Jump to content

От кои фирми купувате мрежово оборудване .. .. . .


¤ DJ69 ¤ (ツ) ¤

Recommended Posts

големи хуморески тук се разправят.

Вчера пак купих едно 3550 na Cisco.Месечно минимум по 2-3 техники пристигат  за последните 2 години.

До момента няма нито едно да са ми сложили допълнително мито.

Вкл и рутера който излезе към 2500 усд.

Това са комп. техники и не подлежат на обмитяване !

А относно куриерите - ако се пазарува от ebay почти нямаш избор.

Защото обикновенно продавача има предпочитан куриер и трудно да го склониш с по евтин.Точно така беше случката ми с рутера - производителя от щатите искаше да го прати  с Федекс за около 500 усд (за 1U машина няма и 1 кило).Добре че имаха някакви представители в Ирландия та го купих оттам.

Иначе от usa най на далавера са техните български пощи  - USPS.И нашите ти го носят на ръка.Няма губене защото си има застраховка.До момента нямам нищо загубено ( {чукане на дърво}).

Варианта с "наш човек" там е малко сложен.Не всеки би се съгласил да препраща пакети в бг с неизвестно съдържание.

Там законите са железни.

Така че пазарувайте си спокойно от ebay .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като пазаруваш в ebay (и повечето подобни сайтове), при плащането търговеца ти предлага вариант да добави към цената застраховка.Обикновенно е за 2-3 usd.Аз го правя задължително.

Ако го няма като опция, може да се пита търговеца дали може да се застрахова и да го калкулира в цената.Никой няма да откаже.

Без значение дали е нова или втора употреба.Застраховката е услуга на куриерите.

Успех.

George Stefanov :

не ми е хрумвало да търся такова.Но там е малко сложно ако е втора употреба и не работи както трябва.Аз не бих рискувал.

Но ако те вълнува порови, даже няма нужда от регистрация.

После кажи какъв е резултата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да не отварям нова тема.. Нека ако има някой който така и така пазари от там а аз нямам време да се занимава... Може да му поръчвам за вбъдеще срещу съответно и печалба за него!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До 50 е и трябва да е като втора употреба видят ли го, че нещо ново и без фактура и пратката може да ти конфискуват като няма документ.

www.customs.bg

http://mitnici.eu/index.php?action=n&id=824

Прочети и тогава пиши.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеца по-късно ...

изчетох ги тези неща и в крайна сметка, никъде не пише, че за техниката е освободена от Мито/ддс?

@ insertoff ,

Колега, писал си, че нито една от стоките които си получавал не са били обмитявани? Т.е. плащаш си 20% ДДС и нямаш допълнителни разходи по доставката? Или имаш в предвид, че си плащаш куриера + цената за стоката и това е крайната цена, а на нашата държава не дължиш абсолютно нищо?  :)

Всичко завършва ДОБРЕ! Ако нещо завърши зле, значи още не е завършило! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Става въпрос предимно за слуйчове и то от умничките :) И то втора злуупотреба  ;D Благодаря!

Напоследък си ги поръчвам на кило. Разпродавам каквото ми е в повече...

Image101.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Собственик

От всякъде

сега примерно си поръчах от reloadbg рутер борд и от WISPbg и т,н,

Разликата между английските ,руските и българските форуми:

в английския форум задаваш въпрос, отговарят

в руския задваш въпрос ,отговарят ти и на свой ред те питат нещо

в българския форум, като зададеш въпрос всички започват да ти обясняват колко си прост

Недей да спориш с глупака. Първо ще те приравни до неговото ниво, после ще те бие с опита си.

-------------------

Когато фактите говорят и боговете мълчат

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Собственик

Имах предвит втора употреба ;D

Не сън загледал извинявам се

Разликата между английските ,руските и българските форуми:

в английския форум задаваш въпрос, отговарят

в руския задваш въпрос ,отговарят ти и на свой ред те питат нещо

в българския форум, като зададеш въпрос всички започват да ти обясняват колко си прост

Недей да спориш с глупака. Първо ще те приравни до неговото ниво, после ще те бие с опита си.

-------------------

Когато фактите говорят и боговете мълчат

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.