без аспирин не минава номера или нестава както си му е реда!

• 1 month later...

То за млякото вярно!Ама имали мляко !?! Като едно време  ;D

"На Баба" 4.5% ? :) Или отиваш до село, поръчваш хора които гледат животни да ти приготвят, после отиваш и го взимаш. Разликата е значителна. Може да не е по-вкусно от магазинското но определено е "истинско".

Онова бабиното ако знаеш каква химия е вътре  ::) една приятелка ми разправя като правили "тестове" на млеката и вика не на баба ами на дядо... то пълна боза :)

То на разказчета го отпрахме ама по темата по-пронцип сега като правим новия офис мисля да има спецялна вентилация точно на тия места където ще играят яко поялниците и ще се ремонтират компове и др. тип такава техника която ако не е чистена 1-2 и повече години после вътре е като прахосмукачка :) .Въпросната вентилация ще е с 4 или повече въздуховода с диаметър 120мм и яки вентилатори да изкарва всичките бози, че все пак трябва и здравето да се гледа макар че досега от запояване не ми е станало нищо но колофона си има вредни съставки, в тинола попринцип не би трябвало да има олово ама знам ли хич няма да се очудя ако има... което пак вреди..