Jump to content
  • 0

Помощ за VPN...


netronix

Въпрос

Здравейте,

Тези дни трябва да си вдигна малко капацитета, за целата съм се уговорил с 2 различни доставчика;

1ви доставчик - 15 мбит,

2ри доставчик - 2х12мбит (с 2 реални ай пита) ще идват по един кабел.

Линка съм го изградил вече, работи си без проблем на ap-bridge - station wds само с първия доставчик. Галемацията ще ми е при 2 рия доставчик. Първоначалоно си мислех с с един клевърсуич от неомонтана, да го настороя и да не се виждат 2 та доставчика. Но не ми се струва че ще е най стабилния вариянт...

С VLANите много много взимане даване съм нямал, и затова реших да ви попитам кой вариянт ще е най-удачен при този случай?

Конфигурацията ми е следната:

RB433AH с една miniPCI карта.

Доколто разучих нещата най добре ще стане с VPN. Първо трябва да създам един VPN и след това с IP Tunel да го прекарам към мен. Но доста ми е мътно все още как ще стане цялата магия...

Ако можете да ме посъветвате, как да го направя ще съм ви благодарен ( бирите от мен  ;) )

Wireless is more temperamental & variable than a woman’s mood! ;)
"no matter how hard you try, you just can NOT please everyone"

"където глупостта е образец-там разума е безумие.."Гьоте

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

4 отговори на този въпрос

Recommended Posts

  • 0

Понеже не схванах добре идеята но имам опит с 2-3 доставчика ако иксш просто да прекарш тези 3 лини до рутера по едно трасе където ще ги рутираш. Най добрия вариант за мен е да си пусниш три отделни влана и да си решиш проблемите.

Ако иксш да ги обедениш тези 3 лини в една и после да ги пуснеш по линка е тук работата става отвратително сложна, на-лесния вариант и бърз вариант за които се сещам е е дин рутер на тепе линк TL-R488T

4 WAN ports + 1 LAN port Router for Medium Business, 533MHz Intel IXP Network Processor, Load Balance, Advanced firewall, Port Bandwidth Control, Port Mirror, Port-based VLAN, DDNS, UPnP, VPN pass-through струва кам 280 долара без ДДС и си готов тогава нямаш никажи ядове от лана ти излиза кабелчето слагаош го в трасето и от там в твоя рутер и го правиш кавото си искаш трафика.

Е поне това е моето мнение колегите могат да са на противното  :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Идеята е как да настроя VPN, балансирането ще се настройва отдалечено. Oт мен се иска да настроя VPN....

там много много не разбирам, за това реших да попитам ...

Wireless is more temperamental & variable than a woman’s mood! ;)
"no matter how hard you try, you just can NOT please everyone"

"където глупостта е образец-там разума е безумие.."Гьоте

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

ами от interface избираш PPTP клиент и си готов с входящите VPN Ако искаш да пуснеш VPN сервер от страничното меню избираш PPP от там PPPT сервер и си гототв

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Мерси, ще го пробвам довечера да видим дали ще се получи ;)

Wireless is more temperamental & variable than a woman’s mood! ;)
"no matter how hard you try, you just can NOT please everyone"

"където глупостта е образец-там разума е безумие.."Гьоте

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.