Jump to content

Разработка на Андроид USB към ComPort


NikBatch

Recommended Posts

Разработка на Андроид USB към ComPort

Търся девелопер, сисадмин или друг гений :), който да създаде (A) или ( 8):

A) интерфейс между Android 4 таблет (например Privileg 7) и акцесоар на базата на FT311.- примерно UMFT311EV

http://apple.clickan...dCategoryID=175

или

8) драйвер USB2Com порт на база на FT232 чипове за Android 4 таблет (например Privileg 7)

Целта и на двете е да се запусне поне един последователен (ComPort) на андроид девайс.

Цената за разработката - около 200, до 350лв.Естествено, подлежи на разговор

nikb@mail.bg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След около 3 месеца се очаква ASUS ME371MG - с Intel Atom

( http://news.tablet.bg/novini/tsena-i-data-na-izlizane-za-ba-lgariya-na-7-inchoviya-asus-me371mg-s-intel-atom-protsesor/ ).

На него вероятно ще върви и Ubuntu. Тогава ще е нужно само USB-RS232 конвертор като на Aten...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За толкова пари никой няма да си мръдне пръста :)

Ако това трябваше да се направи за коя и да е друга ОС щеше дa бъде баз пари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

щеше дa бъде баз пари.

Надавам се, не смяташ, че съществува "безплатен обяд"?

Ако производителят смята, че ще има пазар на продукта му за дадена софтуерна платформа, то ще разработи нужното програмно осигуряване, което ще е частично застъпено в цената.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Надавам се, не смяташ, че съществува "безплатен обяд"?...

Съгласен съм, но май ти не си разбрал.

Мисля, че всичко е разработено и е елементарно за специалистите в тая област: FTDI311 е чип, струваш 5-6лв, предназначен за Андроид акцесоари, има си пълна документация и аз предлагам да предоставя развойната му платка.

Така, че мисля, че е елементарно - просто аз не знам как да стане (т.е. някъде бъркам, като се опитам да го пусна :)) и затова съм решил да платя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

NikBatch

Не си в правилния форум :) Тук всички потребители са като моето потребителско име - и аз влизам в това число :) Тук всеки може да ти обясни как да го направиш, как да търсиш в гугъл и колко струва

Всеки може да опикае стените. Ако си мъж осери тавана.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно ...
  • Собственик

Не, че ще седна да го пиша :) , ноооо..

Нали знаеш, че USB2COM не винаги върши работа. Особено когато нещото закачено за КОМ -а разчита на прецизен тайминг , еле пък от андроид. и F FT232F32BM FT232BM T232BM

Ако споделиш за какво точно ще го ползваш тоя ком порт , мога да ти дам идейки за лесна (мързелива) реализация.

Разработка на Андроид USB към ComPort

Търся девелопер, сисадмин или друг гений :), който да създаде (A) или ( 8):

A) интерфейс между Android 4 таблет (например Privileg 7) и акцесоар на базата на FT311.- примерно UMFT311EV

http://apple.clickan...dCategoryID=175

или

8) драйвер USB2Com порт на база на FT232 чипове за Android 4 таблет (например Privileg 7)

Целта и на двете е да се запусне поне един последователен (ComPort) на андроид девайс.

Цената за разработката - около 200, до 350лв.Естествено, подлежи на разговор

nikb@mail.bg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако споделиш за какво точно ще го ползваш тоя ком порт , мога да ти дам идейки за лесна (мързелива) реализация.
Имам процесорна система, която управлява един генератор. Вместо да й правя дисплей, искам посредством таблета да й задавам параметри по някой прост протокол.

Нали знаеш, че USB2COM не винаги върши работа. Особено когато нещото закачено за КОМ -а разчита на прецизен тайминг , еле пък от андроид. и F FT232
Нищо, закачено на последователен (асинхронен) порт не може да разчита на прецизен тайминг. Прецизни са времената на битовете и нищо друго. Дали е Андроид или Win, или ембедед - мисля, в това отношение няма никакво значение.

Типичен пример за прост девайс, който идеално се справя с тоя интерфейс е популярния модем Fx604 - буферът на изходящия му канал е само двубитов - два БИТА :). Това е икономичност :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Собственик

Не би трябвало (не може) , ама доста неща разчитат :) , изклчювам терминали и чиста RS комуникация . Затова питах какво искаш да управляваш.

Аз бих закачил нещо IP базирано ( pico ip или подобно - 50 - 100 кинта) към генератора , което ще позволи управление от всякакво устройство. Което е по добре от 300 лв за разработка .

Нищо, закачено на последователен (асинхронен) порт не може да разчита на прецизен тайминг.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може, може и WiFi да ползваш за 100 долара. Обаче за мен по-удобно е по RS.

И, да взема да ви подаря едно RS терминалче, което се наложи да преправя тия дни

aa_IO_ComN.rar - предимствата, сравнено с другите трминали са, че има добра история на командите и се поддържат различни файлове с истории. (В момента пиша няколко различни сензора и ми е полезно)

Ако се напънете - може да ми телефонирате на телефона в абаута :), а версията N322-1933 означава, че е компилирано в 19:33 на 22 Март тая година.

  • Харесай 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.