Jump to content

Кои импулсни захранвания плозвате


jaredharet

Recommended Posts

  • Отговори 37
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • ¤ DJ69 ¤ (ツ) ¤

    13

  • Велин

    6

  • Mile

    4

  • px1

    4

Аз ползвам за базова станция един тороид 500VA преди него има 2 мрежови филтъра след него има защити от пренапрежение.На станциите ползвам правени от мен с ЛМ като на неомонтана но малко по-натоварена схема.Трафа осигорява 70В променливо.ЗА бройката няма как да предобиеш представа тъй като аз имам навика да пускам отделен кабел за захранване който е от 1,5 до 2,5 квадрата според зависи от мястото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

АС или DC на колко V и от къде ги купувате, колко switch-а захранвате с едно централно захранване ?

по удобно е да са на входа АЦ но това не пречи да им пуснеш ДЦ  ;) ние основно ползваме на ANG и на неомонтана, броя на захранените суичове зависи от топологията на мрежата и подаваното напрежение което по закон не трябва да е над 60волта.

п.с. мисля че някаде бяхме обсъждали подобна тема разрови се.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да както каза колегата и особено за 60 те волта е добре да се спазва особено ако минава тока през лан кабела и кабелите минават по някакви дървета и т.н. (места където не е сигорно дали при скъсване няма да падне върху някой и от там да си имаш проблеми със закона)

P.S. непомня къде но из София навремето имало някакъв пич дето пускал 220В по лан кабела :o:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор
Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цени и бройки данни само за изхоно напрежение,няма ток защити има ли ? За ентусиасти  :)  Г-н мод Вие ползвате ли ги или просто рекламка ?

"Само две неща са безкрайни - вселената и човешката глупост, като за първото не съм сигурен." Алберт Айнщайн

"...една мрежа е толкова добра колкото нейните създатели..." безспорен факт !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ги ползвам. Екстра са си за цената им. Досега не съм видял защита с цена, която да оправдава използването и. Ланаджиите си минават и подменят след буря кво толкова? Драми, заземявания и т.н. да опазим сапунерки за 7-8$ ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ги ползвам. Екстра са си за цената им. Досега не съм видял защита с цена, която да оправдава използването и. Ланаджиите си минават и подменят след буря кво толкова? Драми, заземявания и т.н. да опазим сапунерки за 7-8$ ;)

ОК ток защити имат ли ?

"Само две неща са безкрайни - вселената и човешката глупост, като за първото не съм сигурен." Алберт Айнщайн

"...една мрежа е толкова добра колкото нейните създатели..." безспорен факт !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо нямат елементарна схема един грец,кондензатор 2 транзистора който са в схема на стабилизатор на който изходното напрежение се определя от един ценеров диод на 12в имат и 2 кондензатора и дросел в изхода.При едно много кратко късо гори крайния транзистор!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Докато цената им е сегашната нямам претенции към качествата им. Ползвам всякакви изработки като почнем от BlueStar, poebg, neomontana и т.н. Досега по мои статистики всички горят горе-доло еднакво. Както и switch-oвете. Нямам претенции и никога не съм имал да градя безотказен лан. Идеята е да функционира. Да може човек с минимални познания да ги подмени в дъжд и по тъмно. Клиента не го интересува какво ползваме стига да работи и при проблем да се въстанови всичко бързо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има едни който един в София ги правел преди за спнет.Изцяло галванично разделени което според мен е най-доброто.Имат защити както и 2А изходен ток поне толкова си спомням.Но така и неуспях да се сдобия с такива за тест.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Цени и бройки данни само за изхоно напрежение,няма ток защити има ли ? За ентусиасти  :)  Г-н мод Вие ползвате ли ги или просто рекламка ?

ползвам ги

не ги заземявам, защото незнам кои на коя фаза е в къщи

и си бачкат без проблем по просторите из улиците ;)

е имало е инциденти само ако има окъсяване

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ползвам ги

не ги заземявам, защото незнам кои на коя фаза е в къщи

и си бачкат без проблем по просторите из улиците ;)

е имало е инциденти само ако има окъсяване.

И много правилно!Ако не е галванично разделен и се заземи

изходната маса се получава кофти работа  :P

п.п. И все пак немога да си кривя душата, че цената особено на едро е Невероятна!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

имахме суичове с голям стартов ток и точно с тези захранвания имахме проблеми

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Работя във фирмата ,която ги произвежда.Същата фирма е и доставчик на интернет и мрежата е изцяло с направени от нея захранвания -трябва да споделя че няма проблеми с тях . От две години ползвам техния интернет и само веднъж ми е спирал нет-а и то защото бяха откраднали UTP кабела .Ако мога да бъда полезен на някой ,мисля че ще мога да съдействам за поръчки на по-ниска цена. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.