Jump to content

Доставчик на Интернет Орбител


novak2

Recommended Posts

Здравейте, някой ползва ли тази фирма като доставчик и доволни ли сте от тях. Налага ми се да търся нов доставчик и като алтернатива остава само Орбител или Кебъл телеком. За съжаление и БТК. Насочил съм се към Орбител, но нямам впечатления като доставчици. Някой ше помигне ли с инфо?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Собственик

При тези варианти  - Орбител задължително.

Ама са (или поне бяха) скъпчии. Трябва да се пазариш яко с търговците.

Всъщност чии е преноса до теб, Орбител по принцип не наблягат много на собствен пренос.

БТК ще ти отрежат главата със сигурност ,

За кейбълтел съм чувал от положителни до много отрицателни мнения, предимството е , че цените им са ниски (или бяха ниски) , ако се спазариш както трябва. Имат доста оптики насам натам. Може да се замислиш и за вариант пренос от кейбълтел, пък нет от когото си избереш , но е неизгодно ценово за ниски капацитети.

Аз съм ползвал навремето Орбител и мога да заявя, че това е (беше) най-добрия доставчик в БГ. Няколко години - без никакви проблеми. А колко други са ми късали нервите - нямам думи.

Здравейте, някой ползва ли тази фирма като доставчик и доволни ли сте от тях. Налага ми се да търся нов доставчик и като алтернатива остава само Орбител или Кебъл телеком. За съжаление и БТК. Насочил съм се към Орбител, но нямам впечатления като доставчици. Някой ше помигне ли с инфо?
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, някой ползва ли тази фирма като доставчик и доволни ли сте от тях. Налага ми се да търся нов доставчик и като алтернатива остава само Орбител или Кебъл телеком. За съжаление и БТК. Насочил съм се към Орбител, но нямам впечатления като доставчици. Някой ше помигне ли с инфо?

Пиши ми на ЛС за каде ти трябва преноса и можеби имам отговор.

няма начин да няма начин

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип ако е що годе голям град .. и мтел примерно са минали с оптиката .. то може да се закачиш към почти всички национални оператори.

п.с. като сме на вълна орбител, де се губи skyfx ? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

По принцип ако е що годе голям град .. и мтел примерно са минали с оптиката .. то може да се закачиш към почти всички национални оператори.

п.с. като сме на вълна орбител, де се губи skyfx ? :)

Тук съм.

Принципно се чухме с човека и мога да му осигуря свързаност до мястото където иска, обаче като чух цените,които ще му предложат едва ли ще се съгласи.

До него стигат БТК и GCN по оптика. Ние имаме релеен пренос до там.

Radio Transmision Systems

www.rts-bg.com / ispot.bg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук съм.

Принципно се чухме с човека и мога да му осигуря свързаност до мястото където иска, обаче като чух цените,които ще му предложат едва ли ще се съгласи.

До него стигат БТК и GCN по оптика. Ние имаме релеен пренос до там.

Който е 22 или 33Mbps  :)

няма начин да няма начин

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Собственик

Я да ги похваля малко Орбителци :)

Орбител е може би единствения (или от малкото) доставчици, които позволяват на клиентите си  посредством BGP community да избират през кои техен(и) пиър(и) да минава inbound трафика към клиентската AS.

Орбител ми регистрираха безплатно (доста отдавна) автономна система и ми прехвърлиха  управлението и в ripe.

Орбител помогнаха за обратен резолвинг на парче от C мрежа. Само опитайте да помолите за обратен резолвинг дори на цяла мрежа друг доставчик и ще се видите в чудо :)

Винаги са реагирали мигновено при евентуални проблеми. Винаги са се обаждали при предстоящи профилактики. С две думи - доставчик-мечта. Ако ви изнася цената :)

Много от българските доставчици са на светлинни години след тях. Много доставчици са гледали учудено, като съм ги питал за възможности за манипулация на inbound трафика към клиентсkа AS.

Например на настоящия ми доставчик му трябваше над месец, за да вдене, че има проблем, и че тоя проблем не е в клиента им. Цял месец ! , свързан с нерви и недоволни клиенти.

И още много, много.... Заслужават си рекламата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз орбител някак не мога да ги приема за разумни след заигравките с adsl. Незнам защо съм останал с това мнение въпреки, че познавам доста хора от там и то готини хора.

pp цис са ми прехвърляли /26 за обратния.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я да ги похваля малко Орбителци :)

Ще трябва да искаме разрешението ти,за да сложим цитата в сайта ни като доволен бивш клиент.

Търговската ни политика не я коментирам. Не ми е работа.

Гледам да се грижа за клиента,така че да е доволен когато му дойде месечната фактура и да си каже,че си заслужава.

;)

Radio Transmision Systems

www.rts-bg.com / ispot.bg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Собственик

Естествено, че може.

Но без последното изречение - за сегашния ми доставчик. Откакто орбителски кадър им стана началник, се развиват в положителна посока, въпреки, че имат още трески за делане :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.