Jump to content

Някой ползвал ли е такива конвертори за слуйчовете


¤ DJ69 ¤ (ツ) ¤

Recommended Posts

-Работно напрежение на входа до 60В

-Изходно 12В

-Изходен ток - нейзвестен

-Тип на входно напрежение само постоянно!(поради липса на грец или изправителен диод)

http://pics.data.bg/categories/27/%D0%BA%D0%BE%D0%BC%D0%BF%D1%8E%D1%82%D1%8A%D1%80%D0%BD%D0%B8/6b52c6ad1708fd075870d5b24d8cd06e/dsc00899

http://pics.data.bg/categories/1/%D0%BE%D0%B1%D1%89%D0%B8/9696572be9c686e3c69c2343827bd0f8/dsc00900

Предимства:

-Предпазител

-2 х 1000uF на изхода

-Добър и мощен силов транзистор както и възможност за монтирането му на радиатор

Недостатъци:

-Работи само с постоянно напрежение и има реална опасност от повредата му при обръщане на поляритета.

-Работи само до 60В

-Няма ценер в изхода паралелно да предпази слуйча при евентуален пробив на силовия транзистор и респективно повишаване на изходното напрежение от номиналната му стойност

п.п. Тия дни ще го тествам ако ми остане време.Смятам да го потормозя и на 90-95В  :o

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правихме малко тестове... като цяло конвертора се представя добре в "лабораторни" условия сравнения с няколко други марки.При повишаване на захранването над 70В започва да загрява значително повече но дори и при късо в изхода издържа!В момента съм ги пуснал на 98В DC с 1 слуйч репотек с натовари 6 от 8 порта.Раготи но мисля да го оставя поне 5-6 дена за да видя как е с температурите :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеца по-късно ...

Преди малко изгорих още 2 бройки.. Бяха закъчени с по 3 слуйча 8 порта при входно напрежение 110В :) Издържаха само 1 седмица.. което след всичките изгорели транзистори... ми подсказва че над 90-95В схемата не е стабилна . . ..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

имах и от тези 10-на броя , но като цяло не придобих някакви особени впечатления, работят и без външна намеса не горят. Само да отбележа преди да ги монтирам им запоих на всички последователно по един диод за 1000v 1A на входа :) за да не ги изгорят още при включването въпреки, че има и предпазител :) , а иначе друг е въпроса че трябва да си носите предпазители с вас като обикаляте :)

п.с. че защо му е на някой толкова голямо входно напрежение!

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, че някой ще ползва просто тест!Тези който проектираме сега за нашо ползване и в последствие за продажба пак се тестват на режими който реално едва ли ще се ползват от някой но това ще гарантира донякъде безпроблемната работа!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.