Jump to content

miniPCI to PCI преходник ?


Nedelin

Recommended Posts

Взех един преходник от wispbg.com. Всико е хубу ама самият преходник не пренася повече от 12Mbps между Wireless-a и дънната платка. Въпроса ми е има ли начин да се повиши този трансвер? Ако няма начин, какъв преходник да си взема че да пренася повече скорост?

Преходника изглежда по този начин:

MPCI1A.jpg

Поздрави!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Как го констатира това нещо? Малко невероятно ми се вижда.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами пускам тест. Наи напред до самата Wireless карта: 20Mbps. Веднага след това през Wireless картата, преходника, лан карта до друг компютър: 12Mbps. От другя компютър до лан картата при Wireless-а тествам: 50-60Mbps. Wireless картата и лан карата са в бридж с микротик. Същите тестове съм ги провеждал и с други дънни платки, пак същите скорости. При някой дънни платки дори стават бъгове заради преходника.

Кофти работа като цяло.

Поздрави!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Собственик

Пролема не е в преходника. Това са просто жички.

Хвърляйки боба, виждам слабо дъно и дублирани прекъсвания

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма дублирани прекъсвания сигурен съм. Какво искаш да кажеш със слабо дъно? Пробвал съм поне на 10 дъна със различни процесори от 333 до 1000 MHz. Относно преходника, не трябва ли да има време закъснения. При тази платка са отрязани, само на едно място има време закъснение.

Поздрави!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Собственик

Ами 300Мхз , особено ако е целерон е слабо дъно. Нямам идея от какво може да е проблема ти, но вероятността да е от преходника е 0,01% . Ползвам преходници още преди да се появи rb133 и не съм имал проблеми при доста по високи трафици.

От дост време, ако картата ще се слага на ПС , купувам само PCI карти., например тп-линк

Съмнителното е , че дори по лан кабела правиш само 60 мбита .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами препоръчаите ми тогава добра PCI платка Wireless.

Между другото по лана може и повече да е било, понеже този тест не го помня мн добре но за лан нямам грижи.

Поздрави!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Собственик

tp-link TL-WN551G за 2.4 , за 5Г не си спомням модела, виж кой модел е с атерос.

2.4Г картите са 20 дб , 5Г мисля, че бяха 17дб.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо не ме кефи цялата работа. 1000 глупости копуваш сменяш и пак нищо не се прекарва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има една книжка на Дикенс. Като ти писне да се занимаваш с тия wireless-и я прегледай въпреки, че всеки поне от обща култура в детството си трябва да е прочел "Големите надежди". Точно както и при wireless-а.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.