Jump to content

UPS Makelsan Или поредната скъпа боза!


¤ DJ69 ¤ (ツ) ¤

Recommended Posts

Днеска отварях 3 броя за ремонт от въпросната марка.. модела е 3000VA.http://www.makelsan.com.tr/en/urundetay.aspx?SayfaID=277

Като цяло добре изглеждаща машинка но определено за цената си ~1000 лева е абсолютна боза..Доста нискокачествени елементи.Има доста кусури от гледна точка на сигорността, акумулаторите са тяхно пройзводство 12В 7А/h - 8 броя свързани последователно.Прекалено близко са им клемите до страничния капак (2-3мм) а изолационната лента постоянно пада на дъното на корпуса.Вентилаторите нейзвестна марка се държат добре от към шума имайки превдит, че работят в сравнително прашна среда.Има автоматичен предпазител както и варистори и входни филтри.Изходите му са 3 контакта и една букса подобна (но малко по-яка) от тези на АTX захранванията.Като не гледам елементите който са смд монтаж... всичко друго е в доста нисък ценови и качествен клас.Радиаторите иначе ако са найстина чист алуминии са добре проектирани поне не загрява много, само тези който са на греца след инвертора е можело да сложат малко по-големи все пак целия товар минава през тях...Изходното напрежение не съм го гледал на осцилоскоп но щом уреда го мери вярно се предполага, че е добра синосойда за сметка на това обаче не е от най-стабилните който съм виждал на доста по-евтини упс и от рода на APC.Нека някой да сподели ако ползва подобни на тях какво му е впечетлението...Според мен не са оправдана покупка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 34
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • ¤ DJ69 ¤ (ツ) ¤

    7

  • Gesha

    6

  • master

    6

  • 111111

    4

  • Администратор

това да не е новия artronik

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Марките са 2 за мен. APC и MGE. Не съм особено доволен от APC 700 Smart 2x7Ah, като предполагам грешката е в мен. Всичко друго иначе им е бетон. Ползвам от 500 до 3000 моделите и са наистина безкомпромисни.

От ширпотребите съм доволен от Infoguard. Доста прилични за цената си. Макелсан ми изглеждат добре на хартия, но никога не съм смеел да купя, а поста на InnovaTek-BG пък направо ме отказа дори и да разглеждам какво предлагат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Целта ми не беше да отказвам някой от нея...Просто изказвам мнение то си след като ги ремонтирахме.Скоро ще пусна и някой друга снимка :).Иначе за APC то съм напълно сагласен с Mile, няма такива други просто.MGE никога не съм пробвал но всичко си има първи път.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 месеца по-късно ...

Марките са 2 за мен. APC и MGE. Не съм особено доволен от APC 700 Smart 2x7Ah, като предполагам грешката е в мен. Всичко друго иначе им е бетон. Ползвам от 500 до 3000 моделите и са наистина безкомпромисни.

Доста отдавна APC купи MGE , така че останаха само едни ИСТИНСКИТЕ МАШИНИ APC

Или APC или по добре хоуммейд, по добер от турските боклуци с некачествени трафове, слаба електроника и евтини акомулатори - само си давате парите!

... и яз можем, и тате може, ма козата си сака пръч!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

преди два дена при мен в мрежата стана много странен Дефект само с APC ups-ите

забиха до един като и изключиха как и защо не ми стана ясно

само 2 не забиха АРС BackUP 1500  всички други куче марки и МGE си работеха

както и компютрите без UPS 

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

за съжаление има разлика и от АПЦ до АПЦ , по - мощните имат доста финни настройки за защитите, явно е имало някаква аномалия в мрежата за да спрат тези упс-и.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

За мое съжаление преди около час пак имах проблеми с въпросната марка.. (силно се надявам до няколко дена да е OFFLINE ) . След токов удар просто "увисна" и показва на дисплея че всичко е наред - да ама на изхода мултицета казва че няма ток, а и не само той :) .  За момента направо го махнах ... по добре да прекъсва от колкото да няма ток ;) ..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко закъснях със снимките и за съжеление са с лошо качество. Но се вижда 4 те "супер големи" радятора на изправителите през който минава целия товар 3KVA! Кондезаторите са изцяло марка "Su`scon" който според мен са едни от най-скапаните на пазара. Изолацията пред клемите на акумулаторите съм я лепил с изолирбанд , че постояно падаше. Акумулаторите вече са му пълен дроп и за нищо не стават - по малко от 2 години и то почти не е работел! Лан протектора му пък е изпълнен изцяло с варистори и като го видях по-добре дори да не минава през него лан кабел.

post-61-13090072564_thumb.jpg

post-61-130900725643_thumb.jpg

post-61-130900725647_thumb.jpg

post-61-130900725651_thumb.jpg

post-61-130900725654_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

винаги съм се питал защо са сложени тези проводници

index.php?action=dlattach;topic=631.0;attach=363;image

долу дясно

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

винаги съм се питал защо са сложени тези проводници

(втората снимка долу дясно от първия пост)

номера на снимката кой е :) че нещо не се ориентирам

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.