Jump to content

Блокиране на "незаконни" сайтове за online залагания


Recommended Posts

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

През проксита и тор е много несигурно. Лесно се прихващат лични данни, особенно при някои не https сайтове.

Не, че и SSL не се пробива ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

защо занимават доставчиците към краен клиент с това ?

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпроса е от къв чеп, ще изискват от нас да филтрим сайтове които се хостват в други държави ?

И какво ни задължава да го направим ?

Ако не се лъжа от нас такова нещо могат да искат ГДБОП и КРС, а не Совфиски градски съд ... или се бъркам :) ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не се лъжа от нас такова нещо могат да искат ГДБОП и КРС, а не Совфиски градски съд ... или се бъркам :) ?

 

За съжаление, бъркаш. Минала пролет (2012г.) направиха изменения в законът за хазарта с които имат право да изискват блокиране на адреси.

Така е извъртяно, че се заобикаля ЗЕС. Мисля, че официално влезе в сила от 1-ви август 2012г.

Покрай протестите за АКТА и ПИПА се "шмугна" и не го видяха/разбраха хората.

 

Ето и точният текст:

 

Чл. 22. (1) Държавната комисия по хазарта:
...
14. взема решения за определяне на интернет страници, чрез които се организират хазартни игри от лица, които не са получили лиценз по този закон, както и за преустановяване на нарушенията; на страницата си в интернет Комисията създава, обновява и поддържа списък на тези интернет страници;
...
(4) Решенията по ал. 1, т. 14 се публикуват на интернет страницата на Комисията в деня на издаването им. Лицата, за които тези решения се отнасят, се смятат уведомени в деня на публикуването. Ако в тридневен срок от публикуването лицето не преустанови нарушението, за което е взето решение по ал. 1, т. 14, Комисията подава искане до председателя на Софийския районен съд да постанови всички предприятия, предоставящи обществени електронни съобщителни мрежи и/или услуги, да спрат достъпа до тези интернет страници. Председателят на Софийския районен съд или оправомощен от него заместник-председател се произнася по искането в срок до 72 часа от постъпването му. Издаденото от съда разпореждане се публикува на интернет страницата на Комисията в деня на получаването му. Предприятията, предоставящи обществени електронни съобщителни мрежи и/или услуги, са длъжни да спрат достъпа до съответните интернет страници в срок до 24 часа от публикуване на разпореждането на съда.
Редактирано от hgd
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря много за инфото :)

Явно няма как, ще се филтри.

Ама това е супер абсурдно, все едно аз да внасям жалба как Белана да си правят тоалетната хартия и райония съд да я "озакони" и да ги задължи за 72 часа да я правят както на мен ми кеф...

Бахти пробитите куци закони !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

А има ли последствия от правна гледна точка, 

ако се блокират сайтовете на политическите партии и държавните организации? 

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един интересен случай искам да споделя относно този проблем(поне за мен си е сериозен проблем, понеже нито един от българските букмейкари може да ми предложи това кето преглата бет365). Бях в Италия наскоро и нямах достъп до sportingbet.com. Редиректваше ме към някакъв сайт на незнам си кое министерство, но имах достъп до bg.sportingbet.com, но не можеше да си откриеш нова сметка. С вече съществуваща ако имаш си играеш. Та и тук ми се струва, че никой не може да ми забрани да посещавам английски сайт и да използвам пълната му функционалност, било то и хазартен.Нали е демокрация все пак, аз съм съгласен да си платя данък на спечелените пари от хазарт, но ако не ми дадат възможност да го направя, все ми се струва че е нарушение на правата ми.

 

П.п : просто мой ред на мисли. Ако бъркам някаде моля да ме поправите.

Lost but never forgotten

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

sportingbet.com се отваря в Италия без проблем

но тук демек в жабария има 2 вида блокиране 

единия е с tarpit към торент тракерите 

а другия е с редирект към страницата която си видял Agenzia delle Dogane e dei Monopoli (AAMS)

http://censura.bofh.it/elenchi.html

 

а това име е актуалния лист КЛИК

 

има и инструмент за блокиране КЛИК

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не виждам защо се прави драма в България от това и се действа по толкова безумен начин. Големите сайтове са лицензирани и имат безброй условия, които са длъжни да изпълняват. Сред тях е и забрана да оперира в дестинации с местна или различна регулация. Не помня какъв беше срока за реакция, но съм сигурен че никой голям, няма да рискува да остане без лиценз, заради изпадналият български пазар.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поредния абсурд, за едни може за други явно не. Като гледах преди малко от няколко доставчика на истина са филтрирани но не всички.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо ново под слънцето.

Парите да ходят в българските букмейкъри, а те да дерат кожи.

В другият случай, което вероятно ще стане ако сайтовете имат изгода, ще оставят някой лев в държавата и пак по старому.

 

 

А иначе, наистина немога да разбера това със залаганията. Плащаш за да залагаш. Кога спечелиш, кога загубиш. После плащаш чрез ТВ оператора за права за тия мачове....

Нещо голяма мафия ми изглежда това.

Редактирано от smacker
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо ново под слънцето.

Парите да ходят в българските букмейкъри, а те да дерат кожи.

В другият случай, което вероятно ще стане ако сайтовете имат изгода, ще оставят някой лев в държавата и пак по старому.

 

 

А иначе, наистина немога да разбера това със залаганията. Плащаш за да залагаш. Кога спечелиш, кога загубиш. После плащаш чрез ТВ оператора за права за тия мачове....

Нещо голяма мафия ми изглежда това.

 

Ха добър ден :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.